Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Úspěšná kvalifikace znamená účast kadetek U17 v lize i příští sezonu

14.06.2022 | Jáchym Povolný

Naše kadetky úspěšně zvládly kvalifikaci o celostátní ligu a všichni basketbaloví fandové se tak mohou těšit na další ligové zápasy v Benešově!

 

Cesta kvalifikací vedla nejprve 21.-22.5. v 1.kole čtyřčlennou skupinou (USK Praha, Čelákovice, Louny), ve které se naše hráčky umístily na 3.místě. Ve 2.kole 4.-5.6. nás pak čekaly souboje s družstvem Litoměřic. Více v komentáři trenéra.

Jiří Mazur (hlavní trenér):

Po zhruba měsíční přípravě jsme vstoupili do 1.kola kvalifikačních bojů o celostátní ligu dívek U17 s nově složeným týmem.


BC Benešov – USK Praha B 39:71

V prvním sobotním utkání jsme narazili na budoucího vítěze skupiny, velmi silný tým USK Praha B, který byl tvořen hlavně hráčkami se zkušenostmi z extraligy. Naše kadetky nastoupili do zápasu s přehnaným respektem a soupeř si tak dokráčel k lehké a jisté výhře.


Tygřice Louny – BC Benešov  41:92

V dalším odpoledním utkání nás čekal tým Tygřic z Loun, v sezoně neporažený tým nadregionální ligy U15. Jak velký rozdíl je mezi NRL a celostátní ligou se ukázalo hned vzápětí, kdy jsme soupeře jednoznačně přehráli a zvítězili. Touto výhrou jsme si zajistili postup do druhého kola kvalifikace, byť nás ještě čekalo utkání s Čelákovicemi.


Pandy Čelákovice – BC Benešov  44:42

V nedělní utkání s čelákovickými Pandami se rozhodovalo již pouze o tom, z kterého místa půjdeme do druhého kola. Po velmi vyrovnané bitvě nás bohužel opět zradilo neproměňování jasných příležitostí a trestných hodů a soupeři jsme tak nakonec podlehli těsně o dva body a skončili na třetím místě naší skupiny.


Ve 2.kole nás čekalo dvojutkání s Litoměřicemi, které hrají s menším počtem hráček nepříjemnou zónovou obranu, na kterou jsme se snažili naše hráčky připravit.


BC Benešov – Slavoj BK Litoměřice  74:37

4.června v prvním utkání na domácí palubovce to byl v našem podání od první minuty skvělý týmový výkon a chci holky pochválit za to, jak dodržovaly stanovený plán hry, kdy využily každé příležitosti k rychlému protiútoku a velmi dobrou obrannou hrou soupeře k ničemu nepustily. Tentokrát nás zdobila i úspěšnost trestných hodů téměř 70 procent, dařila se nám i střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, což bylo proti zónové obraně soupeře  stěžejní. Toto vše nám dalo do odvety náskok 37 bodů.


Slavoj BK Litoměřice – BC Benešov 27:59

V neděli 5.června jsme sehráli odvetu v Litoměřicích. První čtvrtina nám vůbec nevyšla (1:8) a chvílemi to vypadalo, že si holky vrazily na výlet a nikoliv ke kvalifikačnímu utkání, hlavně po střelecké stránce. Podařilo se nám ale udržet holky nahoře, aby nezačaly panikařit a nesnažily se to zlomit za každou cenu. Od druhé poloviny utkání jsme již opět dominovaly a holky si sebevědomým výkonem došly i pro druhou výhru v sérii a zaslouženě si tak vybojovaly právo účasti v celostátní lize kadetek.


Závěrem chci říci, že mám ohromnou radost z týmového výkonu, kdy byla každá jedna hráčka od začátku utkání soustředěná a každá plnila své úkoly na palubovce. Věřím, že v nasazeném trendu a píli budeme pokračovat a budeme se posouvat stále dál. V silách týmu to určitě je a já se moc těším na to, co vše jsme schopni společnou prací dosáhnout.

 
Aktuální články
Hodně to pro mě znamená, říká Monča Fučíková

Odchovankyně benešovského basketbalu Monča Fučíková před pár týdny přivezla další medaili a skvělé umístění z reprezentační akce....

 
Olympiáda dětí a mládeže měla modrožlutou stopu

Olympiáda dětí a mládeže konaná od 27. 6. do 30. 6 v Olomouci měla i benešovskou basketbalovou stopu. Ve výběru Středočeského kraje se v...

 
Brandýský turnaj byl pro děvčata poslední v sezóně

Děvčata kategorií U10G/B a U12G vyrazila společně ke svému závěrečnému turnaji sezóny do Brandýsa. Turnaj již braly jako přípravu s...

 
Dívky z U12 na domácím turnaji stříbrné
 
Poslední turnaj pro holky U10
 
Dívky U17 si ligu musí vybojovat v 2. kole
 
Benešovské dívky kategorie U12 se těší na turnaj v Bystřici
 
Dívky z U11 řádily i na Nadregionálním turnaji v Brně
 
Nikdo z nás to nečekal, říká Amálka Slánská
 
Je to super, říká o třetím místě z NF Viki Výborná
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 06.02.2022
18. kolo
Benešov - Sokol Písek B
 
Muži "A" | Sobota 19.02.2022
19. kolo
Benešov - Jiskra Domažlice
 
Muži "A" | Neděle 20.02.2022
20. kolo
Benešov - BK Klatovy
 
Muži "A" | Pondělí 07.03.2022, 18:30
15. kolo
USK Ústí nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 12.03.2022
ŠSK Příbram - BC Benešov "A"
71:85 ()
 
Muži "A" | Neděle 13.03.2022
22. kolo
SKB Rokycany - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS