Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na Vyšehradě se nejmladším minižákům U10 dařilo

03.03.2023 | Tomáš Filip

Nejmladší minižáci U10 vyrazili v neděli na turnaj Šmoulinky na pražský Vyšehrad. Čekali nás tam celkem 3 soupeři. Domácí týmy Sokol Vyšehrad A a Sokol Vyšehrad B a dívčí basketbalový tým HB Basket Praha.

První zápas byl se Sokolem Vyšehrad B. Kluci začali zodpovědně a díky dobré obraně nepouštěli soupeře do vyložených akcí. V útoku se nám dařilo kombinačně soupeře přehrávat, jen úspěšnost střelby nebyla 100% a tak jsme po první čtvrtině vedli 10:2.Postupně jsme se začali odhazovat ostych a stávali se lepším týmem. Poslední čtvrtina už byla jasně v naší režii a kluci si mohli vyzkoušet rychlé přechody do protiútoku a trestat soupeře za nedůslednou obranu. Zápas skončil naším vítězstvím 32:10 a měli jsme nakročeno na dobré umístění v turnaji.

Sokol Vyšehrad B - BC Benešov  10:32

Druhý zápas byl s dívčím týmem HB Basket, který jsme měli možnost chvíli před naším prvním zápasem vidět hrát a musím říct, že holky byli rychlý a bojovný. Bylo důležité začít hrát zodpovědně od začátku zápasu a nenechat soupeře vytvořit náskok, který by se těžko doháněl. Zápas se hrál ve vysokém tempu a díky bojovnosti moc košů nepadalo. V druhé části nám soupeř odskočil o 4 body a nám se nedařilo rychle odpovědět. K obratu došlo až ve třetím dějství kdy naše snaha přinesla tolik potřebné body a nám se začalo opět dařit soupeře přehrávat rychlou kombinací. Poslední část už jsme bojovným holkám nedovolili strhnou vítězství na svojí stranu a dovedli jsme zápas k zaslouženému vítězství 21:8.

BC Benešov - HB Basket Praha (dívky)  21:8

V posledním utkání jsme narazili na Sokol Vyšehrad A , který trenér Vyšehradu posílil o 2 šikovné kluky z B týmu, aby naši cestu za vítězstvím v turnaji překazili. Tento tah soupeře nesl v první části ovoce a tak jsme prohrávali po 3 minutách 6:0. Kluci bojovali a nakonec se jim před koncem první čtvrtiny podařilo snížit na 6:2.Další části už byli v naší režii a postupně jsme se stávali lepším týmem a tak jsme do poslední čtvrtiny strhli vedení na 22:18.Náš výkon nepolevoval ani v poslední části a tak jsme dokázali soupeře přehrávat rychlými přihrávkami a získávat čas na zakončení. Poctivá obrana a zvýšená úspěšnost v útoku zařídila vítězství 36:20.

Sokol Vyšehrad B - BC Benešov  20:36

Na konci každého zápasu byli vyhodnoceni nejlepší hráči obou týmů, kteří dostali malý basketbalový míč a drobnou sladkost. Třešničkou na dortu bylo závěrečné vyhlášení BC Benešov vítězi turnaje.

Kluky musím pochválit protože od začátku sezóny udělali velký pokrok v herním myšlení a díky dobré fyzické kondici dokáží hrát celý zápas v plném nasazení.

 
Aktuální články
Turnaj o pohár starosty Města Bystřice vyšel opět na jedničku!

O víkendu 26.-28.5. se konal již druhý ročník Basketbalového turnaje o pohár starosty Města Bystřice kategorie dívek U13, který...

 
"Máme ligu!", mohly si v neděli zakřičet juniorky U19

Benešovská Dukla hostila o víkendu 20.-21.5. skupinu B kvalifikace o celostátní ligu juniorek. Zabojovat o právo na ligovou účast v...

 
Turnaj Šmoulinky v Benešově byl za účasti třech domácích týmů

V neděli 14.5 se v Benešově hrál turnaj Šmoulinky, kde kromě domácích 3 týmu hrál i tým Jižních Supů. Velké poděkování patří...

 
Starší minižákyně U13 na Mistrovství ČR obstály
 
Mistrovství ČR do třetice, tentokrát v podání starších minižákyň U13
 
Doba bramborová aneb dívky U12 opět na Mistrovství ČR úspěšné
 
Mladším minižákyním U12 začíná Mistrovství ČR v Praze
 
Nejmladší minižákyně U11 vybojovaly na Mistrovství ČR v Ostravě čtvrté místo
 
Starší minižáci U13 zakončili sezonu na Final Four v Brandýse
 
Poslední Nadregionální turnaj byl pro starší minižáky U13 vitězný
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | sobota 18.03.2023, 18:00
21. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | neděle 19.03.2023, 11:00
22. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | sobota 01.04.2023, 16:00
1. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | neděle 02.04.2023, 15:00
2. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | sobota 22.04.2023, 18:00
1. kolo
BC Benešov - Sokol Písek B
 
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS