Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni

08.05.2024 | David Březina

Velkým úspěch zaznamenali chlapci kategorie U11 Chlapci nejen že vybojovali druhé místo ve Final 4 své oblasti.
Ale také se probojovali na Festival ČR v Plzni který se konal 26.- 28.4.

Do skupiny nám los určil BK Příbor a Tigers České Budějovice. První zápas proti nám neznámem soupeři z Přípora byl velmi rozespalý začínal již v 9:00. Také první polovina byla z naší strany nepovedená a vůbec se nám nedařila naše hra. Nervozita z první účasti na takovém turnaji si vybrala svou daň. Ale v druhé polovině již kluci otřepali a začali hrát velmi dobře. Bohužel na zvrat výsledku to již nestačilo. Zápas byl velmi bojovný, a hlavně druhá půle byla z naší strany velmi kolektivně pojatá a soupeře zatlačil do defenzívy. A to jsme nevěděli že Příbor bude v konečném pořadí 3.
 
BC Benešov – BK Příbor 35:61

 
Druhý zápas skupiny proti Tigers České Budějovice jsme šli z odhodláním vyhrát. Hned hra vypadala lépe a začalo se nám dařit hlavně v obraně kde jsme udrželi nejlepší hráče daleko od koše a získávali jsme spoustu míčů které jsme dokázali v rychlých protiútocích proměnit. Nakonec zasloužená výhra, ale i tak těžký zápas.
 
Tigers České Budějovice – BC Benešov 34:50

 
Druhé místo ve skupině nás poslalo do čtvrtfinále, kde jsme narazili na pozdější vítěze Slavii KroměřížVýborný zápas! náš nejlepší výkon na turnaji, skvělá obrana a velmi povedené akce v útoku jsme soupeře zaskočili a nedovolili jsme mu jednoduché zakončení. Nutno říci Kroměříž měla ve svém středu výborného velmi (185cm) vysokého a šikovného hráče, který utkání rozhodl, ale podařilo se nám ho udržet na přijatelných 14 bodech. Naši kluci se nebáli a prosazovali se po chytrém uvolnění „hoď a běž“ a rychlých únicích po křídlech, a především šikovnost v driblingu nutila soupeře k faulům. Bohužel to nestačilo.
 
Slavia Kroměříž – BC Benešov 69:51

 
Prohra nás posunula do skupiny o 5. – 8. místo.
 
Zde jsme narazili na soupeře Královští Sokoly Hradec Králové. Zápas se hrál již velmi pozdě a na klukách již byla znát únava z předešlého utkání, přesto jsme s odhodláním vyhrát vstupovali do hry, že se o vítězství popereme.
Zápas byl dlouho vyrovnaný a ani jedno družstvo nemělo výrazný náskok, ale nakonec vždy jsme byli o kousek lepší a každou čtvrtinu jsme trochu poodskočili. Nakonec vítězství jsme doslova přetlačili na naši stranu hlavně kolektivní hrou skvělé přihrávky ale již horší zakončení, které by nám dalo větší klid. Na tomto utkání bylo znát že už jsme unavení, ale přesto velká pochvala pro všechny za kolektivní hru!!!
 
Královští Sokoli – BC Benešov 25:50
 

Vítězství nám určilo zápas o 5. -6. místo proti USK Praha- kde v hledišti byl Vojta Dyk a Xindl X ???? kteří podporovali své ratolesti hrající za USK.
 
Kluci nastoupili velmi bojovně a nedali se zakřiknout věhlasným jménem soupeře a celá první polovina byla vyrovnaná skvělé akce na obou stranách hřiště ukazovalo, že každý chce vyhrát. Bohužel druhá polovina již z naší strany nebyla dobrá na klukách byla znát únava a přestali jsme si přihrávat jako by každý chtěl vítězství rozhodnout sám. Hlavně v řadách soupeře vynikal jeden z hráčů, který dal většinu bodů (24) týmu a ten rozhodl. 
 
USK Praha – BC Benešov 51:32
 

BC BENEŠOV nakonec bere 6. místo
 

Myslím si že kluci předvedli výborné výkony a první účast na Republikovém Festivalu nám dala velmi mnoho cenných zkušeností a ukázala co zlepšit a na čem zapracovat. Jsme na kluky velmi pyšní a moc se jich vážíme, že bojovali, až do konce a možná někteří i svých sil.
 
Nemůžu zapomenout na skvělé fanoušky kteří nás přijeli fantasticky podpořit!!!!!!!!!!!
 
Myslím si že je tento výsledek a reprezentace týmu Velký úspěch pro BC BNE v chlapecké kategorii.
 
 

 
Aktuální články
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS