Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na Vyšehradě se nejmladším minižákům U10 dařilo

03.03.2023 | Tomáš Filip

Nejmladší minižáci U10 vyrazili v neděli na turnaj Šmoulinky na pražský Vyšehrad. Čekali nás tam celkem 3 soupeři. Domácí týmy Sokol Vyšehrad A a Sokol Vyšehrad B a dívčí basketbalový tým HB Basket Praha.

První zápas byl se Sokolem Vyšehrad B. Kluci začali zodpovědně a díky dobré obraně nepouštěli soupeře do vyložených akcí. V útoku se nám dařilo kombinačně soupeře přehrávat, jen úspěšnost střelby nebyla 100% a tak jsme po první čtvrtině vedli 10:2.Postupně jsme se začali odhazovat ostych a stávali se lepším týmem. Poslední čtvrtina už byla jasně v naší režii a kluci si mohli vyzkoušet rychlé přechody do protiútoku a trestat soupeře za nedůslednou obranu. Zápas skončil naším vítězstvím 32:10 a měli jsme nakročeno na dobré umístění v turnaji.

Sokol Vyšehrad B - BC Benešov  10:32

Druhý zápas byl s dívčím týmem HB Basket, který jsme měli možnost chvíli před naším prvním zápasem vidět hrát a musím říct, že holky byli rychlý a bojovný. Bylo důležité začít hrát zodpovědně od začátku zápasu a nenechat soupeře vytvořit náskok, který by se těžko doháněl. Zápas se hrál ve vysokém tempu a díky bojovnosti moc košů nepadalo. V druhé části nám soupeř odskočil o 4 body a nám se nedařilo rychle odpovědět. K obratu došlo až ve třetím dějství kdy naše snaha přinesla tolik potřebné body a nám se začalo opět dařit soupeře přehrávat rychlou kombinací. Poslední část už jsme bojovným holkám nedovolili strhnou vítězství na svojí stranu a dovedli jsme zápas k zaslouženému vítězství 21:8.

BC Benešov - HB Basket Praha (dívky)  21:8

V posledním utkání jsme narazili na Sokol Vyšehrad A , který trenér Vyšehradu posílil o 2 šikovné kluky z B týmu, aby naši cestu za vítězstvím v turnaji překazili. Tento tah soupeře nesl v první části ovoce a tak jsme prohrávali po 3 minutách 6:0. Kluci bojovali a nakonec se jim před koncem první čtvrtiny podařilo snížit na 6:2.Další části už byli v naší režii a postupně jsme se stávali lepším týmem a tak jsme do poslední čtvrtiny strhli vedení na 22:18.Náš výkon nepolevoval ani v poslední části a tak jsme dokázali soupeře přehrávat rychlými přihrávkami a získávat čas na zakončení. Poctivá obrana a zvýšená úspěšnost v útoku zařídila vítězství 36:20.

Sokol Vyšehrad B - BC Benešov  20:36

Na konci každého zápasu byli vyhodnoceni nejlepší hráči obou týmů, kteří dostali malý basketbalový míč a drobnou sladkost. Třešničkou na dortu bylo závěrečné vyhlášení BC Benešov vítězi turnaje.

Kluky musím pochválit protože od začátku sezóny udělali velký pokrok v herním myšlení a díky dobré fyzické kondici dokáží hrát celý zápas v plném nasazení.

 
Aktuální články
Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár,...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15 - 2.kolo

Letošní mladší žáci U14, nyní už starší žáci U15, se probojovali do 2.kola kvalifikace o žákovskou ligu U15, kde nám pavouk...

 
Turnaj O pohár starosty města Bystřice měl již třetí ročník

Třetí ročník dnes již tradičního turnaje O pohár starosty města Bystřice jsme pořádali s podporou Města Bystřice a jejího starosty...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15
 
Starší minižákyně U13 obsadily na domácím Mistrovství ČR 6.místo
 
Mladší minižákyně U12 obhájily na Mistrovství ČR v Plzni 4.místo
 
MISTROVSTVÍ ČR dívek U13 Benešov - INFORMACE
 
Kadetky U17 zakončily ligovou sezonu výhrou v Nuslích
 
6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni
 
Nejmladší minižákyně U11 se představily na Mistrovství ČR v Ostravě
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS