Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vir nám postup naboural, ale nesebral

08.10.2020 | Michal Holeš

Druhý #timeout opanuje kapitánka ženského týmu Benešova, který loni postoupil do první ligy. Jak se postup rodil, jak probíhala příprava na novou, zvláštní sezónu i jak vypadaly první dva zápasy. O tom všem si můžete přečíst v podání Martiny Janouchové.

V letošním ročníku se po dlouhé době náš ženský tým dostal do první ligy žen. Měli jsme v loňské sezoně dobře našlápnuto, ale postup se nerodil vůbec lehce. I z důvodu Covidu.
Když na konci ročníku zasáhla všechny pandemie koronaviru, žily jsme ve značné nejistotě. Měli jsme slušně našlápnuto na postup, ale federace rozhodla, že se soutěže nedohrají a nebudou tedy ani postupy, ani pády.

To nás velmi zarazilo, zamrzelo a hlavně zklamalo, protože náš postup byl už víceméně jasný.
Přeci jen se na nás usmálo štěstí a po odstoupení jednoho družstva z první ligy ještě před play out, již nic nebránilo našemu postupu.

No jo, ale co příprava. Budeme nové, potřebujeme pořádně potrénovat. Příprava na novou sezónu začala téměř po půlroční pauze letním soustředěním. Bylo to náročné a pro mnohé z nás to byla zkouška vůle. Kdo nebojuje, tak nežije a my jsme vše zdárně zvládly.
Těšili jsme se na třídenní turnaj. Bum. Už zase. Covid zrušil turnaj a po podezření z nákazy v našem týmu jsme měli zase nucenou pauzu... ta se mohla protáhnout a mohla nám ohrozit i oficiální start ročníku.

Jo, nákaza se nepotvrdila, všichni negativní. Jdeme na to. Start v první lize, neděle 20. 9. 2020.
Do zápasu s KP Brno B jsme šly s dobrou náladou. Samozřejmě jsme byly i nervózní, bude naše příprava stačit? Sehrály jsme se dostatečně s novými tvářemi v týmu?
Zápas byl náročný, ale od začátku se nám velmi dařilo a vypadalo to, že vedení nám vydrží až do konce. Bohužel ve třetí čtvrtině došlo ke zranění Elišky Hálové a rázem nám zbyl jen jeden pivot. Druhý pivot dohrával celou druhou polovinu se čtyřmi fauly a tak na sebe neštěstí nenechalo dlouho čekat a soupeřky nás začaly pomalu přehrávat. I přes veškerou snahu se nám nakonec nepodařilo vedení udržet a první zápas jsme těsně prohráli.

Další zápas na Aritmě. V Praze. Dřeme do úmoru. Výsledek je jako na houpačce. Konec se nám nedaří a domácí hráčky vyrovnávají skóre. Jdeme do prodloužení, tam máme více sil a utkání rozhodujeme. Super! První výhra je doma. Jsme šťastné a vyčerpané.

Hřeje nás u srdce myšlenka, že do první ligy patříme. Teď to musíme potvrdit zase příště.

 
Aktuální články
CZ Basketball přichází s projektem Body2Skills

Je to tu znovu. Bohužel to není jen velmi špatný vtip nebo nepříjemné déjá vu. Sport včetně basketbalu opět dostal nekompromisní stopku,...

 
Drama na Královce rozhodlo až prodloužení

Favorit nefavorit, sport je nevyzpytatelný. Na vlastní kůži se o tom přesvědčily hráčky druhého týmu U15, když jim béčko USK Praha...

 
U19 B a jejich těsná výhra na domácí palubovce

Benešovští junioři vybojovali své první vítězství v letošním ročníku, když na vlastní palubovce porazili béčko Děčína o pouhý...

 
Děvčata z týmu U15 A vezou z Příbrami výhru
 
Koronavirová pandemie vystavila sportu na 14 dní STOP
 
U14 G stále čekají na svou první výhru
 
S potěšením oznamujeme zahájení spolupráce s MSPORTS
 
Béčko žen na úvod prohrálo s Čelákovicemi
 
U11 G začali soutěž ve Slaném
 
Hvězdné ZVVZ USK Praha přijede do Benešova
 
Zápasy
Muži "A" | Sobota 19.09.2020
2. kolo
Benešov - BK Příbram
 
Muži "A" | Pondělí 28.09.2020
1. kolo
Sokol Kutná Hora - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 03.10.2020
4. kolo
Tigers České Budějovice - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 07.11.2020
8. kolo
VS.
TJ Sokol Kbely - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 08.11.2020
9. kolo
VS.
Sokol Žižkov - Benešov
 
Muži "A" | Úterý 17.11.2020
2. kolo
VS.
Benešov - BC Kolín
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS