Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ligová kvalifikace starších žáků U15 - 2.kolo

04.06.2024 | Michal Mařík

Letošní mladší žáci U14, nyní už starší žáci U15, se probojovali do 2.kola kvalifikace o žákovskou ligu U15, kde nám pavouk kvalifikace přisoudil soupeře z Liberce. Do souboje o přímý postup šel dle dosavadních výsledků jako mírný favorit soupeř, ale tušili jsme, že půjde o vyrovnaná utkání se slušnou šancí na postup.

V 1.zápase kluci odvedli velmi dobrý výkon a hlavně ukázali dobrou morálku, kdy jsme 2x ztráceli již 20 bodů a pokaždé jsme dokázali ztrátu eliminovat až na závěrečných -7 bodů. Když jsme udrželi trpělivost v útoku, byli jsme Liberci vyrovnaným soupeřem. Střelecky se ale ne všem dařilo. Výborným výkonem nás držel Vojta Mařík, dařilo se Šimonovi Šulcovi s Davidem Březinou a i všichni ostatní hrající odvedli dobrou práci a přidali min. po koši (10 hráčů bodovalo). Na výhru to ale bylo stále málo.

BA LYNX Liberec - BC Benešov  71:64 (16:11, 23:18, 17:19, 15:16)


Ve 2.zápase více dominovaly obrany a nám se střelecky dařilo ještě méně než předchozí den. V úvodu jsme neproměnili některé jednoduché pokusy a na konci vyrovnané 1.části odskočil soupeř dvěma proměnnými 3-bodovými pokusy v řadě, což jsme ještě korigovali alespoň 3 proměněnými trestnými hody po faulu při střele z poloviny hřiště s klaksonem. Ještě v 15.min byl stav 15:20. Pak nám ale Liberec do poločasu utekl 13.bodovou šňůrou na 15:33. U kluků postupně úřadovala psychika, kdy nebyli schopni trpělivosti a řešení v útoku byla statická, do připravené obrany. Ve 2.poločase se bodový rozdíl držel již na stejné úrovni. Nám po odstoupení Šimona Šulce chyběla potřebná dynamika na presink a když se střelecky částečně chytil jen Dominik Kostka a Vojta Mařík, nebylo na zvrat pomyšlení.

BC Benešov - BA LYNX Liberec  43:64 (10:16, 5:17, 13:12, 15:19)

Tíha okamžiku byla na některé kluky moc. Ukázkou nervozity byly trestné hody, kdy to často létalo všemožně. Rozdíl byl i v úspěšnosti střelby za 3-body, celkově 2:9 (2.zápas 0:5), kdy bych řekl, že naši kluci nejsou horší střelci, ale v zápasech nedělali dobrá rozhodnutí a buď si střely nepřipravili a nebo je přešlï, promeškali.
Dohromady to je více drobných detailů, které rozhodovaly o (ne-)úspěchu. Určitě jsme na soupeře měli a víme, že se můžeme s některými mužstvy z ligy měřit. Musíme k tomu ale mít zdravé a kompletní mužstvo a stabilizovat individuální výkony. 


Jak to ale bývá, o finálním úspěchu rozhodují maličkosti a momentální forma. My jsme celou sezónu bojovali se zdravotními absencemi. Jen málo zápasů jsme odehráli v plné sestavě. Výkony tak byly často jako na houpačce a nedařilo se projev mužstva i přes velký posun 100% stabilizovat.
I na samotné finále nám dlouhodobě v přípravě a nakonec i v samotných zápasech vypadli Jonáš Rathouský (2.čtvrtina 1.zápasu) a Šimon Šulc (3.čtvrtina 2.zápasu), který i 1.utkání odehrál s problémy. A když máme v našich podmínkách omezené množství hráčů je každá absence hned znát.

Také kluci přichází do věku, kdy je potřeba se o sebe s ohledem na fyzický růst více starat, co se týká posilování, kompenzace a strečinku. A také někdy nastavení hlavy, kdy již dětský basket přechází pomalu v dospělý. Zábava to v první řadě musí být vždy, ale už se k tomu musí přidat jistá míra odpovědnosti, spolehlivosti i odolnosti. Pak se mohou dostavit i lepší týmové výsledky. Bez toho to nepůjde.
Předně bych chtěl zdůraznit, že většina našeho mužstva hraje basket 2.sezónu a kluci zaznamenali během té doby velký posun. Zejména účast v žákovské lize U14, porce 40 zápasů v sezóně a k tomu intenzivní tréninky pomohly manko dohnat.

Celkově mají kluci za odehranou, odpracovanou a náročnou sezónu pochvalu a za trenérský tým všem děkujeme za spolupráci. Teď ještě lehce dotrénovat, odpočinout a na konci prázdnin se začít připravovat na další sezónu.

 
Aktuální články
Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár,...

 
Turnaj O pohár starosty města Bystřice měl již třetí ročník

Třetí ročník dnes již tradičního turnaje O pohár starosty města Bystřice jsme pořádali s podporou Města Bystřice a jejího starosty...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15

Minulý víkend odehráli žáci 1.kolo kvalifikace o ligovou účast starších žáků U15 v nadcházejícím ročníku a odehráli ji úspěšně.

 
Starší minižákyně U13 obsadily na domácím Mistrovství ČR 6.místo
 
Mladší minižákyně U12 obhájily na Mistrovství ČR v Plzni 4.místo
 
MISTROVSTVÍ ČR dívek U13 Benešov - INFORMACE
 
Kadetky U17 zakončily ligovou sezonu výhrou v Nuslích
 
6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni
 
Nejmladší minižákyně U11 se představily na Mistrovství ČR v Ostravě
 
Ženy A postoupily do finále o 1.ligu
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS