Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj Šmoulinky v Benešově byl za účasti třech domácích týmů

18.05.2023 | Tomáš Filip

V neděli 14.5 se v Benešově hrál turnaj Šmoulinky, kde kromě domácích 3 týmu hrál i tým Jižních Supů. Velké poděkování patří týmu Benešov Girls, který se připojil na poslední chvíli a udělal turnaj atraktivnější pro domácí fanoušky. Holky ukázaly, že se nebojí odehrát zápas i se staršími kluky a byly důstojným soupeřem.

Na první utkání nastoupili starší kluci BC Benešov U11 proti mladším klukům BC Benešov U10. Zápas začal ve velkém tempu a bylo vidět, že nikdo nechce prohrát. První čtvrtina zápasu byla vyrovnaná a mladší kluci dokázali vždy srovnat skóre a tak do druhé části nastupovali oba týmy za nerozhodného stavu. Druhá čtvrtina, ale patřila týmu U11, který si dokázal vytvořil mírný náskok a tuto část ukončit vedením 21:13.V druhé polovině zápasu jsme viděli vyrovnané výkony, kdy akce střídala akci na obou stranách. Na snahy o zvrat dokázali starší kluci vždy odpovědět a tak zápas dovedli k vítězství 33:23. 

Do druhého zápasu nastoupili Benešov Girls a Jižní Supi. Od začátku bylo vidět, že Supi nenechají nic náhodě a chtějí tento turnaj vyhrát. Holkám se nedařilo prosazovat proti většinou starším klukům, ale postupně začali přicházet na to, jak Supy ohrozit a odehrát vyrovnaný zápas. Supi ovšem potvrdili formu a nad holkami vyhráli 72:10.
Benešov Girls nastoupili hned k dalšímu utkání s BC Benešov U10 a s přibližně stejně starými kluky mohli hrát rovnocenné utkání. Byli jsme svědkem pohledného utkání, kde kluci měli o něco lepší úspěšnost proměňování. Po první čtvrtině tak bylo skóre 16:2 pro BC Benešov U10. S přibývajícím časem se začali prosazovat i holky a byli jsme svědky pohledného zápasu. Kluci ale dokázali udržovat náskok z první čtvrtiny a zápas dovedli k vítězství 34:15.

Nejočekávanější zápas začal mezi Jižními Supy a BC Benešov U11. Oba zatím neporažené týmy měli ambice na 1.místo v turnaji. Supi opět začali ve vysokém tempu a brzo vstřelili vedoucí koš. V relativně vyrovnaném zápase byli Supi vždy o trochu šikovnějším týmem a trestali naše chyby v obraně. Supi tento zápas zaslouženě vyhráli 34:18.
V předposledním zápase turnaje prověřili Jižní Supi i mladší kluky, tedy team BC Benešov U10 . Supi dokázali opět vstřelit první uklidňující koš a pokračovali v zodpovědném výkonu. Zápas se lámal v druhé čtvrtině kdy dokázali Benešovu odskočit na 27:4 . Kluci ale nesložili zbraně a tento náskok postupně ukrajovali. Čas byl ale neúprosný a tak Jižní Supy vyhráli i třetí zápas 45:20.

Poslední zápas mezi BC Benešov U11 a Benešov Girls uzavíral tento turnaj. Holky měly proti starším klukům horší začátek a po první čtvrtině prohrávaly 8:0. V druhé části se podařilo holkám vstřelit koš a rázem byly jak polité živou vodou. Úspěšnost zakončení ale holkám bránila v tom aby se to projevilo i na tabuli se skóre. Průběh zápasu si kluci pohlídali a přestříleli 48:12.

Turnaj vyhráli Jižní Supi, druhé místo obsadili BC Benešov U11. Bronzovou medaili získal BC Benešov U10 a čtvrté místo obsadili Benešov Girls. V tomto turnaji nebylo důležité získat první místo, ale šlo o to aby si zahráli všichni hráči a nasbírali tak cenné zkušenosti. Ukázali se nám věci na kterých musíme zapracovat abychom se posunuli zas o kus dál. Velký obdiv patří týmu holek tedy Benešov Girls za předvedený výkon a bojovnost i se staršími kluky. Věřím že i pro ně tento turnaj byl přínosem do budoucích zápasů.

 
Aktuální články
Turnaj o pohár starosty Města Bystřice vyšel opět na jedničku!

O víkendu 26.-28.5. se konal již druhý ročník Basketbalového turnaje o pohár starosty Města Bystřice kategorie dívek U13, který...

 
"Máme ligu!", mohly si v neděli zakřičet juniorky U19

Benešovská Dukla hostila o víkendu 20.-21.5. skupinu B kvalifikace o celostátní ligu juniorek. Zabojovat o právo na ligovou účast v...

 
Starší minižákyně U13 na Mistrovství ČR obstály

O víkendu 12.-14.5. se naše dívky U13 zúčastnily turnaje Mistrovství republiky v Hradci Králové, kam se kvalifikovaly jako jedno z dvanácti...

 
Mistrovství ČR do třetice, tentokrát v podání starších minižákyň U13
 
Doba bramborová aneb dívky U12 opět na Mistrovství ČR úspěšné
 
Mladším minižákyním U12 začíná Mistrovství ČR v Praze
 
Nejmladší minižákyně U11 vybojovaly na Mistrovství ČR v Ostravě čtvrté místo
 
Starší minižáci U13 zakončili sezonu na Final Four v Brandýse
 
Poslední Nadregionální turnaj byl pro starší minižáky U13 vitězný
 
Juniorky U19 zakončily náročnou sezonu v Kolíně
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | sobota 18.03.2023, 18:00
21. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | neděle 19.03.2023, 11:00
22. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | sobota 01.04.2023, 16:00
1. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | neděle 02.04.2023, 15:00
2. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | sobota 22.04.2023, 18:00
1. kolo
BC Benešov - Sokol Písek B
 
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS