Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kadetky v kvalifikaci neuspěly, i tak v Benešově liga U17 bude

25.06.2021 | Michal Holeš

Minulý víkend se v Benešově hrála kvalifikace kadetek U17 o celostátní ligu. Za soupeře nám los přisoudil družstva BŠ Tygři Praha, Sokol Horní Počernice a Sojky Pelhřimov. Dle pravidel turnaje se hrálo systémem každý s každým, přičemž do další fáze kvalifikace postupovaly dva nejlepší týmy.

Oba sobotní zápasy bohužel benešovským hráčkám nevyšly, až teprve nedělní utkání proti Pelhřimovu zvládly a zaslouženě zvítězily. Na postup to ale již nestačilo a tak cesta kvalifikací skončila pro Benešov hned na úvod.

I přesto ale nemusí benešovští fanoušci smutnit! Trenéři našich kadetek se domluvili s basketbalovým klubem BA Sparta Praha, že pro sezonu 2021/2022 převede právo účasti v celostátní lize kadetek U17 právě Benešovu. Všichni se tedy můžeme po několika letech opět těšit na dorostenecké ligové zápasy v Benešově.

Kompletní výsledky a statistiky naleznete zde. 

Vladimír Kavka (hlavní trenér):
Po celý turnaj svazovala naše hráčky nervozita, která plynula hlavně z absence zkušeností z takto důležitých a náročných zápasů. To vedlo k velkému množství chyb, které tak kvalitní soupeři, jako byli na turnaji, okamžitě trestali. I přesto musím naše hráčky pochválit za snahu a bojovnost, která se projevila hlavně v posledním utkání, kdy dokázaly otočit nepříznivý výsledek -19 až do vítězného konce. Do další sezony nás čeká hodně práce a dřiny, nejdůležitější bude ale právě sbírání zkušeností, kterých ligové zápasy nabídnou jistě mnoho.

Jiří Mazur (asistent trenéra):
Věděli jsme, že první utkání proti favoritovi turnaje družstvu BŠ Tygři Praha bude nejtěžší, bohužel rozdíl na hřišti byl po všech stránkách větší než jsme čekali a soupeř nás jednoznačně přehrál. Do druhého zápasu vstoupily naše hráčky s vědomím, že v přípravě Horní Počernice porazily a tak tomu bude i v zápase na kvalifikaci. Bohužel opak byl pravdou. Soupeř si od začátku kráčel za jistým vítězstvím a my jsme na překvapivý průběh nedokázali nijak zareagovat, obzvlášť naše obrana byla v tomto utkání špatná. Vstup do nedělního zápasu s Pelhřimovem se nesl opět v duchu sobotních proher a teprve až před koncem 2.čtvrtiny stáhly holky rozdíl ve skóre na 10 bodů a tím se dostaly zpět do zápasu. Druhá polovina utkání bylo z naší strany to nejlepší, co jsme na turnaji předvedli. Celkově zlepšenou hrou a důrazem se nejprve naše hráčky na soupeřky bodově dotáhly, aby pak v závěrečných pěti minutách dokonaly obrat a zaslouženě zvítězily.

Ondřej Zahradníček (vedoucí družstva):
Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na uspořádání turnaje, které v této době nebylo jednoduché. Ani termín a s tím spojené horké dny organizaci turnaje příliš neusnadnily, každý se viděl spíš někde u vody, než aby pomáhal v hale. Děkuji těm rodičům, kteří přišly povzbudit naše hráčky v těžkých utkáních kvalifikace a za celý realizační tým přeji všem hráčkám pohodové léto a v příští sezóně u basketbalu zase na shledanou.

 
Aktuální články
Valná hromada BC Benešov se uskuteční 12. listopadu

Prezident klubu Ladislav Klavrza svolává na 12. listopadu 2021 valnou hromadu Basket Clubu Benešov z.s. Valná hromada se uskuteční v klubovně...

 
Další dvě „stovky“ v podání starších žákyň U15

O víkendu nastoupily starší žákyně k dalším zápasům nadregionální ligy U15, tentokrát v Pečkách a Českém Brodě. V obou...

 
Překvapivá výhra nejmladších minižákyň U11 v Sadské

S velkým respektem jsme vyráželi na půdu zřejmě druhého nejlepšího týmu v soutěži, bez naší velké opory Elišky Dolejší. I...

 
Kadetky U17 nestačily na obě Brna
 
Mladší minižákyně U12 doma dvakrát vítězně
 
Starší žákyně smaží řízky, dokonce dvakrát!
 
"Konečně doma a navíc vítězně!" - zní z úst trenéra nejmladších minižákyň
 
Benešovské kadetky za sebou mají první zápasy v dorostenecké lize U17
 
Výjezd mladších minižákyň do Pardubic
 
Slovanka opět na půdě Benešova
 
Zápasy
Muži "A" | Úterý 28.09.2021, 17:00
1. kolo
BVK Holice - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 09.10.2021, 19:30
4. kolo
Benešov - Válečníci Děčín B
 
Muži "A" | Neděle 10.10.2021, 11:00
5. kolo
Benešov - USK Ústí nad Labem
 
Muži "A" | Sobota 23.10.2021
6. kolo
VS.
Sokol Písek B - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 24.10.2021
7. kolo
VS.
Tigers České Budějovice - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 13.11.2021
8. kolo
VS.
BK Klatovy - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS