Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec

28.11.2023 | David Březina

Tento víkend zavítali naší nejmladší minižáci U11 na další turnaj Šmoulinky, tentokrát do PelhřimovaVyjelo se brzy a cesta skoro jako z knihy pana Lady …všude sníh ????
Po cestě jsme nabrali našeho soupeře z Vlašimi a zaplnili jsme celý autobus jak hráči tak fanoušky z řad rodičů.

První zápas jsme nastoupili proti BK Medvědi Tábor. Zápas byl bojovný a ani jeden tým nechtěl dát svojí kůži zadarmo….. Přesto naši hráči postupem času nabírali na klidu a koše proměňovali s větší jistotou, ale hlavně začala docela hezky fungovat obrana a nenechali jsme soupeře doskakovat a naopak jsme mi po doskoku přecházeli do rychlého protiútoku a ten jsme s poměrně slušným procentem úspěšnosti proměnily.
I v řadách soupeře byli velmi šikovní hráči , ale ty se nám podařilo udržet mimo koš a tak skóre narůstalo naší straně rychleji. V půli bylo skoro o cca 20 bodů v náš prospěch a tak jsme prostřídali celou sestavu a zkušenější hráči tentokrát fandili z lavičky. A nováčci si dali slušnou porci minut.

BK Medvědi Tábor – BC Benešov  22:56


Druhý zápas jsme nastoupili proti sousedům z Vlašimi jedná se o spřátelený klub BC Bene. Bylo vidět, že soupeř teprve začíná a tak skóre narostlo na naší straně poměrně rychle pro nás to byla zase výhoda , že nastoupily nováčci a mohli sbírat herní zkušenosti.
I přesto jsme zkoušeli nové věci jako rychlé příhry a doskok v obraně a poměrně se to dařili i nováčkům. Všichni se snažili a i přesto ,že matadoři seděli na střídačce tak skóre narůstalo na naší straně, ale o to úplně nešlo hlavně bylo moc hezké sledovat jak se naši hráči hlavně ti noví po dobu zápasu zlepšují a jsou u svých hráčů a brání tak jak mají a snaží se získat pozici jak v útoku tak i v obraně.
Nakonec jasná výhra ,ale nutno podotknout že v týmu soupeře je pár nadaných hráčů a myslím si že příště už nám mohou dát zabrat.

Sokol Vlašim – BC Benešov 14:75


Tímto vývojem turnaje jsme šli do pomyslného finále proti domácím kteří také dvakrát vyhráli. Nastoupili jsme příliš laxně a náhle jsme začali prohrávat , ale nutno dodat , že soupeř doplnil tým o nové čerstvé hráče a naši borci se s tím chvíli museli vyrovnat.
Al i přes tento vývoj jsme spíše neproměňovali jasné koše a tím jsme se dostali do zbytečného presu.Přesto to byl poměrně hezký zápas dominovali obrany a trocha únava z předchozích zápasů. Tak nakonec poločas byl 16:10 pro Pelhřimov.
Druhá půle začala strašně, nedali jsme jasné koše a soupeř nám utekl na 12 bodů a už se zdálo že je rozhodnuto. ALE!!!! Hraje se až do poslední minuty a to naši hráči dokonale naplnily začali se soustředit se na proměňování , košů a obrana najednou byla úplně jiná a donutila soupeře k chybám které jsme využily. A bylo to najednou o jeden bod v náš neprospěch.
No a pak se zápas přerušil kdy chybělo do konce cca 90 vteřin.Důvodem bylo zranění jednoho z našich hráčů který se nešťastnou náhodou srazil s jiným hráčem a upadl tak nešťastně že se uhodil do hlavy a bohužel jsme museli volat RZ. I když zpočátku zranění nevypadalo vůbec hezky tak nakonec vše dobře dopadlo a už je v pořádku.  Všichni hráči BC Bene ale i fanoušci mu vyjádřili podporu jak zprávami tak videi a bylo moc hezké jak kluci drží při sobě. 
Zápas jsem se rozhodl ukončit a tak zůstal nedohraný a soupeř vyhrál o 1 bod.

Sojky Pelhřimov – BC Benešov  24:23 


Ale Musím poděkovat trenérkám soupeře které mi pomohli zavolat sanitku. Ale hlavně krásné sportovní gesto nakonec byli vyhlášeny dvě První místa pro Pelhřimov a BC Benešov. MOC DĚKUJI

Zápasy to byly krásné bojovné  , ale na to že se kluci s takovou situací nikdy nepotkali a nezažili a doufám už nezažijí,  tak v tento moment jsem na tým strašně pyšný jak se zachoval a i kdyby jsme všechno prohráli tak  jak se kluci spolu semkli  je vítězstvím!!!!

 
Aktuální články
Starší žákyně U15 ukázaly velkou houževnatost

V druhé části sezóny si naše starší žákyně zopakují souboje s týmy, které tak jako naše holky skončili v podzimní čísti...

 
Dvě těsné prohry mladších minižáků U12

V úterý 20.2. chlapci U12 dohrávali odložený zápas s obávaným soupeřem z Milovic.

 
Junioři U19 doma porazili Strakonice

K utkání se Strakonicemi nastoupili benešovští junioři ve značně oslabené sestavě.

 
Na vedoucí tým soutěže starší minižáci U13 nestačili
 
Důležitou výhru si připsaly juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 nestačily na Slané
 
První stovku v kariéře zaznamenali nejmladší minižáci U11
 
Stovku dali v sobotu i mladší žáci U14
 
Mladší žákyně U14 daly o víkendu kilo!
 
Kadetky U17 zahájily play-out celostátní ligy
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 02.03.2024
19. kolo
VS.
BC Benešov - BK Příbram
 
2.LIGA skupina A | Neděle 03.03.2024
20. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Písek B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.03.2024
21. kolo
VS.
BC Vysočina - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS