Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sobotní drama v podání kadetek U17, na jaře zatím na zápasy 2-2

16.03.2022 | Jáchym Povolný

Ještě před začátkem jarních prázdnin odehrály naše kadetky po dlouhé dvouměsíční pauze bez zápasu vyrovnané přátelské utkání v Brandýse, aby o víkendu 25.-26.2. přivítaly na domácí palubovce ligovém play-outu družstva Bruntálu a Havířova. Na prvního soupeře naše holky bohužel ještě těsně nestačily (53:60) , se soupeřem z Havířova si již poradily (62:42) a zaslouženě zvítězily.

V dalších dvou kolech 12.-13.3. přijela do Benešova obě brněnská družstva KP a Žabiny. Sobotní utkání s KP Brno pro nás bylo velmi důležité, aby nám soupeř v tabulce neodskočil. Naše kadetky v něm nakonec uhrály těsné vítězství (62:61), kdy rozhodly až v poslední minutě utkání, více v komentáři trenéra. Z výsledku nedělního zápasu s Žabinama (54:73) by se zdálo, že nás první tým tabulky „přejel“. Průběh utkání ale nebyl tak jednoznačný, a nebýt naší nízké úspěšnosti střelby z pole i z čáry trestného hodu, mohl být výsledek alespoň příznivější.

Jiří Mazur (hlavní trenér): Vstup do zápasu s KP Brno byl vynikající, kdy jsme hlavně díky neomylné ruce obou našich sparťanských posil Báry Paličkové a Evy Frajerové vedli ve druhé minutě 8:0, v šesté dokonce 15:4. Ve druhé čtvrtině jsme si náš náskok udržovali a nic nenasvědčovalo tomu, že by se utkání mělo zdramatizovat.

Ovšem poté jsme opět, jako již po několikáté v této sezóně, absolutně vypadli z rytmu. Soupeři jsme tak umožnili vrátit se do utkání, ten toho dokonale využil a před poslední čtvrtinou šel poprvé do vedení 38:41. Brněnské hráčky nadále pokračovaly ve zlepšeném výkonu a ještě minutu před koncem držely mírný náskok.

Po našem oddechovém čase a zvolení malé sestavy jsme se ale na hosty vrhli jako vosy a během 40vteřin jsme díky pěti bodům Kláry Seidlové a dvěma bodům Rózy Žížalové vyrovnali. Hosté šli ještě jednou do vedení, ale naše holky nesmírným nasazením a bojovností v posledních dvaceti vteřinách a díky dvěma proměněným trestným hodům Evy Frajerové a skvělému nájezdu Kláry Seidlové dokázali nakonec utkání překlopit zpět na naši stranu a zvítězit.

Holkám patří dík za velkou bojovnost a nasazení. Ovšem pokud bychom byli úspěšnější v proměňování jasných příležitostí, mohlo mít utkání jednoznačnější průběh.

7 - playout | Sobota 12.03.2022
 

BC Benešov - KP Brno

62:61

Sestavy a statistiky.

Aktuální články
Brandýský turnaj byl pro děvčata poslední v sezóně

Děvčata kategorií U10G/B a U12G vyrazila společně ke svému závěrečnému turnaji sezóny do Brandýsa. Turnaj již braly jako přípravu s...

 
Úspěšná kvalifikace znamená účast kadetek U17 v lize i příští sezonu

Naše kadetky úspěšně zvládly kvalifikaci o celostátní ligu a všichni basketbaloví fandové se tak mohou těšit na další ligové zápasy...

 
Dívky z U12 na domácím turnaji stříbrné

Minulý víkend se ve skoro domácí hale v Bystřici konal turnaj dívek kategorie U12. Po skvělých výkonech naše dívky obsadily skvělé...

 
Poslední turnaj pro holky U10
 
Dívky U17 si ligu musí vybojovat v 2. kole
 
Benešovské dívky kategorie U12 se těší na turnaj v Bystřici
 
Dívky z U11 řádily i na Nadregionálním turnaji v Brně
 
Nikdo z nás to nečekal, říká Amálka Slánská
 
Je to super, říká o třetím místě z NF Viki Výborná
 
Holky z U11 vezou z Národního finále bronz
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 06.02.2022
18. kolo
Benešov - Sokol Písek B
 
Muži "A" | Sobota 19.02.2022
19. kolo
Benešov - Jiskra Domažlice
 
Muži "A" | Neděle 20.02.2022
20. kolo
Benešov - BK Klatovy
 
Muži "A" | Pondělí 07.03.2022, 18:30
15. kolo
USK Ústí nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 12.03.2022
ŠSK Příbram - BC Benešov "A"
71:85 ()
 
Muži "A" | Neděle 13.03.2022
22. kolo
SKB Rokycany - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS