Celostátní ligu si kadetky U17 zahrají i příští sezonu
O víkendu 18.-19.4. čekala na naše kadetky ligová utkání s pražskými soupeři, a to s vedoucím týmem tabulky Nuslemi a jedním z našich přímých konkurentů o udržení ligové příslušnosti USK Praha "B".
Sobotní zápas na hřišti Sokola Nusle byl velmi bojovný, plný osobních soubojů, jak je v Nuslích zvykem. Naše hráčky byly domácím zcela vyrovnaným soupeřem a ještě po třech čtvrtinách vedly o 3 body. V závěrečné čtvrtině přidaly domácí hráčky ještě více na důrazu, což jim nakonec vyneslo i vítězství. Náš výkon v utkání byl ale velmi dobrý.
Sokol Nusle – BC Benešov 51:43 (13:8, 24:22, 35:38)
K velmi důležitému zápasu jsme nastoupili v neděli na domácí palubovce proti B-týmu USK Praha. V případě úspěchu bychom definitivně stvrdili naši účast v celostání lize i pro příští sezonu. Vstup do zápasu se nám povedl a první poločas jsme ovládli rozdílem 14 bodů. Ve třetí a čtvrté čtvrtině se soupeřky pokusily utkání zvrátit. Naše hráčky ale tlaku odolaly, nepřipustily dramatickou koncovku a zaslouženě zvítězily o 8 bodů.
BC Benešov – USK Praha "B" 52:44 (16:7, 29:15, 40:33)
Ačkoliv do konce soutěže zbývají odehrát ještě dvě kola, nedělní výhra nás v tabulce ligového play-outu vynesla mimo sestupové příčky a proto se můžeme těšit na utkání celostátní ligy v podání benešovských kadetek i v sezóně 2026/2027.