Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj o pohár starosty Města Bystřice vyšel opět na jedničku!

30.05.2023 | Roman Beneš / Ondra Zahradníček

O víkendu 26.-28.5. se konal již druhý ročník Basketbalového turnaje o pohár starosty Města Bystřice kategorie dívek U13, který pořádá Město Bystřice a Basket Club Benešov za podpory starosty Bystřice pana Michala Hodíka a ředitelky ZŠ Bystřice paní Mgr. Jany Servusové

Pozvání na turnaj tentokrát přijalo 8 týmy z různých krajů republiky, což svědčí o kvalitě a rostoucím věhlasu  turnaje.    

První den odehrál každý tým jeden zápas ve své skupině, čímž se všichni hlavně seznámili s prostředím. Někteří se i rozkoukávali po náročné páteční cestě. 
Benešovské družstvo si v úvodním utkání celkem bez problémů poradilo s týmem USK Praha, který ovšem dorazil s mladší hráčkami U12, sbírající cenné zkušenosti mezi staršími. 
Večer proběhlo tmelení na straně hráček i trenérů, kteří si vzájemně sdíleli své trenérské zkušenosti. Dívky spaly ve třídách ZŠ a měly tak možnost se spřátelit s hráčkami z jiných týmů, pokoukat na film v místní aule s basketbalovou tématikou, mohly si jít také ještě do tělocvičny zaházet a nebo jen odpočívat a čerpat síly.

Druhý den proběhlo slavnostní zahájení turnaje, kterého se krom výše zmíněných zástupců Bystřice zúčastnil i prezident klubu BC Benešov pan Ing. Ladislav Klavrza a také naše dvě odchovankyně a hráčky klubů ŽBL Eliška Hálová (Slovanka) a Monika Fučíková (Chomutov), která je aktuálně i v širším výběru České reprezentace. Pro všechny dívky bylo setkání s takovými hráčkami motivující a mohly zároveň vidět, že když na sobě člověk pracuje, je možné dosáhnout velkých úspěchů i když jste z menších měst jako Benešov a Bystřice. 
Současně pokračovaly i zápasy ve skupinách. Domácí hráčky nejprve lehce porazily SKB Zlín, přes posledního soupeře DBaK Plzeň se ale do finále neprobojovaly.
Právě proti Plzni jsme měli  ¾ zápasu plně pod kontrolou, ale nikdy jsme nedokázali odskočit o větší a uklidňující bodový rozdíl. A to asi rozhodlo, protože naše hráčky v tíži okamžiku začaly zmatkovat a pod tlakem Západočešek přestaly hrát svoji hru, ztrácely míče a potřebné koše samy jednoduše nepřicházely. Tento duel tedy skončil prohrou domácích o 3 body a nejedny oči se leskly slzami.
Večerní dovednostní soutěže však nechaly zapomenout všem slzičkám a každý si snad atraktivní večer, kde šlo opět zejména o zábavu, užil.

V neděli každý odehrál již jen jeden souboj o umístění a většina utkání byla vyrovnaná a napínavá až do konce, jak to má být.
Nás tedy čekal souboj o bronz s Litoměřicemi a zápas to byl opravdu velmi vyrovnaný, byť jsme stále tahali spíš za kratší konec. Gradující zápas končil napínavě, takticky, fauly na přerušení, time outy,…. Soupeřky odskočily 5s před koncem o 3 body a my měli šanci ještě zápas dotáhnout alespoň do prodložení. Jenže severočešky nám poslední střelu zblokovaly a naopak korigovaly celkový stav po našem faulu a úspěšném trestném hodu na rozdíl 4 bodů. 
Za tento zápas však sklidily všechny hráčky pochvalu za bojovnost, nasazení a splnění taktických pokynů stanovených před zápasem, leč soupeř byl tentokrát lepší a nezbývalo jim jen sportovně pogratulovat.  Ceníme si také toho, že jsme v podstatě jako jediný tým dokázali zapojit během turnaje širší kádr 17ti hráček z 15ti možných v každém zápase, což věříme, že se nám v budoucnu nasbíranými zkušenostmi vrátí vyrovnaným širším kádrem.

Finále mezi Strakonicemi a Plzní bylo jakousi odvetou posledního zápasu na nedávném MČR U13G, kde Plzeň dokázala favority ze Strakonic porazit. Tentokrát se to však nepovedlo a zápas skončil rozdílem 11ti bodů pro zlaté Strakonice.

Konečné pořadí týmů:
1. místo   BK Strakonice
2. místo   DBak Plzeň
3. místo   Lvice Litoměřice
4. místo   BC Benešov
5. místo   TJ Sokol Kladno
6. místo   USK Praha
7. místo   SKB Zlín
8. místo   BA Sparta Praha 

Poslední turnaj před přestupem z minižákovských do žákovských kategorií si všichni užili a společně se těšíme na další ročník bystřického turnaje.

Na závěr patří velké poděkování hlavnímu organizátorovi turnaje Pepovi Hovorkovi a jeho týmů dobrovolníků z řad rodičů a přátel. Příjemná atmosféra s hladkým průběhem turnaje jsou hlavně jejich zásluhou, za což jim všem velmi děkujeme!

Více informací včetně výsledků najdete na webu ZDE.

 
Aktuální články
Ligovou premiéru měli mladší žáci U14 na Vysočině

O víkendu se mladší žáci poprvé představili v zápasech žákovské ligy. Po 2 výhrách v přípravném turnaji nad Českými Budějovicemi,...

 
Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz

V pátek 15.9.23 jsme vyrazili na silně obsazený turnaj mladších minižákyň v Kožlanech. 

 
Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance

První ligový zápas nové sezony v prestižní žákovské lize U14G měl čekat mladší žákyně v sobotu v Nuslích a následně v neděli na...

 
Muži A zahájili sezónu na západě Čech
 
Z Labského poháru přivezli nejmladší minižáci U11 bronzové medaile
 
Mladší žákyně U14 hrály před ligovou sezonou přípravný turnaj na Kladně
 
V pražských Nuslích měly turnaj juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 úspěšně zahájily sezónu na turnaji v Jičíně
 
Na turnaji v Klatovech čekali na starší žákyně U15 těžcí soupeři
 
Áčko kadetek U17 jelo na turnaj do Liberce
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS