Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Druhé místo přivezli nejmladší minižáci U11 z turnaje v Borotíně

23.01.2023 | Tomáš Filip

Nejmladší minižáci U11 vyrazili v neděli na turnaj do nedalekého Borotína. Čekali nás tam celkem tři soupeři. Domácí BK Borotín, BK Sojky Pelhřimov a Sokol Vyšehrad.

První zápas byl se Vyšehradem, se kterým jsme doposud neměli možnost poměřit síly. Už od prvních minut bylo zřejmé , že jsme lepší tým. Dařilo se nám úspěšně bránit a nepouštět soupeře do větších šancí. Začali jsme soupeře bránit až od poloviny hřiště aby si mohl nacvičit kombinaci, kterou jsme mu díky důslednému bránění na začátku nedovolovali. Nám se v útoku dařilo na výbornou a tak v půlce zápasu bylo skóre 32:0 pro Benešov. Zápas jsme kontrolovali a díky velkému náskoku se nám začala objevovat nesoustředěnost a nedůraz v soubojích. Soupeř nedokázal naše chyby trestat a tak jsme zápas celkem poklidně vyhráli 64:4.

Druhý zápas byl s domácím Borotínem. Tohoto soupeře jsme se obávali, protože nás už v loňské sezóně dokázal porazit . Borotín začal aktivně a zaskočil nás bojovností a důrazem, na který jsme do poloviny utkání nedokázali najít recept. Naší snahu sráželi na kolena zákroky na hraně pravidel a hra do těla, kterou soupeř rozhodil naši hru. Do druhé části jsme nastoupili za stavu 37:8 pro domácí. V druhé půlce jsme přidali na důrazu i my a bylo vidět, že i soupeř dělá chyby když je pod tlakem. Bohužel se nám nedařilo vybojované míče dostat vždy až do koše a provést tak obrat v zápase. Bojovnost a důsledná obrana nesla své ovoce a tak jsme v druhé půlce zápasu inkasovali jen 11 bodů. Musíme začít důsledně bránit a bojovat hned od začátku zápasu a pokud se nám toto podaří splnit, můžeme Borotínu porážku oplatit. Druhou polovinu zápasu jsme vyhráli o 3 body, což ukazuje že dokážeme být rovnocenným soupeřem i silným týmům. Bohužel v celkovém součtu jsme zápas prohráli 48:22.

V posledním utkání jsme narazili na Sojky z Pelhřimova. Naladění z předchozího těžkého zápasu jsme nenechali nic náhodě a od začátku jsme diktovali tempo hry. Vzhledem k naší převaze jsme opět přistoupili k obraně od poloviny hřiště a nechali více hrát nováčky aby sbírali cenné zkušenosti. Po polovině zápasu jsme bezpečně vedli 36:10. Druhá polovina se nesla ve stejném duchu a tak naše konečné vítězství v poměru 68:22 potvrdilo předvedený výkon v tomto zápase.

V turnaji jsme obsadili pěkné druhé místo za domácím týmem z Borotína. Chtěl bych poděkovat hráčům za předvedenou bojovnost a snahu i za nepříznivého stavu. Dále bych vyzdvihl, že se nám zlepšila úspěšnost trestných hodů, která nás trápila v předchozích utkáních. Pochvalu zaslouží i fanklub, který povzbuzoval kluky v jejich snaze, hlavně v zápase proti Borotínu, kdy si kluci šáhli na dno svých sil. 

Na závěr bych pozval všechny fanoušky na další zápas na domácí palubovku a to 28.1.2023 kdy přivítáme TJ AŠ Mladá Boleslav od 14:00.

 
Aktuální články
Třetí postup na Národní finále, tentokrát v podání mladších minižákyň U12

O tomto víkendu 18.-19.3. se mladší minižákyně konečně dočkaly a jako třetí dívčí benešovský minižákovský tým nastoupily do...

 
Sympatický výkon juniorek U19 v Liberci nestačil

V sobotu 18.3. zavítaly benešovské juniorky k dohrávce přeloženého utkání Nadregionální ligy U19G do Liberce. Vzhledem k tomu, že se...

 
Dvě vítězství na závěr základní části posílají ŽENY A do play off z 1.místa!

Poslední dvě utkání základní části 2.ligy žen za sebou mají naše ŽENA A, rozloučení se základní částí se povedlo na výbornou....

 
Oslabené starší minižákyně U13 na Slaný nestačily
 
Starší minižákyně U13 konečně porazily Brandýs!
 
Kadetky U17 si poradily s hradeckými Lvicemi
 
Mladší minižákyně U12 postoupily do Final four krajského přeboru
 
Drama v Děčíně juniorky U19 zvládly
 
Na Vyšehradě se nejmladším minižákům U10 dařilo
 
Béčko kadetek U17 bojovalo proti Táboru
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Sobota 11.02.2023
17. kolo
BK Wolves Radotín - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 12.02.2023
18. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 04.03.2023
19. kolo
BC Benešov - BK Beroun
 
2.LIGA skupina A | Neděle 05.03.2023
20. kolo
BC Benešov - BŠ Slavia Praha
 
2.LIGA skupina A | sobota 18.03.2023, 18:00
21. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | neděle 19.03.2023, 11:00
22. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS