Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Áčko kadetek U17 jelo na turnaj do Liberce

11.09.2023 | Ondra Zahradníček

Sezona 2023/2024 je za dveřmi, příprava našich družstev je v plném proudu a k tomu patří i turnaje. Benešovské kadetky "A" vyjely na turnaj o víkendu 2.-3.9. na sever Čech do Liberce. 

Tým, který hrál v předchozí sezoně úspěšně celostátní ligu kadetek U17, se musel po přestupu hráček ročníku 2006 do kategorie juniorek znovu poskládat. Do přípravy se tak k družstvu připojilo několik hráček z nadregionální ligy,  dvě mladších hráčky a tři hostující hráčky z Říčan, které hrály na jaře žákovskou ligu U15. Proto zvolili trenéři na úvod turnaj s lehčími soupeři.

U prvního sobotního utkání to ale neplatilo, protože jsme narazili na našeho "starého" známého z celostátní ligy, a to Jablonec. Na výkonu našich děvčat bylo znát, že zatím nejsou sehrané. Nováčci hráli se zbytečným ustrašeně, vázla komunikace na hřišti, prostě bylo jasně vidět, že je to první zápas nového týmu. I proto nás prohra o 15 bodů proti soupeři, který o týden později vyhrál ligový turnaj na Nuslích, vůbec nemrzela.
            
Další dva soupeři budou v nové sezoně účastníci nadregionální ligy. Proti Liberci bylo na našich holkách vidět více sebevědomí a jistoty v zakončování. K vidění již bylo také pár pohledných akcí. Dobrý pocit ze zlepšené hry podtrhl i konečný výsledek 101:27.

V neděli dopoledne nás čekala Mladá Boleslav, jejíž hráčky měly v zápase mírnou výškovou převahu. Rychlou kombinační hrou, důrazem v osobních soubojích a přesnější střelbou jsme i v tomto utkání zvítězili 77:41. Škoda jen, že musel být zápas předčasně ukončen z důvodu zranění několika hráček soupeře. Přejeme jim rychlé zotavení.

Liberecký turnaj splnil cíl trenérů. Z děvčat spadl úvodní ostych, vyzkoušely si věci z náročného soustředění a hlavně se navzájem sehrály jako jeden Tým. Zatím ale není důvod k přehnanému optimismu. Již tuto neděli 17.9. přijedou do Benešova těžší soupeři z Litoměřic a Plzně. Uvidíme, jak se našim kadetkám povede tentokrát.

Hráčky: Červenková, Dudová B., Dudová V., Dvorská, Jiráčková, Kolbabová, Kupsová, Podzimková, Pelikánová, Sedláčková, Sochůrková, Zahradníčková, Žížalová

 
Aktuální články
Ligovou premiéru měli mladší žáci U14 na Vysočině

O víkendu se mladší žáci poprvé představili v zápasech žákovské ligy. Po 2 výhrách v přípravném turnaji nad Českými Budějovicemi,...

 
Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz

V pátek 15.9.23 jsme vyrazili na silně obsazený turnaj mladších minižákyň v Kožlanech. 

 
Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance

První ligový zápas nové sezony v prestižní žákovské lize U14G měl čekat mladší žákyně v sobotu v Nuslích a následně v neděli na...

 
Muži A zahájili sezónu na západě Čech
 
Z Labského poháru přivezli nejmladší minižáci U11 bronzové medaile
 
Mladší žákyně U14 hrály před ligovou sezonou přípravný turnaj na Kladně
 
V pražských Nuslích měly turnaj juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 úspěšně zahájily sezónu na turnaji v Jičíně
 
Na turnaji v Klatovech čekali na starší žákyně U15 těžcí soupeři
 
Nábor do přípravek a minižákovských družstev běží!
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS