Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žákyně jsou stále bez prohry, postup do žákovské ligy je téměř jistý!

08.11.2021 | Jáchym Povolný

Starší žákyně sehrály o víkendu dva důležité zápasy (doma/venku) s družstvem BC Vysočina. Jednalo se o souboj prvního a druhého týmu skupiny B nadregionální ligy. Benešovské hráčky, které doposud nenašly v soutěži přemožitele, vstupovaly do utkání jako mírní favorité. I přesto ale předvedly soustředěný a zodpovědný výkon, který je dovedl k dvěma jednoznačným vítězstvím. V sobotu v Jihlavě 88:32 a v neděli na domácí palubovce 80:23! Více v komentáři trenéra.

Aktuálně mají naše starší žákyně tedy bilanci 8 zápasů – 8 výher a jsou na prvním místě tabulky. Na podzim je čekají již jen čtyři slabší soupeři, kterým daly naše holky v prvních vzájemných utkáních více jak 100 bodů. A dále pak dva těžší soupeři z Mladé Boleslavi, kteří ale mají na soupisce starší hráčky a hrají tedy tzv. „mimo soutěž“.

Již nyní tedy můžeme s téměř jistotou tvrdit, že si naše hráčky vybojovaly postup z nadregionální ligy do jarní části žákovské ligy. Na jaře tak v Benešově uvidíme hned dvě mládežnická družstva ve druhé nejvyšší soutěži. Vedle zápasů našich kadetek U17 v celostátní lize také utkání našich starších žákyň U15 v žákovské lize!

Václav Jiráček (asistent trenéra): Obě utkání se nesla v podobném duchu. Jejich průběh byl hodně podobný a byl to spíš boj než pohledný basketbal. Naše holky měly od začátku navrch, držely zápas pevně ve svých rukou a postupně navyšovaly náskok. A i několik pěkných basketbalových akcí se nakonec povedlo :-).  Co nás ale trápilo, bylo neproměňování jasných střeleckých šancí z podkošového prostoru, nízká úspěšnost trestných hodů a velký počet faulů. Na tom musíme zapracovat, to by nás v utkáních se silnějším soupeřem mohlo mrzet. Holkám patří velká pochvala za bojovnost a nasazení, s jakým obě utkání odehrály.

Fotografie ze zápasu.

1. kolo | Sobota 06.11.2021
 

BC Vysočina - BC Benešov

32:88

Aktuální články
1. místo ve skupině a postup do žákovské ligy U15G

Starší žákyně v sobotu po jedenácté za sebou zvítězily, tentokrát na palubovce Říčan, a dvě kola před koncem podzimní části...

 
Klub shání nové mladé naděje! Přijďte se k nám podívat, jak to tu chodí!

Klub BC Benešov shání nové hráče a hráčky nejen do přípravek. Přijďte se k nám nezávazně podívat na trénink a nebo raději rovnou...

 
Na Moravě proti favoritům naše kadetky U17 neuspěly

O víkendu jely naše kadetky na Moravu, aby zde sehrály těžké zápasy s momentálně nejlepšími týmy skupiny C celostátní ligy, v sobotu se...

 
Smršť na Kladně - oslabené holky U12 dominovaly
 
Vítězná série starších žákyň pokračuje
 
Dne 12.11.2021 se konala Valná hromada zapsaného spolku Basket Club Benešov, z.s.
 
Kadetky U17 s Pelhřimovem 1:1
 
Naše děvčata U10 zavítala na odložený turnaj do Týna nad Vltavou
 
Nejmladší minižákyně U11 smírně ve Slaném
 
Projekt „Patron“ v našem klubu
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 24.10.2021
7. kolo
Tigers České Budějovice - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 13.11.2021
8. kolo
BK Klatovy - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 14.11.2021
9. kolo
Jiskra Domažlice - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 27.11.2021
10. kolo
Benešov - SKB Rokycany
 
Muži "A" | Neděle 28.11.2021
BC Benešov "A" - ŠSK Příbram
98:66 ()
 
Muži "A" | Sobota 11.12.2021
1. kolo
VS.
Benešov - Wolves Radotín
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS