Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dvě výhry přivezli starší minižáci U13 z Jenče a Berouna

05.02.2024 | Tomáš Filip

Na svá první utkání v novém roce si museli minižáci U13 počkat až na poslední lednový víkend. Na první utkání vycestovali v sobotu 27.1. do nedalekého Jenče kde hrají Tygři Praha. V neděli 28.1 je čekal další soupeř BK Beroun.

Na zápas do Jenče jsme poprosili o dopravu rodiče, kterým děkuji za pomoc s přesunem a také za skvělou atmosféru, kterou vytvářeli a hnali Benešov za potřebnými body do tabulky.
Tygři zápas nepodcenili a začali ve vysokém tempu. Naši kluci byli trošku zaskočeni nasazením a bojovností už od prvních minut. Chvíli trvalo, než se kluci přizpůsobí tempu ale díky úspěšnosti střelby drželi krok co se skóre týče. V polovině první části už jsme byli o trochu lepším týmem a díky mírnému vedení se dostavil tolik potřebný klid a sebevědomí. Úvodní čtvrtinu jsme nakonec vyhráli 19:9.
Druhá čtvrtina pokračovala vyrovnaným výkonem obou týmů, kde se přelívala hra ze strany na stranu. Benešovu se dařilo udržovat získaný náskok z první části a tak po polovině zápasu vedl 31:21.
Po přestávce ale Tygři přidali na důraznosti a musím pochválit několik děvčat, které mají v sestavě za předvedenou bojovnost a chuť jít do koše. Byli jsme svědky pohledného basketbalu a díky koncentraci v obraně jsme nepřipustili obrat a nakonec jsme zvítězili 49:38. 
Pochvala za zodpovědný týmový výkon a i nováčci se ukázali ve skvělém světle a nasbírali cenné zkušenosti.


V neděli jsme časně ráno vyrazili směr Beroun. Čekal nás těžký soupeř a už při rozcvičování před zápasem byla vidět lehká únava ze sobotního zápasu a starosti nám dělali i pro nás nezvyklé odrazy míčů od desky a obroučky koše.
Opět se začalo ve vysokém tempu a byli jsme svědky vyrovnaného výkonu na obou stranách, jen naše úspěšnost nebyla taková ,jak jsme zvyklí a než jsme začali využívat doskok po odrazech míče jako kluci z Berouna prohrávali jsme po první části 14:17. I v druhé části jsme se lehce trápili s úspěšností , ale výkon měl vzestupnou tendenci.
O přestávce před druhou polovinou jsme provedli drobné změny v sestavě a hlavně jsme využili čas na střelbu na koš, aby naše muška byla zas jako dříve.
Do třetí části kluci přidali na bojovnosti a začali se pomalu prosazovat i v útočném doskoku. Postupně jsme se srovnali a byli jsme svědkem napínavého boje kdy se vedení přelívalo ze strany na stranu. Díky bojovnosti a zodpovědné obraně se podařilo do závěrečné časti strhnout vedení na naší stranu v poměru 41:39.
Poslední část byla plná rychlých brejků na obě strany, jen úspěšnost byla podprůměrná. Bylo potřeba uklidnit hru a nenechat se strnout k bezhlavému útočení a tak následoval time-out, v kterém jsme se snažili kluky uklidnit a nasměřovat je zpět k zodpovědnému výkonu. Čtvrtinu plnou urputného boje o vítězství jsme nakonec ovládli díky týmovému výkonu a bojovnosti do posledních vteřin zápasu. O to víc pak propukla obrovská radost z vydřené výhry v těžkém zápase a musím kluky pochválit jak zvládli tento těžký zápas a poprali se o výhru.

 
Aktuální články
Starší žákyně U15 ukázaly velkou houževnatost

V druhé části sezóny si naše starší žákyně zopakují souboje s týmy, které tak jako naše holky skončili v podzimní čísti...

 
Dvě těsné prohry mladších minižáků U12

V úterý 20.2. chlapci U12 dohrávali odložený zápas s obávaným soupeřem z Milovic.

 
Junioři U19 doma porazili Strakonice

K utkání se Strakonicemi nastoupili benešovští junioři ve značně oslabené sestavě.

 
Na vedoucí tým soutěže starší minižáci U13 nestačili
 
Důležitou výhru si připsaly juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 nestačily na Slané
 
První stovku v kariéře zaznamenali nejmladší minižáci U11
 
Stovku dali v sobotu i mladší žáci U14
 
Mladší žákyně U14 daly o víkendu kilo!
 
Kadetky U17 zahájily play-out celostátní ligy
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 02.03.2024
19. kolo
VS.
BC Benešov - BK Příbram
 
2.LIGA skupina A | Neděle 03.03.2024
20. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Písek B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.03.2024
21. kolo
VS.
BC Vysočina - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS