Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Máme ligu!", mohly si v neděli zakřičet juniorky U19

22.05.2023 | Jakub Malý / Ondra Zahradníček

Benešovská Dukla hostila o víkendu 20.-21.5. skupinu B kvalifikace o celostátní ligu juniorek. Zabojovat o právo na ligovou účast v příští sezoně chtěly týmy BC Kolín, BK Pelhřimov, TJ Slovan Varnsdorf a samozřejmě domácí BC Benešov.

Cesta za postupem začala našim juniorkám v sobotu dopoledne zápasem proti Kolínu. Naše hráčky vstoupily do zápasu precizní obranou, se kterou si hostující hráčky nevěděly rady, jeden obdržený bod za první čtvrtinu mluví za vše. Ve zbytku zápasu se nám vyhnuly větší krize, a tak jsme vstoupili do kvalifikace vítězstvím 53:35.

BC Benešov - BC Kolín 53:35 (14:1,26:8,41:18)

Naším odpoledním soupeřem byl TJ Slovan Varnsdorf. Pro nás neznámý tým ze severních Čech sbíral v kvalifikaci hlavně zkušenosti. V rychlém utkání se projevila širší rotace benešovských hráček, které si připsaly druhou výhru a čekaly, jak dopadne večerní utkání. V něm zvítězil BK Pelhřimov, a tak se mělo o přímém postupujícím rozhodnout ve vzájemném zápasu v neděli právě s Pelhřimovem, našim dobrým známým z posledních dvou ročníků celostátní ligy kadetek.

TJ Slovan Varnsdorf - BC Benešov 28:87 (5:21,9:43,18:69)

V neděli před polednem byla Dukla pořádně vyhřátá sluncem. Vysoká teplota spolu se solidně zaplněnou tribunou vytvořila elektrizující kulisu pro souboj o postup. 
Tempo zápasu bylo od začátku vysoké. Lépe začaly naše hráčky, ale ještě v první čtvrtině o úvodní náskok přišly a naopak dobře zakončující soupeřky šly do vedení. Po vyrovnané druhé čtvrtině jsme opět vystupňovaly tempo a ve třetí části dokázali stav otočit na +5 bodů pro nás. V úvodu čtvrté čtvrtiny ale obroučky na Dukle zapomněly, že jsou Benešačky hosté jen v zápise. Řada vykroucených střel způsobila, že se Pelhřimov znovu ujal vedení. Závěr zápasu nebyl pro slabé povahy. Koš za koš, šestka za šestku a oba týmy byly stále ve hře. Obrovským nasazením celého týmu a pevnými nervy při trestných hodech Adély Šváchové nakonec nejtěsnějším rozdílem zvítězil tým Benešova (70:69).

BK Pelhřimov - BC Benešov 69:70 (21:15,33:29,46:51)

Radost z přímého postupu je veliká a pochvalu zaslouží celý tým. Hodnocení nejlépe shrnul asistent trenéra Václav Jiráček: “Holky předvedly skvělý a hlavně neuvěřitelně týmový výkon. Daly do toho sílu, srdce, prostě všechno…”.

Zvládnout letošní těžkou kvalifikaci, kdy postupují jen tři týmy oproti obvyklým šesti, je senzační úspěch našich hráček, obzvlášť když postoupily hned v 1.kole jako vítěz skupiny B.
Ze druhé kvalifikační skupiny A postoupil přímo Sokol Hradec Králové. Ve 2.kole se o poslední místo střetnou za dva týdny Jičín s Pelhřimovem.

   

 
Aktuální články
Starší žákyně U15 ukázaly velkou houževnatost

V druhé části sezóny si naše starší žákyně zopakují souboje s týmy, které tak jako naše holky skončili v podzimní čísti...

 
Dvě těsné prohry mladších minižáků U12

V úterý 20.2. chlapci U12 dohrávali odložený zápas s obávaným soupeřem z Milovic.

 
Junioři U19 doma porazili Strakonice

K utkání se Strakonicemi nastoupili benešovští junioři ve značně oslabené sestavě.

 
Na vedoucí tým soutěže starší minižáci U13 nestačili
 
Důležitou výhru si připsaly juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 nestačily na Slané
 
První stovku v kariéře zaznamenali nejmladší minižáci U11
 
Stovku dali v sobotu i mladší žáci U14
 
Mladší žákyně U14 daly o víkendu kilo!
 
Kadetky U17 zahájily play-out celostátní ligy
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 02.03.2024
19. kolo
VS.
BC Benešov - BK Příbram
 
2.LIGA skupina A | Neděle 03.03.2024
20. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Písek B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.03.2024
21. kolo
VS.
BC Vysočina - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS