Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší minižákyně U12 ovládly nadregionální turnaj v Kralupech

24.01.2023 | Roman Beneš

Mladší minižákyně jely tentokrát změřit své síly na nadregionální turnaj do Kralup, který se za účasti tří družstev hrál systémem každý s každým. Na turnaji jsme se potkali také se Strakonicemi, naším soupeřem v základní skupině na Národním finále (NF) v loňském roce.

Jako přípravu na další část letošní kvalifikace o NF jsme oproti povoleným turnajovým pravidlům, s možností střídání kdykoliv kohokoliv, zvolili taktiku celorepublikových soutěžních pravidel, s omezenou možností střídání.
Vzhledem k předchozím jasným vítězstvím proti Kralupům v loňské sezoně a letos na zářiovém turnaji jsme si dost věřili na snadný zápas. O opaku nás ale přesvědčily hned první minuty a dívky z Kralup nám rozhodně nechtěly nechat nic zadarmo. Jejich zkušenost z letošní sezony v pražské soutěži se projevila velkou agresivitou a rychlostí, kterou nás po většinu zápasu celkem zaskočily a vyhrály první čtvrtku 6:2. 
Nutno také zmínit, že omezené střídání na naší straně prověřilo naší fyzičku a působilo nám celý první poločas velké problémy, než si naše holky zvykly na delší herní vytížení, oproti běžným zápasům středočeského krajského přeboru, hrajícím na 8x4min. Snad i fyzické vypětí tentokrát způsobilo nižší úspěšnost našich střeleckých pokusů a slibných nájezdů. Zároveň jsme ale dokázaly zapracovat dvě nové hráčky, kterým samozřejmě přejeme hodně basketbalové radosti a proměněných košů. Také nám tentokrát vypomohla z nejmladších minižákyň U11 Nikča Žajglová, která plnohodnotně zaskočila za naše marody.
V druhém poločase se již naše hra zlepšila a ve třetí čtvrtce jsme odskočili na slibné vedení o 7 bodů. Pak jsme ale určitou nekoncentrovaností při návratu do obrany nechali soupeřkám proměnit rychlé protiútoky v závěru třetí čtvrtky a zápas opět zdramatizovaly. Do závěrečné části jsme vstoupili s tenkým vedením pouhého jednoho koše. Přesto jsme ale drobný náskok udržely a zaslouženě vyhrály o 3 body.

BK Kralupy Junior - BC Benešov 31.34 (6:2, 14:13, 23:25)
Dolejší (TH 4/0), Mrvová 8 (TH 4/2), Zdražilová 6, Lazárková (TH 2/0) , Slánská, Výborná 4, Benešová, Jurková, Nováková, Peprníčková, Plachá, Skřívanová, Šefčíková (TH 2/0), Žajglová 


Proti Strakonicům jsme původně očekávali těžší zápas než proti Kralupům. Soupeř však nepřijel kompletní a také díky naší rozehranosti z prvního zápasu jsme od začátku drželi otěže zápasu pevně v našich rukou. Jestli soupeř mohl v prvním poločase ještě tajně doufat na zvrat v utkání, tak v tom druhém jsme přepli na vyšší rychlostní stupeň a dovolili strakonickým skórovat pouze 7mi body, zatímco my zaznamenali 25 bodů a zaslouženě mohli s několika rodiči oslavit vítězství v tomto miniturnaji.

BK Strakonice – BC Benešov 25:51 (8:13, 18:26, 20:36)
Dolejší 13 (TH 2/1), Výborná 10, Slánská 7 (TH 7/1), Lazárková 6, Nováková 4, Zdražilová 3 (TH 4/1), Jurková, Žajglová 2, Mrvová (TH 2/0), Benešová, Peprníčková, Plachá, Skřívanová, Šefčíková

Turnaj nám kromě jiného ukázal rozdíl ve fyzickém pojetí systému 8x4min. vs. 4x8min., na čemž musíme do dalších bojů o NF ještě zapracovat a také se musíme vrátit v tréninku k vyladění trestných hodů, jelikož 17% v součtu z obou utkání je zcela jistě za očekáváním (14/2 resp. 15/3). 
Jinak si dívky opět zaslouží respekt za bojovnost a nasazení v nelehkých utkáních a gratulaci za 1.místo v letošním prvním turnaji NRT.


 
Aktuální články
Třetí postup na Národní finále, tentokrát v podání mladších minižákyň U12

O tomto víkendu 18.-19.3. se mladší minižákyně konečně dočkaly a jako třetí dívčí benešovský minižákovský tým nastoupily do...

 
Sympatický výkon juniorek U19 v Liberci nestačil

V sobotu 18.3. zavítaly benešovské juniorky k dohrávce přeloženého utkání Nadregionální ligy U19G do Liberce. Vzhledem k tomu, že se...

 
Dvě vítězství na závěr základní části posílají ŽENY A do play off z 1.místa!

Poslední dvě utkání základní části 2.ligy žen za sebou mají naše ŽENA A, rozloučení se základní částí se povedlo na výbornou....

 
Oslabené starší minižákyně U13 na Slaný nestačily
 
Starší minižákyně U13 konečně porazily Brandýs!
 
Kadetky U17 si poradily s hradeckými Lvicemi
 
Mladší minižákyně U12 postoupily do Final four krajského přeboru
 
Drama v Děčíně juniorky U19 zvládly
 
Na Vyšehradě se nejmladším minižákům U10 dařilo
 
Béčko kadetek U17 bojovalo proti Táboru
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Sobota 11.02.2023
17. kolo
BK Wolves Radotín - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 12.02.2023
18. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 04.03.2023
19. kolo
BC Benešov - BK Beroun
 
2.LIGA skupina A | Neděle 05.03.2023
20. kolo
BC Benešov - BŠ Slavia Praha
 
2.LIGA skupina A | sobota 18.03.2023, 18:00
21. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | neděle 19.03.2023, 11:00
22. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS