Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší minižákyně U12 obhájily na Mistrovství ČR v Plzni 4.místo

16.05.2024 | Adam Slánský

Rok utekl jako voda a mladší minižákyně vyrazily v termínu 3.-5.5 2024 obhajovat na MČR v Plzni čtvrté místo z loňského MČR v Ostravě.

Ambice však byly před odjezdem skromnější. Důvodem byla skutečnost, že stěžení hráčky týmu si prošly opakovanými zdravotními problémy. Od problémy s kolenem Elišky Jursíkové, přes měsíční výpadek způsobený nachlazením Kačky Zemanové, výron kotníku Emy Popové až po 14denní absenci těsně před mistrovstvím Elišky Rathouské. Cílem tedy byl postup ze skupiny.

V prvním utkání nás čekal tým TBS Přerov a věřili jsme, že právě vítězství v tomto utkání nás posune do kýženého čtvrtfinále. Výškovou převahu soupeře naše hráčky eliminovaly rychlou hrou a v utkání zvítězily jasně 82:13.

Ve druhém utkání skupiny nás čekal favorit SBŠ Ostrava, který v sezóně ještě nepoznal hořkost porážky. Naše hráčky se však soupeřek nezalekly a po třech čtvrtinách byl stav 35:35. Poté již následovala nervy drásající koncovka, kdy naše hráčky projevily větší vůli po vítězství a zvítězily těsně 52:47. Radost zasvěceným fanouškům našeho týmu kazil fakt, že dle předpokladů nás ve čtvrtfinále měl čekat druhý tým skupiny D a to silný tým Slovanky z Prahy. 

Skutečnost však byla nakonec jiná, protože tým BK Lvice Litoměřice ve vzájemném utkání Slovanku porazil a stal se tak soupeřem našich hráček pro čtvrtfinále. Do čtvrtfinále naše hráčky vlétly s velkým apetitem a první čtvrtinu vyhrály výrazným rozdílem 19:4. Zbytek utkání byl již vyrovnaný a tak si naše hráčky došly k postupu do semifinále výsledkem 47:32

Zde nás čekal loňský mistr ČR ze Žďáru a jak se později ukázalo i letošní. Ve společném semifinálovém utkání si vypracoval rychlý náskok, který navyšoval až do konečného stavu 73:26

A tak se historie opakovala a tak jako v minulém roce naše hráčky v boji o bronzové medaile nastoupily proti týmu z Prahy. Na rozdíl od minulého roku to však nebyl tým HB Praha ale jiný pražský celek USK Praha. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme dlouho tahaly za delší konec, kdy jsme po třech čtvrtinách vedly 24:19. Nakonec však našim hráčkám došly síly a tým USK zaslouženě zvítězil 32:28.

Mladší minižákyně tak po roce na MČR obsadily opět čtvrté místo, které se nedá brát jinak než jako jednoznačný úspěch. Kdyby nám bylo toto umístění předpovězeno před turnajem, tak by to bylo těžko k uvěření. Celý tým zaslouží pochvalu, ale zvlášť je potřeba ocenit nejzkušenější hráčky, které i na MČR byly týmu oporami a v nejtěžších chvílích dokázaly své spoluhráčky vést. Jedná se o Elišku Jursíková, Elišku Rathouskou, Kateřinu Zemanovou a Emu Popovou. Skvěle vyšel turnaj i našim nadějným „mladým puškám“ Amélii Mackové a Terce Bártlové.

Ocenit je však potřeba celý tým a to za celou sezónu. Třetí místo na zářijovém výborně obsazeném turnaji v Kožlanech, vítězství ve všech čtyřech nadregionálních turnajích v Rokycanech, Brně, Benešově a Bystřici. Vítězství v krajském přeboru Středočeského kraje a to s bilancí 12 výher a žádné prohry a samozřejmě vítězství v kvalifikaci o MČR, čímž si hráčky zajistily titul Přebornice Středočeského kraje. V sezóně za náš tým v různých utkáních nastoupilo celkem 28 hráček. 

Na závěr bychom rádi poděkovali našemu klubu, který nám svou podporou vytváří výborné podmínky pro zlepšování našich hráček a celého týmu a rodinám našich hráček, které jsou nám velkou oporou a na každém utkání pomyslným šestým hráčem. 

 
Aktuální články
Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár,...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15 - 2.kolo

Letošní mladší žáci U14, nyní už starší žáci U15, se probojovali do 2.kola kvalifikace o žákovskou ligu U15, kde nám pavouk...

 
Turnaj O pohár starosty města Bystřice měl již třetí ročník

Třetí ročník dnes již tradičního turnaje O pohár starosty města Bystřice jsme pořádali s podporou Města Bystřice a jejího starosty...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15
 
Starší minižákyně U13 obsadily na domácím Mistrovství ČR 6.místo
 
MISTROVSTVÍ ČR dívek U13 Benešov - INFORMACE
 
Kadetky U17 zakončily ligovou sezonu výhrou v Nuslích
 
6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni
 
Nejmladší minižákyně U11 se představily na Mistrovství ČR v Ostravě
 
Ženy A postoupily do finále o 1.ligu
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS