Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Brandýský turnaj byl pro děvčata poslední v sezóně

16.06.2022 | Michal Holeš

Děvčata kategorií U10G/B a U12G vyrazila společně ke svému závěrečnému turnaji sezóny do Brandýsa. Turnaj již braly jako přípravu s pravidly platnými pro následný ročník. Mladší dívky nastoupily v kategorii v tzv. mixu, tak si přizvaly také své tři chlapecké spoluhráče.

Hned první zápas byl vítězný, stejně tak jako další utkání proti dívčím soupeřkám. Proti chlapeckým týmům jsme naopak prohráli. Výsledkem je 6. místo a dobrý pocit za předvedený výkon se zapojením několika nováčků.
Ve starší kategorii jsme zahájili proti USK Praha a připomněli si tak vstup do Národního Finále U11G. I v tomto případě jsme získali skalp tohoto slavného, o rok staršího, basketbalového soupeře. V zápase proti Hradci Králové jsme favorita na turnajové vítězství zaskočily skvělou týmovou hrou a přesným zakončením a zápas byl minimálně do poločasu vyrovnaný. Z náročného programu posledních týdnů nám ale v takto prestižním zápase došly síly a hradecké Lvice si závěr zápasu pohlídaly.

Díky náhlé změně pořadatelů nám nečekaně přiřadily v prvním kole play off pozdějšího vítěze turnaje Pardubice.
Velmi tvrdý a vrcholný basket soupeřek nám činil problémy a opět ubral mnoho sil a přidal další zranění. Pardubický tým bral zasloužené vítězství. V souboji ve skupině 5.- 8.místo nás čekal zahraniční soupeř z Německého Chemnitzu (Karl-Marx-Stadt). Přes všechny bolístky a zranění jsme si celkem přesvědčivě vyrovnaný zápas pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Nedělní zápas o 5. místo jsme zahájili skvěle a několika koši s faulem Elišky Urbanové (později vyhlášené MVP benešovského týmu) odskočili i bodově.
Dívky z HB Basket Praha se však nevzdaly a velmi tvrdou, ale také týmovou hrou postupně náskok stahovaly a dokonce přehouply skóre ve svůj prospěch. Nám se díky několika nedaným nájezdům a drobným chybám, již nepodařilo výsledek otočit a tak na nás zbylo i tak pěkné 6. místo v tomto skvěle obsazeném turnaji.

Jak již bylo řečeno, po náročném jarním programu (NF U11G včetně předešlých kvalifikací, NRT turnaje, 2x jr. NBA, Bystřický turnaj atd.) si holky zaslouží již basketbalový odpočinek a dočerpání sil na další ročník.

Ve všech 3 kategoriích U10, 11 a 12G vidíme obrovský výkonnostní posun, týmového ducha, a to nám dává obrovskou naději do dalších let. Nekompletní tým U12G (r.2010) bychom ale potřebovali doplnit, tak pokud vás alespoň trochu basket láká, nebojte se k nám přijít na trénink a basket si vyzkoušet. Jsme otevřeni všem zapáleným sportovcům a sportovkyním.

 
Aktuální články
Ligovou premiéru měli mladší žáci U14 na Vysočině

O víkendu se mladší žáci poprvé představili v zápasech žákovské ligy. Po 2 výhrách v přípravném turnaji nad Českými Budějovicemi,...

 
Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz

V pátek 15.9.23 jsme vyrazili na silně obsazený turnaj mladších minižákyň v Kožlanech. 

 
Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance

První ligový zápas nové sezony v prestižní žákovské lize U14G měl čekat mladší žákyně v sobotu v Nuslích a následně v neděli na...

 
Muži A zahájili sezónu na západě Čech
 
Z Labského poháru přivezli nejmladší minižáci U11 bronzové medaile
 
Mladší žákyně U14 hrály před ligovou sezonou přípravný turnaj na Kladně
 
V pražských Nuslích měly turnaj juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 úspěšně zahájily sezónu na turnaji v Jičíně
 
Na turnaji v Klatovech čekali na starší žákyně U15 těžcí soupeři
 
Áčko kadetek U17 jelo na turnaj do Liberce
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS