Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kadetky U17 s Pelhřimovem 1:1

15.11.2021 | Jáchym Povolný

O tomto víkendu sehrály naše kadetky dvě utkání s týmem z Pelhřimova. Zatímco v sobotním utkání dokázaly v dramatické koncovce naše hráčky zvítězit, v neděli slavil úspěch soupeř. Více v komentáři trenéra.

V domácím zápase byla velmi příjemná podpora benešovských mladších žákyň, kterým dělají naše kadetky pro letošní rok Patronky.

Jiří Mazur (hlavní trenér):
Téměř celá první čtvrtina sobotního zápasu byla vyrovnaná a tomu odpovídal i stav 17:16. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme byli pány na palubovce my a sedm minut před koncem jsme si trpělivou a velmi dobrou hrou vypracovali 17-ti bodové vedení. Poté ovšem, pro mne ze zcela nepochopitelných důvodů, přišel totální kolaps týmu a následující úsek čtyř minut jsme prohráli 0:18. Soupeř tak šel do jednobodového vedení 69:70!!! Naštěstí holky v posledních minutách zápasu dodržely přesně to, co jsme si řekli v oddechovém čase, a s vypětím všech sil dokázaly zápas překlopit zpět na naší stranu a zvítězit. Za to je chválím, a ačkoliv to nedělám často, musím vyzdvihnout výkon jedné hráčky, a to Kláry Seidlové, která celé utkání táhla a podala fantastický výkon.

V prvních dvou minutách nedělní odvety jsme domácí nepustili téměř na naší polovinu a měli jsme vést minimálně rozdílem deseti bodů. Bohužel naší nesoustředěností a laxním zakončováním se tak nestalo. Naopak domácí se vzpamatovali a na rozdíl od nás své jasné příležitosti proměňovali. Proto jsme v 15 minutě prohrávali 17-ti bodovým rozdílem. Potom ale naše holky zabraly a postupně se dotáhly až na rozdíl čtyř bodů v poslední čtvrtině. Na závěr jsme zkusili zariskovat agresivní celoplošnou obranou, díky tomu se nám dařilo získávat míče a soupeře dostat opět pod tlak, bohužel naše zakončení bylo stejně jako na začátku zápasu tragické a z osmi samostatných úniků jsme nedokázali dát ani bod. S touto efektivitou jsme si bohužel vyhrát nezasloužili. Věřím, že se z toho holky poučí a v dalších utkáních se to již nebude opakovat.


Fotografie ze zápasu.

Statistiky.

1. kolo | Sobota 13.11.2021
 

BC Benešov - BK Sojky Pelhřimov

83:77

Aktuální články
Brandýský turnaj byl pro děvčata poslední v sezóně

Děvčata kategorií U10G/B a U12G vyrazila společně ke svému závěrečnému turnaji sezóny do Brandýsa. Turnaj již braly jako přípravu s...

 
Úspěšná kvalifikace znamená účast kadetek U17 v lize i příští sezonu

Naše kadetky úspěšně zvládly kvalifikaci o celostátní ligu a všichni basketbaloví fandové se tak mohou těšit na další ligové zápasy...

 
Dívky z U12 na domácím turnaji stříbrné

Minulý víkend se ve skoro domácí hale v Bystřici konal turnaj dívek kategorie U12. Po skvělých výkonech naše dívky obsadily skvělé...

 
Poslední turnaj pro holky U10
 
Dívky U17 si ligu musí vybojovat v 2. kole
 
Benešovské dívky kategorie U12 se těší na turnaj v Bystřici
 
Dívky z U11 řádily i na Nadregionálním turnaji v Brně
 
Nikdo z nás to nečekal, říká Amálka Slánská
 
Je to super, říká o třetím místě z NF Viki Výborná
 
Holky z U11 vezou z Národního finále bronz
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 06.02.2022
18. kolo
Benešov - Sokol Písek B
 
Muži "A" | Sobota 19.02.2022
19. kolo
Benešov - Jiskra Domažlice
 
Muži "A" | Neděle 20.02.2022
20. kolo
Benešov - BK Klatovy
 
Muži "A" | Pondělí 07.03.2022, 18:30
15. kolo
USK Ústí nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 12.03.2022
ŠSK Příbram - BC Benešov "A"
71:85 ()
 
Muži "A" | Neděle 13.03.2022
22. kolo
SKB Rokycany - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS