Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

2.místo ve Final 4 Středočeské oblasti získali starší minižáci U13

23.04.2024 | Tomáš Filip

V sobotu 13.4.vyrazili kluci U13 do Nymburku na turnaj o pohár Středočeské oblasti Final 4.Čekali nás dva důležité zápasy, které jsou odměnou za předvedené výkony v celé sezóně. 

První zápas byl s Milovicemi, kterým jsme měli co oplácet, protože se jím vždy podařilo urvat vítězství v posledních minutách zápasů. Už od prvních vteřin jsme byli svědkem zodpovědné hry, kterou korunovala naše úspěšnost při střelbě. První část vyzněla lépe pro Benešov a tak do dalšího dějství nastupoval s vedením 21:14. Díky důsledné obraně jsme neviděli mnoho košů ,ale vedení 25:19 bylo stále na straně Benešova. Po polovině hry došlo k navýšení aktivity na straně Milovic, které se nechtěli tak lehce vzdát a cítili svojí šanci na obrat. Měli jsme více šancí ke skórování, ale nervozita nepřinesla tolik potřebný klid při střelbě a tak soupeř vystrkoval růžky. Do posledního dějství si Benešov nesl malé vedení 37:33. Obava z možného obratu byla viditelná, ale obrana fungovala jak měla a kdyby se nám dařilo proměňovat šance nemuseli jsme se bát o výsledek až do posledního hvizdu. Nakonec se nám podařilo zvítězit tím nejtěsnějším rozdílem a to 43:42 a mohla vypuknout obrovská radost.

Bylo jasné, že nastoupíme do dalšího zápasu proti BA Nymburk, který porazil v prvním klání oslabený BC Kolín a to 129:22.

Zápas o první místo s BA Nymburk jsme začali se zbytečným respektem a nechali soupeře hrát svojí hru. V první části jsme bohužel tahali za kratší konec provazu a soupeř nás srážel vysokou úspěšností proměnování. Druhá část byla ještě horší, nedařilo se nám dát potřebný uklidňující koš a soupeř v poklidu navýšil své vedení na 44:17. 
Do druhé poloviny zápasu už ale náš tým začal ukazovat, že umí hrát vyrovnaný zápas a snad z nás spadla tíha zodpovědnosti a začali jsme se věnovat hře a neřešili skóre. Najednou jsme byli svědkem pěkných kombinací a hry nahoru dolů. Náskok se nepodařilo vymazat, ale musím kluky pochválit, že hráli do poslední vteřiny a nesložili zbraně už v poločasové přestávce. Nymburk ale předváděl soustředěnou hru s vysokou úspěšností a byl lepším týmem a tak zaslouženě vyhrál 68:37 a stal se vítězem Final 4.

Velká gratulace, konečné 2.místo je úžasným výsledkem který před sezónou nikdo nečekal a když vezmu, že tým si na sebe zvykal a hrál pohromadě teprve tuto sezónu tak je to sladká tečka za letošní sezónou. Velký dík fanouškům a rodičům, kteří nás podporovali a pomohli s dopravou. Doufám, že tým bude jen růst a i když bude nová sezóna hodně náročná tak ukáže své kvality a potěší oko každého fanouška basketbalu.

 
Aktuální články
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS