Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kadetky v kvalifikaci neuspěly, i tak v Benešově liga U17 bude

25.06.2021 | Michal Holeš

Minulý víkend se v Benešově hrála kvalifikace kadetek U17 o celostátní ligu. Za soupeře nám los přisoudil družstva BŠ Tygři Praha, Sokol Horní Počernice a Sojky Pelhřimov. Dle pravidel turnaje se hrálo systémem každý s každým, přičemž do další fáze kvalifikace postupovaly dva nejlepší týmy.

Oba sobotní zápasy bohužel benešovským hráčkám nevyšly, až teprve nedělní utkání proti Pelhřimovu zvládly a zaslouženě zvítězily. Na postup to ale již nestačilo a tak cesta kvalifikací skončila pro Benešov hned na úvod.

I přesto ale nemusí benešovští fanoušci smutnit! Trenéři našich kadetek se domluvili s basketbalovým klubem BA Sparta Praha, že pro sezonu 2021/2022 převede právo účasti v celostátní lize kadetek U17 právě Benešovu. Všichni se tedy můžeme po několika letech opět těšit na dorostenecké ligové zápasy v Benešově.

Kompletní výsledky a statistiky naleznete zde. 

Vladimír Kavka (hlavní trenér):
Po celý turnaj svazovala naše hráčky nervozita, která plynula hlavně z absence zkušeností z takto důležitých a náročných zápasů. To vedlo k velkému množství chyb, které tak kvalitní soupeři, jako byli na turnaji, okamžitě trestali. I přesto musím naše hráčky pochválit za snahu a bojovnost, která se projevila hlavně v posledním utkání, kdy dokázaly otočit nepříznivý výsledek -19 až do vítězného konce. Do další sezony nás čeká hodně práce a dřiny, nejdůležitější bude ale právě sbírání zkušeností, kterých ligové zápasy nabídnou jistě mnoho.

Jiří Mazur (asistent trenéra):
Věděli jsme, že první utkání proti favoritovi turnaje družstvu BŠ Tygři Praha bude nejtěžší, bohužel rozdíl na hřišti byl po všech stránkách větší než jsme čekali a soupeř nás jednoznačně přehrál. Do druhého zápasu vstoupily naše hráčky s vědomím, že v přípravě Horní Počernice porazily a tak tomu bude i v zápase na kvalifikaci. Bohužel opak byl pravdou. Soupeř si od začátku kráčel za jistým vítězstvím a my jsme na překvapivý průběh nedokázali nijak zareagovat, obzvlášť naše obrana byla v tomto utkání špatná. Vstup do nedělního zápasu s Pelhřimovem se nesl opět v duchu sobotních proher a teprve až před koncem 2.čtvrtiny stáhly holky rozdíl ve skóre na 10 bodů a tím se dostaly zpět do zápasu. Druhá polovina utkání bylo z naší strany to nejlepší, co jsme na turnaji předvedli. Celkově zlepšenou hrou a důrazem se nejprve naše hráčky na soupeřky bodově dotáhly, aby pak v závěrečných pěti minutách dokonaly obrat a zaslouženě zvítězily.

Ondřej Zahradníček (vedoucí družstva):
Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na uspořádání turnaje, které v této době nebylo jednoduché. Ani termín a s tím spojené horké dny organizaci turnaje příliš neusnadnily, každý se viděl spíš někde u vody, než aby pomáhal v hale. Děkuji těm rodičům, kteří přišly povzbudit naše hráčky v těžkých utkáních kvalifikace a za celý realizační tým přeji všem hráčkám pohodové léto a v příští sezóně u basketbalu zase na shledanou.

 
Aktuální články
První liga žen je rozlosována

Velkou radost měli předloni z postupu našich žen všichni, co se o benešovský basketbal zajímají. Loni se jim díky Covidu naše ženy v...

 
Starší žákyně zakončily podivný ročník na Kácově

Během předposledního červnového víkendu měly budoucí starší žákyně společné dvoudenní zakončení sezony – tzv. poslední výskok....

 
Hledáme parťáky ke hře pod koši

Přijď si s námi zkusit úžasnou hru. Pojď s námi hrát basketbal. Aktuálně hledáme parťáky z řad chlapců ročníku 2008 až 2010, ale i...

 
Mladší dorostenky čeká kvalifikace o ligu
 
Dívky U15 v plné přípravě
 
Dívky z kategorie U11 tentokráte vítězně
 
Děvčata z ročníku 2010 za sebou mají první turnaj
 
#9 Timeout - Budu lepší
 
#8 Timeout - Jen hrát
 
# 7 Timeout - Nová výzva
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 16.02.2020, 11:00
20. kolo
Benešov - BK Vysoká nad Labem
 
Muži "A" | Sobota 29.02.2020, 18:00
21. kolo
BK Brandýs nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 01.03.2020, 10:30
22. kolo
TJ Sokol Kbely - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 19.09.2020
2. kolo
Benešov - BK Příbram
 
Muži "A" | Pondělí 28.09.2020
1. kolo
Sokol Kutná Hora - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 03.10.2020
4. kolo
Tigers České Budějovice - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS