Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kadetky U17 na „extraligový“ Havířov nestačily, z Bruntálu ale přivezly cennou výhru!

21.12.2021 | Jáchym Povolný

V rámci předehrávky posledních dvou kol základní části celostátní ligy čekala benešovské kadetky daleká cesta na sever Moravy. V pátek 17.12. absolvovaly hráčky nejprve pětihodinovou cestu autobusem k zápasu s Havířovem, odkud pak přejely k sobotnímu utkání v Bruntálu. Do Benešova se tak holky vrátily až v sobotu večer!

Páteční zápas s Havířovem byl silně ovlivněn tím, že domácí trenérka nasadila do zápasu hráčky hostující v extralize U17 za SBŠ Ostrava, které v této sezoně za Havířov proti žádnému soupeři nenastoupily. Vysoká prohra 98:38 je tak pro nás nečekaná a krutá, ale pochopitelná.

V sobotu v Bruntále v oslabené sestavě a proti zatažené zónové obraně domácích naše kadetky zabojovaly, přesnou střelbou otočily nepříznivý poločasový výsledek a po třetí v sezoně tak slavily vítězství. Poprvé na hřišti soupeře. Více v komentáři trenéra.

Jiří Mazur (hlavní trenér):
K utkání do Havířova jsme odjížděli v téměř nejsilnější sestavě s touhou zvítězit. To jsme ovšem netušili, že se proti nám postaví hráčky z extraligy. Podle toho také vypadalo celé utkání, které jsme si museli protrpět od začátku až do konce a které pro nás skončilo debaklem mínus šedesáti bodů. Holky se snažily co mohly, ale rozdíl byl patrný ve všech aspektech.


Do sobotního utkání s Bruntálem jsme nastupovali bez dvou hráček základní sestavy. Ačkoliv jsme dobře věděli, co nás proti domácímu družstvu čeká, a dělali jsme tak na tento zápas podrobnou přípravu, vše se v prvních dvou čtvrtinách minulo účinkem. Holky měly svou hlavu a soupeř, ač v sedmi, toho využíval a proto v polovině utkání vedl 28:22. Po velké „bouřce“ o přestávce v šatně ale jako by nastoupil do zápasu jiný tým! Holky hrály rychle dopředu, zrychlil se i pohyb míče po perimetru což nám umožňovalo mít klid na střelbu ze střední a dlouhé vzdálenosti. Tím jsme, hlavně ve třetí čtvrtině, soupeře zcela vymazaly z palubovky a právě to byl klíč k obratu. Nakonec si tedy vezeme z Bruntálu cennou výhru. Za druhou půli holky chválím. Na druhou stranu si musí ale uvědomit, že jen jedna polovina utkání v mnoha případech k úspěchu nevede.

Fotografie ze zápasů.

13. kolo | Sobota 08.01.2022
 

BK Havířov - BC Benešov

98:38

Statistiky zde.

Aktuální články
Infarktová koncovka v ligové premiéře starších žákyň U15

Při odloženém sobotním utkání se Slaným si benešovské starší žákyně odbyly premiéru v žákovské lize U15G až v neděli se silným...

 
Chlapci U11 překvapivě porazili Kralupy

První vyrovnaný zápas kluci na svou stranu převrátili až po poločasové přestávce. Druhý zápas byl od našich bojovný od začátku až...

 
Vydařený zápas U13B v novém roce

K prvnímu zápasu v novém roce přivítali benešovští kluci soupeře ze Slaného. Od první minuty se benešákům dařili herní akce a...

 
V pozměněné sestavě 2 výhry na Pastelce
 
Víkend na Dukle 15. - 16.1.
 
Ligové jaro začíná kadetkám U17 i starším žákyním U15
 
Dívky U14 sehráli první zápas "jarní" části se Spartou
 
Dívky U12 s respektem porazily Slaný
 
Víkend na Dukle 8. - 9.1.
 
Holky U11 prohrály s nejlepším soupeřem se ctí!
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 12.12.2021, 18:00
12. kolo
Wolves Radotín - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 08.01.2022
13. kolo
Benešov - TJ Sokol Kbely
 
Muži "A" | Neděle 09.01.2022
14. kolo
Benešov - Slovan Litoměřice
 
Muži "A" | Sobota 22.01.2022
15. kolo
VS.
USK Ústí nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 23.01.2022
16. kolo
VS.
Válečníci Děčín B - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 05.02.2022
17. kolo
VS.
Benešov - Tigers České Budějovice
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS