Mladší dorostenky nastoupily v sobotu na domácí palubovce k důležitému zápasu s celkem Klatov. I přesto, že naše družstvo nepostihla chřipková epidemie, byl náš tým oslaben o 4 nemocné či zraněné hráčky. V první části byla hra celkem vyrovnaná, ale hosté ji vyhrály o 3 body. V úvodu druhé čtvrtiny jsme dokázali snížit na rozdíl jednoho bodu, ale od této chvíle bylo jednoznačným pánem na hřišti družstvo Klatov. Soupeř nám nastřílel 18 bodů v řadě (z toho 10 nejlepší hráčka hostů Matoušková), my nedokázali překonat jeho zónovou obranu a další body jsme přidali až těsně před koncem první poloviny. Ani začátek druhé půle nás nezastihl v dobré pohodě a na další osmibodovou šnůru jsme zareagovali až ve čtvrté minutě. V tuto dobu byl již výsledek zápasu rozhodnutý, jelikož domácí tým prohrával o 24 bodů. Hosté začali pravidelně střídat všech 11 hráček a bez problémů dovedli toto utkání k zaslouženému vítězství.
BC Benešov - TJ Klatovy 39:71 (15:18, 4:18, 9:16, 11:19)
Body: Remešová 15, Vosátková 5 (1), Beznosova 5, Komárková 4, Koníčková 3, Krejčová 2, Vnenková 2, Chotašová 2, Wiedermanová 1.
Trestné hody: 17/10 (58,8 %) : 4/1 Fauly: 10:21
Trojky: 1:2
V neděli v časných ranních hodinách sehrály benešovské mladší dorostenky další zápas na domácí palubovce, tentokrát proti družstvu BaK Plzeň. Úvod utkání se našemu celku povedl, soupeře přehrával a nutil ho ke zbytečným faulům. Ale neproměněné trestné hody (14/6) pomohly soupeři držet vyrovnaný průběh utkání. Stává se již pravidlem, že ve druhé čtvrtině se našemu celku nedaří a toto utkání nebylo výjimkou. Nečistou hru hostů jsme nedokázali potrestat, neproměnili jsme dalších 7 šestek a soupeř vedl v polovině utkání již o 9 bodů. V úvodu třetí části hosté navýšili hosté svůj náskok o další 4 body. Ve čtvrté minutě Karolína Remešová zahájila úspěšným tříbodovým pokusem drtivý nápor domácích a během dalších čtyř minut jsme obrátili vývoj skóre ve svůj prospěch. Ale neproměněnými stoprocentními šancemi a zcela zbytečnými ztrátami při rozehrávce jsem opět dovolili soupeři získat až sedmibodový náskok. V polovině poslední čtvrtiny kapitánka družstva Lucka Vosátková ještě vyburcovala svými úspěšnými střeleckými pokusy naše družstvo k náporu a došlo ke snížení bodového rozdílu na jeden bod. Ale naše další ztráty míče ve středu hřiště dokázal soupeř využít a dovedl utkání do vítězného konce. Největším stínem tohoto utkání je však zranění Jany Krejčové (naštípnutý kotník), ke kterému došlo v závěrečných sekundách zápasu.
BC Benešov - BaK Plzeň 55:61 (12:12, 14:23, 16:8, 13:18)
Body: Remešová 23(2), Vosátková 12(1), Komárková 8, Wiedermanová 4, Koníčková 3, Beznosova 2, Vnenková 2, Krejčová 1, Chotašová
Trestné hody: 36/16 (44,4 %) : 7/2
Fauly: 10:26
Trojky: 3:1