Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Basketbalový turnaj žáků 3.-5.tříd základních škol

26.01.2023 | Ondra Zahradníček

Ve středu 25.1. pořádal náš klub ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů a Základní školou Dukelská basketbalový turnaj žáků a žákyň 3.-5.tříd základních škol.

Stejně jako v minulých letech jsme opět na úvod turnaje nalosovali jednotlivé týmy náhodně ze všech hráčů a hráček, kterých bylo letos téměř osmdesát. V obou kategoriích dívek a chlapců tak vznikla tři družstva, pojmenovaná po klubech nejlepší basketbalové ligy světa, severoamerické NBA, respektive ženské WNBA. Kapitáni těchto týmů byli naši aktivní hráči a hráčky převážně s kategorií U11 a U12, trenéři pak učitelé zúčastněných škol ZŠ Dukelská, Jiráskova a Na Karlově.

V kategorii chlapců jednoznačně zvítězil se dvěmi výhrami tým Indiana Pacers, na druhém místě byl Phoenix Suns a třetí Minnesota Timberwolves.

Kategorie dívek byla velmi vyrovnaná. Všechny týmy dosáhli stejného bodového zisku a tak o konečném pořadí rozhodovalo celkové skóre. Na prvním místě se umístila Minnesota Lynx, druhý byl Phoenix Mercury a třetí Indiana Fevers.

V rámci turnaje byli vyhlášeni i nejužitečnější hráči a hráčky jednotlivých týmů, tzv. MVP (Most Valuable Player).

Celý turnaj doprovázela skvělá atmosféra, všichni se navzájem povzbuzovali a i díky tomu si některá utkání bojovností a nasazením nezadala s opravdovými soutěžními zápasy. 

Vedle našich klubových hráčů a hráček se na turnaji skvěle uvedli i kluci a holky z basketbalových kroužků, které od letošního školního roku vedou naši trenéři na jednotlivých školách.

Děkujeme všem přítomným učitelkám a učitelům, kteří skvěle připravili své svěřence na turnaj a výborně se zhostili i rolí trenérů. Poděkování patří i Městu Benešov a ZŠ Dukelská za možnost uspořádat turnaj v hale na Dukle.   


 
Aktuální články
Třetí postup na Národní finále, tentokrát v podání mladších minižákyň U12

O tomto víkendu 18.-19.3. se mladší minižákyně konečně dočkaly a jako třetí dívčí benešovský minižákovský tým nastoupily do...

 
Sympatický výkon juniorek U19 v Liberci nestačil

V sobotu 18.3. zavítaly benešovské juniorky k dohrávce přeloženého utkání Nadregionální ligy U19G do Liberce. Vzhledem k tomu, že se...

 
Dvě vítězství na závěr základní části posílají ŽENY A do play off z 1.místa!

Poslední dvě utkání základní části 2.ligy žen za sebou mají naše ŽENA A, rozloučení se základní částí se povedlo na výbornou....

 
Oslabené starší minižákyně U13 na Slaný nestačily
 
Starší minižákyně U13 konečně porazily Brandýs!
 
Kadetky U17 si poradily s hradeckými Lvicemi
 
Mladší minižákyně U12 postoupily do Final four krajského přeboru
 
Drama v Děčíně juniorky U19 zvládly
 
Na Vyšehradě se nejmladším minižákům U10 dařilo
 
Béčko kadetek U17 bojovalo proti Táboru
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Sobota 11.02.2023
17. kolo
BK Wolves Radotín - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 12.02.2023
18. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 04.03.2023
19. kolo
BC Benešov - BK Beroun
 
2.LIGA skupina A | Neděle 05.03.2023
20. kolo
BC Benešov - BŠ Slavia Praha
 
2.LIGA skupina A | sobota 18.03.2023, 18:00
21. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | neděle 19.03.2023, 11:00
22. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS