Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozloučení se sezónou se na turnaji Streetball Cup v Kolíně vydařilo

21.06.2023 | Adam Slánský

V sobotu 17.6.2023 vyrazila početná výprava hráček a hráčů BC Benešov na již tradiční Streetball Cup v Kolíně. Zastoupení jsme měli hned ve čtyřech kategoriích a to šesti družstvy.

V nejmladší smíšené kategorii KD6 (chlapci dívky ročník 2014 a mladší) se představil tým Lvíčata Benešov a to v sestavě Kačka Nováková, Terka Vosátková, Tomík Zeman a Tomík Zevl. Tyto mladé pušky nechaly v každém zápase na hřišti celé své bojovné srdce a odměnou jim bylo krásné třetí místo. 

V další smíšené kategorii KD5 (chlapci dívky ročník 2012 a mladší) obhajovalo loňské prvenství družstvo dívek Bene Stars ve složení Eli Jusíková, Kačka Zemanová, Eli Rathouská, doplněné letos o Emu Popovou. Družstvo prošlo opět celým turnajem jako nůž máslem a po zásluze bez větších komplikací zvítězilo. V této kategorii se představilo i druhé družstvo složené jen z dívek a to Holky Benešovky v sestavě Kačka Chobotská, Jarka Bělůnková, Aneta Dašková a Kiky Semrádová. Poté co se děvčata v prvním utkání rozkoukávala, po zbytek turnaje podávala zlepšený výkon a nakonec s bilancí dvě výhry a dvě prohry obsadila krásné páté místo. 

V kategorii D4 (dívky ročník 2010 a mladší) jsme měli opět dvě želízka v ohni. Družstvo Bystřičandy v sestavě Eli Dolejší, Lucka Lázárková, Lucka Mrvová a Amča Slánská obhajovalo loňské druhé místo. Letos však doplatilo na smolný los a změnu systému v této kategorii, kdy jedna prohra ve skupině znemožňovala bojovat o medaile. Hned ve skupině totiž Bystřičandy potkaly Vosy ze Sadské, které v této kategorii vyhrály loni a nakonec i letos. Jediná prohra s Vosami, tak umožňovala hrát již jen o čtvrté místo. To se následné podařilo a holky tak s bilancí čtyři výhry a jedna prohra braly jako na MČR bramborovou. Druhé naše družstvo Blechy v sestavě Eliška Hovorková, Míša Hovorková, Šárka Štětinová a Sára Blechová si taktéž vedlo úspěšně a nakonec obsadilo krásné páté místo.
 
Poslední kategorie, která nás velmi zajímala, byla kategorie K3, kde se představilo naše družstvo chlapců Bene Legends ve složení Alex Rohlík, Jonáš Rathouský, Dominik Kostka a Kryštof Novák. Ve skupině chlapci skončili na druhém místě, ale v semifinále zaskočili vítěze druhé skupiny a po prohře ve finále si po zásluze došli pro parádní druhé místo.  

Streetbalový turnaj v Kolíně se opět vydařil a to nejen proto, že některá naše družstva skončila na bedně, ale že všechna naše družstva zaznamenala minimálně dvě vítězství a tak si mohla prožít nefalšovanou týmovou radost. Přestože rozžhavené hráčky a hráče občas zchladil vydatný deštík, nemohlo to nic změnit na skutečnosti, že jsme z Kolína odjížděli s úsměvem na rtech, což dokládá i přiložená fotografie. Trumfneme příští rok letošní rekordní zastoupení našich družstev v turnaji? Nechme se překvapit.

 
Aktuální články
Ligovou premiéru měli mladší žáci U14 na Vysočině

O víkendu se mladší žáci poprvé představili v zápasech žákovské ligy. Po 2 výhrách v přípravném turnaji nad Českými Budějovicemi,...

 
Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz

V pátek 15.9.23 jsme vyrazili na silně obsazený turnaj mladších minižákyň v Kožlanech. 

 
Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance

První ligový zápas nové sezony v prestižní žákovské lize U14G měl čekat mladší žákyně v sobotu v Nuslích a následně v neděli na...

 
Muži A zahájili sezónu na západě Čech
 
Z Labského poháru přivezli nejmladší minižáci U11 bronzové medaile
 
Mladší žákyně U14 hrály před ligovou sezonou přípravný turnaj na Kladně
 
V pražských Nuslích měly turnaj juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 úspěšně zahájily sezónu na turnaji v Jičíně
 
Na turnaji v Klatovech čekali na starší žákyně U15 těžcí soupeři
 
Áčko kadetek U17 jelo na turnaj do Liberce
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS