Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kadetky U17 na „extraligový“ Havířov nestačily, z Bruntálu ale přivezly cennou výhru!

21.12.2021 | Jáchym Povolný

V rámci předehrávky posledních dvou kol základní části celostátní ligy čekala benešovské kadetky daleká cesta na sever Moravy. V pátek 17.12. absolvovaly hráčky nejprve pětihodinovou cestu autobusem k zápasu s Havířovem, odkud pak přejely k sobotnímu utkání v Bruntálu. Do Benešova se tak holky vrátily až v sobotu večer!

Páteční zápas s Havířovem byl silně ovlivněn tím, že domácí trenérka nasadila do zápasu hráčky hostující v extralize U17 za SBŠ Ostrava, které v této sezoně za Havířov proti žádnému soupeři nenastoupily. Vysoká prohra 98:38 je tak pro nás nečekaná a krutá, ale pochopitelná.

V sobotu v Bruntále v oslabené sestavě a proti zatažené zónové obraně domácích naše kadetky zabojovaly, přesnou střelbou otočily nepříznivý poločasový výsledek a po třetí v sezoně tak slavily vítězství. Poprvé na hřišti soupeře. Více v komentáři trenéra.

Jiří Mazur (hlavní trenér):
K utkání do Havířova jsme odjížděli v téměř nejsilnější sestavě s touhou zvítězit. To jsme ovšem netušili, že se proti nám postaví hráčky z extraligy. Podle toho také vypadalo celé utkání, které jsme si museli protrpět od začátku až do konce a které pro nás skončilo debaklem mínus šedesáti bodů. Holky se snažily co mohly, ale rozdíl byl patrný ve všech aspektech.


Do sobotního utkání s Bruntálem jsme nastupovali bez dvou hráček základní sestavy. Ačkoliv jsme dobře věděli, co nás proti domácímu družstvu čeká, a dělali jsme tak na tento zápas podrobnou přípravu, vše se v prvních dvou čtvrtinách minulo účinkem. Holky měly svou hlavu a soupeř, ač v sedmi, toho využíval a proto v polovině utkání vedl 28:22. Po velké „bouřce“ o přestávce v šatně ale jako by nastoupil do zápasu jiný tým! Holky hrály rychle dopředu, zrychlil se i pohyb míče po perimetru což nám umožňovalo mít klid na střelbu ze střední a dlouhé vzdálenosti. Tím jsme, hlavně ve třetí čtvrtině, soupeře zcela vymazaly z palubovky a právě to byl klíč k obratu. Nakonec si tedy vezeme z Bruntálu cennou výhru. Za druhou půli holky chválím. Na druhou stranu si musí ale uvědomit, že jen jedna polovina utkání v mnoha případech k úspěchu nevede.

Fotografie ze zápasů.

13. kolo | Sobota 08.01.2022
 

BK Havířov - BC Benešov

98:38

Statistiky zde.

Aktuální články
Brandýský turnaj byl pro děvčata poslední v sezóně

Děvčata kategorií U10G/B a U12G vyrazila společně ke svému závěrečnému turnaji sezóny do Brandýsa. Turnaj již braly jako přípravu s...

 
Úspěšná kvalifikace znamená účast kadetek U17 v lize i příští sezonu

Naše kadetky úspěšně zvládly kvalifikaci o celostátní ligu a všichni basketbaloví fandové se tak mohou těšit na další ligové zápasy...

 
Dívky z U12 na domácím turnaji stříbrné

Minulý víkend se ve skoro domácí hale v Bystřici konal turnaj dívek kategorie U12. Po skvělých výkonech naše dívky obsadily skvělé...

 
Poslední turnaj pro holky U10
 
Dívky U17 si ligu musí vybojovat v 2. kole
 
Benešovské dívky kategorie U12 se těší na turnaj v Bystřici
 
Dívky z U11 řádily i na Nadregionálním turnaji v Brně
 
Nikdo z nás to nečekal, říká Amálka Slánská
 
Je to super, říká o třetím místě z NF Viki Výborná
 
Holky z U11 vezou z Národního finále bronz
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 06.02.2022
18. kolo
Benešov - Sokol Písek B
 
Muži "A" | Sobota 19.02.2022
19. kolo
Benešov - Jiskra Domažlice
 
Muži "A" | Neděle 20.02.2022
20. kolo
Benešov - BK Klatovy
 
Muži "A" | Pondělí 07.03.2022, 18:30
15. kolo
USK Ústí nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 12.03.2022
ŠSK Příbram - BC Benešov "A"
71:85 ()
 
Muži "A" | Neděle 13.03.2022
22. kolo
SKB Rokycany - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS