Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Brandýský turnaj byl pro děvčata poslední v sezóně

16.06.2022 | Michal Holeš

Děvčata kategorií U10G/B a U12G vyrazila společně ke svému závěrečnému turnaji sezóny do Brandýsa. Turnaj již braly jako přípravu s pravidly platnými pro následný ročník. Mladší dívky nastoupily v kategorii v tzv. mixu, tak si přizvaly také své tři chlapecké spoluhráče.

Hned první zápas byl vítězný, stejně tak jako další utkání proti dívčím soupeřkám. Proti chlapeckým týmům jsme naopak prohráli. Výsledkem je 6. místo a dobrý pocit za předvedený výkon se zapojením několika nováčků.
Ve starší kategorii jsme zahájili proti USK Praha a připomněli si tak vstup do Národního Finále U11G. I v tomto případě jsme získali skalp tohoto slavného, o rok staršího, basketbalového soupeře. V zápase proti Hradci Králové jsme favorita na turnajové vítězství zaskočily skvělou týmovou hrou a přesným zakončením a zápas byl minimálně do poločasu vyrovnaný. Z náročného programu posledních týdnů nám ale v takto prestižním zápase došly síly a hradecké Lvice si závěr zápasu pohlídaly.

Díky náhlé změně pořadatelů nám nečekaně přiřadily v prvním kole play off pozdějšího vítěze turnaje Pardubice.
Velmi tvrdý a vrcholný basket soupeřek nám činil problémy a opět ubral mnoho sil a přidal další zranění. Pardubický tým bral zasloužené vítězství. V souboji ve skupině 5.- 8.místo nás čekal zahraniční soupeř z Německého Chemnitzu (Karl-Marx-Stadt). Přes všechny bolístky a zranění jsme si celkem přesvědčivě vyrovnaný zápas pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Nedělní zápas o 5. místo jsme zahájili skvěle a několika koši s faulem Elišky Urbanové (později vyhlášené MVP benešovského týmu) odskočili i bodově.
Dívky z HB Basket Praha se však nevzdaly a velmi tvrdou, ale také týmovou hrou postupně náskok stahovaly a dokonce přehouply skóre ve svůj prospěch. Nám se díky několika nedaným nájezdům a drobným chybám, již nepodařilo výsledek otočit a tak na nás zbylo i tak pěkné 6. místo v tomto skvěle obsazeném turnaji.

Jak již bylo řečeno, po náročném jarním programu (NF U11G včetně předešlých kvalifikací, NRT turnaje, 2x jr. NBA, Bystřický turnaj atd.) si holky zaslouží již basketbalový odpočinek a dočerpání sil na další ročník.

Ve všech 3 kategoriích U10, 11 a 12G vidíme obrovský výkonnostní posun, týmového ducha, a to nám dává obrovskou naději do dalších let. Nekompletní tým U12G (r.2010) bychom ale potřebovali doplnit, tak pokud vás alespoň trochu basket láká, nebojte se k nám přijít na trénink a basket si vyzkoušet. Jsme otevřeni všem zapáleným sportovcům a sportovkyním.

 
Aktuální články
Hodně to pro mě znamená, říká Monča Fučíková

Odchovankyně benešovského basketbalu Monča Fučíková před pár týdny přivezla další medaili a skvělé umístění z reprezentační akce....

 
Olympiáda dětí a mládeže měla modrožlutou stopu

Olympiáda dětí a mládeže konaná od 27. 6. do 30. 6 v Olomouci měla i benešovskou basketbalovou stopu. Ve výběru Středočeského kraje se v...

 
Úspěšná kvalifikace znamená účast kadetek U17 v lize i příští sezonu

Naše kadetky úspěšně zvládly kvalifikaci o celostátní ligu a všichni basketbaloví fandové se tak mohou těšit na další ligové zápasy...

 
Dívky z U12 na domácím turnaji stříbrné
 
Poslední turnaj pro holky U10
 
Dívky U17 si ligu musí vybojovat v 2. kole
 
Benešovské dívky kategorie U12 se těší na turnaj v Bystřici
 
Dívky z U11 řádily i na Nadregionálním turnaji v Brně
 
Nikdo z nás to nečekal, říká Amálka Slánská
 
Je to super, říká o třetím místě z NF Viki Výborná
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 06.02.2022
18. kolo
Benešov - Sokol Písek B
 
Muži "A" | Sobota 19.02.2022
19. kolo
Benešov - Jiskra Domažlice
 
Muži "A" | Neděle 20.02.2022
20. kolo
Benešov - BK Klatovy
 
Muži "A" | Pondělí 07.03.2022, 18:30
15. kolo
USK Ústí nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 12.03.2022
ŠSK Příbram - BC Benešov "A"
71:85 ()
 
Muži "A" | Neděle 13.03.2022
22. kolo
SKB Rokycany - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS