Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

#3 Timeout - Basketbal

28.10.2020 | Michal Holeš

Basketbal.

Pod tímto slovem si všichni představí obyčejný sport, kdy je účelem jen dát koš. Skrývá se zde však mnohem víc. Například to, že když jde hráč na hřiště, zapomíná na své myšlenky a problémy. Že v tu chvíli se soustředí jen na hru a jeho tým se rázem stane rodinou. Je to moment, kdy si každý sáhne až na dno svých sil, a to i včetně trenérů. A to je důvod, proč tak miluji basketbal.

Nedávno jsem si říkala, jak dlouho je tento sport v mém životě. Letošním rokem jsem zahájila svou 8. sezonu.
Když jsem začínala, hrála jsem dokonce ještě smíšeně s kluky.

A jak jsem se dostala k basketbalu? Hlavní důvod byl můj starší brácha, který začal hrát ještě dříve než já. Byl pro mě vždycky velkou motivací a podporou.
Nachází se taky otázka, co mě na tomhle všem nejvíce baví. Je těžké vybrat jednu věc. Například rozmanitost hry. Každá hra je jedinečná, každý zápas, každý koš, každá přihrávka. Je neuvěřitelné, že jsou zde nekonečné možnosti.

Ale hlavní důvod, proč mě to tak baví, je tým. Jsem s lidmi, kteří milují basketbal stejně jako já. Vždy mi zvednou náladu a podrží mě.
Nikdy nezapomenu na zápas, kdy jsem se vyfaulovala a šla si sednout po pár minutách hry. Byla jsem na sebe naštvaná a vyčítala jsem si to. A holky řekly: „Vyhrajeme. Za Kláru.“. V ten moment jsem byla nejšťastnější člověk na světě. Basket nehraju pro sebe, ale pro tým.

11. října 2020 jsme v Příbrami odehrály náš 4. vítězný zápas v ročníku. A na dlouhou dobu i poslední.
Dalo se to čekat. Teď nezbývá nic jiného než doufat, že za chvíli budeme zase hrát. Hlavně nesmíme usnout na vavřínech a trénovat i v době volna. Já jsem se například našla ve cvičení nebo si chodím střílet na koš.

Na konec bych všem čtenářům chtěla sdělit, držte se. Tuhle nepříjemnou dobu musíme překonat a jsem si jistá, že dříve nebo později se společně vrátíme do hal.

 
Aktuální články
Co mi basketbal dal

Čtvrtý díl série #Timeout obstaral dlouholetý hráč, kapitán a nyní i trenér Basket Clubu Benešov Roman Beneš. Zavzpomínal na své...

 
Eliška Hálová přináší pátý díl #basketzobyvaku

Pátou řadu basketbalové challenge #basketzobyvaku si pro vás připravila česká reprezentantka, hráčka našeho Benešova, ale i extraligové...

 
Takhle vám šla BCBchallenge #4

Nebylo to úplně jednoduché, Ondra si na nás připravil skvělá cvičení. Tak se podívejme, jak nám to šlo.

 
Další výzvu režíruje Ondra Proskovec
 
Výkony z výzvy #basketzobyvaku 3
 
BCB Challenge #basketzobyvaku 3
 
BCB Challenge #basketzobyvaku má za sebou druhý týden
 
Basket Club Benešov má svůj Youtube kanál
 
BCB Challenge #basketzobyvaku 1
 
BCB Challenge #basketzobyvaku 1
 
Zápasy
Muži "A" | Sobota 19.09.2020
2. kolo
Benešov - BK Příbram
 
Muži "A" | Pondělí 28.09.2020
1. kolo
Sokol Kutná Hora - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 03.10.2020
4. kolo
Tigers České Budějovice - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 06.12.2020
14. kolo
VS.
BK Příbram - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 19.12.2020
1. kolo
VS.
Wolves Radotín - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 20.12.2020
12. kolo
VS.
Benešov - Wolves Radotín
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS