Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Naše děvčata U10 zavítala na odložený turnaj do Týna nad Vltavou

15.11.2021 | Jáchym Povolný

V neděli 14.11. zavítala naše děvčata na odložený turnaj U10. Na poslední chvíli se odhlásily dívky z Říčan a tak nás čekala, k našemu překvapení, pouze chlapecká družstva, domácího Týna a nedalekého Tábora. 

V úvodním derby těchto rivalů byly nakonec v tomto napínavém utkání, plném zvratů, šťastnější domácí o 2 body. Následovaly dovednostní soutěže, po kterých nás čekal zápas s Táborem. Vlétli jsme do něj bez respektu a došli si, zj. díky větším herním zkušenostem, pro jasné vítězství 42:16. V dalších dovednostních soutěžích se týmy promíchaly a tak se zdůraznilo, že nejde úplně o to, kdo bude nejlepší, ale zejména o dětské úsměvy a radost z pohybu a soutěží.

Do závěrečného zápasu proti domácím jsme vstoupili opravdu nekoncentrovaně v obraně a rázem prohrávali 10:2. Zlepšenou hrou se dařilo skore postupně srovnat a přehoupnout na naší stranu, nicméně soupeř byl stále o krůček před námi a většinu hry jsme tahali za kratší konec. Druhá polovina a zj. poslední čtvrtina se nesla v duchu zvýšené agresivity a boj o každý míč, z čehož pramenilo mnoho evidentních faulů a soubojů za hranou pravidel, které rozhodčí přehlížel. Nicméně naše dívky v nejsilnější sestavě bojovaly statečně jako lvice a dovedly i tak zápas ke šťastnému vítězství 32:30.

1.místo v turnaji je spíše třešničkou na dortu. Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát a ještě poměřit síly a nabrat zkušenosti s chlapeckým pojetím hry. Naše dívky také obsadily pěkná umístění v několika soutěžích a Kačka Zemanová dokonce zcela zvítězila v "obratnostně dovednostní dráze" na čas mezi všemi zúčastněnými chlapci a dívkami. Příští turnaj by měl proběhnout 11.nebo 12.12. v Kolíně, za účasti naší a také Lovosic. Snad to covid situace dovolí.

 
Fotografie ze zápasu.

 
Aktuální články
1. místo ve skupině a postup do žákovské ligy U15G

Starší žákyně v sobotu po jedenácté za sebou zvítězily, tentokrát na palubovce Říčan, a dvě kola před koncem podzimní části...

 
Klub shání nové mladé naděje! Přijďte se k nám podívat, jak to tu chodí!

Klub BC Benešov shání nové hráče a hráčky nejen do přípravek. Přijďte se k nám nezávazně podívat na trénink a nebo raději rovnou...

 
Na Moravě proti favoritům naše kadetky U17 neuspěly

O víkendu jely naše kadetky na Moravu, aby zde sehrály těžké zápasy s momentálně nejlepšími týmy skupiny C celostátní ligy, v sobotu se...

 
Smršť na Kladně - oslabené holky U12 dominovaly
 
Vítězná série starších žákyň pokračuje
 
Dne 12.11.2021 se konala Valná hromada zapsaného spolku Basket Club Benešov, z.s.
 
Kadetky U17 s Pelhřimovem 1:1
 
Starší žákyně jsou stále bez prohry, postup do žákovské ligy je téměř jistý!
 
Nejmladší minižákyně U11 smírně ve Slaném
 
Projekt „Patron“ v našem klubu
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 24.10.2021
7. kolo
Tigers České Budějovice - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 13.11.2021
8. kolo
BK Klatovy - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 14.11.2021
9. kolo
Jiskra Domažlice - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 27.11.2021
10. kolo
Benešov - SKB Rokycany
 
Muži "A" | Neděle 28.11.2021
BC Benešov "A" - ŠSK Příbram
98:66 ()
 
Muži "A" | Sobota 11.12.2021
1. kolo
VS.
Benešov - Wolves Radotín
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS