Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj Šmoulinky v Benešově byl za účasti třech domácích týmů

18.05.2023 | Tomáš Filip

V neděli 14.5 se v Benešově hrál turnaj Šmoulinky, kde kromě domácích 3 týmu hrál i tým Jižních Supů. Velké poděkování patří týmu Benešov Girls, který se připojil na poslední chvíli a udělal turnaj atraktivnější pro domácí fanoušky. Holky ukázaly, že se nebojí odehrát zápas i se staršími kluky a byly důstojným soupeřem.

Na první utkání nastoupili starší kluci BC Benešov U11 proti mladším klukům BC Benešov U10. Zápas začal ve velkém tempu a bylo vidět, že nikdo nechce prohrát. První čtvrtina zápasu byla vyrovnaná a mladší kluci dokázali vždy srovnat skóre a tak do druhé části nastupovali oba týmy za nerozhodného stavu. Druhá čtvrtina, ale patřila týmu U11, který si dokázal vytvořil mírný náskok a tuto část ukončit vedením 21:13.V druhé polovině zápasu jsme viděli vyrovnané výkony, kdy akce střídala akci na obou stranách. Na snahy o zvrat dokázali starší kluci vždy odpovědět a tak zápas dovedli k vítězství 33:23. 

Do druhého zápasu nastoupili Benešov Girls a Jižní Supi. Od začátku bylo vidět, že Supi nenechají nic náhodě a chtějí tento turnaj vyhrát. Holkám se nedařilo prosazovat proti většinou starším klukům, ale postupně začali přicházet na to, jak Supy ohrozit a odehrát vyrovnaný zápas. Supi ovšem potvrdili formu a nad holkami vyhráli 72:10.
Benešov Girls nastoupili hned k dalšímu utkání s BC Benešov U10 a s přibližně stejně starými kluky mohli hrát rovnocenné utkání. Byli jsme svědkem pohledného utkání, kde kluci měli o něco lepší úspěšnost proměňování. Po první čtvrtině tak bylo skóre 16:2 pro BC Benešov U10. S přibývajícím časem se začali prosazovat i holky a byli jsme svědky pohledného zápasu. Kluci ale dokázali udržovat náskok z první čtvrtiny a zápas dovedli k vítězství 34:15.

Nejočekávanější zápas začal mezi Jižními Supy a BC Benešov U11. Oba zatím neporažené týmy měli ambice na 1.místo v turnaji. Supi opět začali ve vysokém tempu a brzo vstřelili vedoucí koš. V relativně vyrovnaném zápase byli Supi vždy o trochu šikovnějším týmem a trestali naše chyby v obraně. Supi tento zápas zaslouženě vyhráli 34:18.
V předposledním zápase turnaje prověřili Jižní Supi i mladší kluky, tedy team BC Benešov U10 . Supi dokázali opět vstřelit první uklidňující koš a pokračovali v zodpovědném výkonu. Zápas se lámal v druhé čtvrtině kdy dokázali Benešovu odskočit na 27:4 . Kluci ale nesložili zbraně a tento náskok postupně ukrajovali. Čas byl ale neúprosný a tak Jižní Supy vyhráli i třetí zápas 45:20.

Poslední zápas mezi BC Benešov U11 a Benešov Girls uzavíral tento turnaj. Holky měly proti starším klukům horší začátek a po první čtvrtině prohrávaly 8:0. V druhé části se podařilo holkám vstřelit koš a rázem byly jak polité živou vodou. Úspěšnost zakončení ale holkám bránila v tom aby se to projevilo i na tabuli se skóre. Průběh zápasu si kluci pohlídali a přestříleli 48:12.

Turnaj vyhráli Jižní Supi, druhé místo obsadili BC Benešov U11. Bronzovou medaili získal BC Benešov U10 a čtvrté místo obsadili Benešov Girls. V tomto turnaji nebylo důležité získat první místo, ale šlo o to aby si zahráli všichni hráči a nasbírali tak cenné zkušenosti. Ukázali se nám věci na kterých musíme zapracovat abychom se posunuli zas o kus dál. Velký obdiv patří týmu holek tedy Benešov Girls za předvedený výkon a bojovnost i se staršími kluky. Věřím že i pro ně tento turnaj byl přínosem do budoucích zápasů.

 
Aktuální články
Ligovou premiéru měli mladší žáci U14 na Vysočině

O víkendu se mladší žáci poprvé představili v zápasech žákovské ligy. Po 2 výhrách v přípravném turnaji nad Českými Budějovicemi,...

 
Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz

V pátek 15.9.23 jsme vyrazili na silně obsazený turnaj mladších minižákyň v Kožlanech. 

 
Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance

První ligový zápas nové sezony v prestižní žákovské lize U14G měl čekat mladší žákyně v sobotu v Nuslích a následně v neděli na...

 
Muži A zahájili sezónu na západě Čech
 
Z Labského poháru přivezli nejmladší minižáci U11 bronzové medaile
 
Mladší žákyně U14 hrály před ligovou sezonou přípravný turnaj na Kladně
 
V pražských Nuslích měly turnaj juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 úspěšně zahájily sezónu na turnaji v Jičíně
 
Na turnaji v Klatovech čekali na starší žákyně U15 těžcí soupeři
 
Áčko kadetek U17 jelo na turnaj do Liberce
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS