Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší minižákyně U12 postoupily na Mistrovství České republiky

06.03.2024 | Adam Slánský

O víkendu 2.-3.3.2024 vyvrcholila finálovým dvojutkání kvalifikace Středočeského kraje mladších minižákyň o postup na Mistrovství České republiky, které se bude v letošním roce konat v Plzni. Hráčky našeho klubu BC Benešov vyzvaly soupeřky z BK Brandýs nad Labem.

V sobotním prvním utkání se naše hráčky představily na horké palubovce v Brandýse. Silně namotivované družstvo domácích podporované hlasitými rodiči na nás „vlétlo“ a svoji zarputilostí nás dosti zaskočilo. Jak už to v těchto případech bývá, najednou jsme byli všude o krok později, dopouštěli jsme se velkého množství ztrát a hlavně neproměňovali jasné příležitosti. Naopak domácích hráček povzbuzených povedeným začátkem utkání bylo plné hřiště a problém pro ně nebylo skórovat ani z těžkých pozic. V těchto chvílích první čtvrtiny jsme se však mohli bodově opřít o naši oporu Kačku Zemanovou a mladičkou Amélii Mackovou a tak jsme nakonec zvítězili 12:6. Druhou čtvrtinu jsme však proti vyšší sestavě domácích prohráli o bod a dobře to s námi nevypadalo ani ke konci třetí čtvrtiny, kdy bylo skóre 31:31. Pak si však slovo vzala opět Kačka Zemanová a dvěma koši umožnila našemu týmu odskočit na 35:31. Ve čtvrté čtvrtině podala výborný výkon naše další zkušená hráčka Eliška Rathouská, jíž zdárně sekundovala i Ema Popová a tak se konečně podařilo bodově odskočit. Utkání se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce 48:36.

BK Brandýs - BC Benešov 36:48 (6:12, 18:23, 31:35)

Body: Zemanová 13, Rathouská 10, Macková 9, Popová 8, Chobotská 4, Bártlová, Vaněčková po 2, Čermochová, Bělunková, Pivoňková, Dašková, Kolbabová, Ivánková 0


V neděli jsme nehodlali nechat nic náhodě a v domácí aréně nechtěli připustit žádnou komplikaci, v čemž nám měl pomoci i dvanáctibodový „polštář“ z předešlého dne. Houževnaté soupeřky však nehodlaly složit zbraně a tak po dvou minutách vedly 6:2. Naše hráčky podporované solidně zaplněným hledištěm na „Dukle“ však tento klíčový moment nezaskočil a již na konci první čtvrtiny vedly 18:14. V dalších fázích utkáních se nám konečně rozstřílely další hráčky a skóre tak začalo rychleji narůstat až do konečného stavu 61:29, kdy mohly propuknout zasloužené oslavy postupu na MČR v Plzni. Velmi dobrý výkon podala v tomto utkání mladičká Tereza Bártlová, dále pak Ema Popová a Nela Vaněčková.

BC Benešov - BK Brandýs 61:29 (18:14, 34:19, 43:25, 61:29)

Body: Popová 14, Bártlová, Vaněčková po 10, Rathouská 8, Kolbabová, Pivoňková po 5, Macková 3, Zemanová, Chobotská, Plocová po 2, Dašková, Ivánková, Bělunková, Čermochová, Radochlibová 0

Na závěr jen pár slov. Soupeřkám z Brandýsa děkujeme za čestný boj a všem našim příznivcům za podporu. V posledních týdnech jsme se potýkali s neuvěřitelnou smůlou na různé zdravotní komplikace několika hráček. Až už to v jednu chvíli vypadalo, že jsme nějak urazili „vyšší síly“.  Z těchto důvodů patří velké poděkování rodičům, kteří dohlíželi nad léčebným procesem našich hráček a všem, kteří se v týmu o hráčky starali a tak nám pomohli postavit družstvo do finálového souboje aspoň v tomto ucházejícím zdravotním stavu.

 
Aktuální články
Poslední utkání před MČR starší minižákyně U13 zvládly

Poslední zápas Nadstavby A středočeského krajského přeboru odehrály v odloženém čtvrtečním utkání starší minižákyně proti...

 
Play-off 2.ligy žen pokračuje již tuto sobotu na Dukle

Ženy A přešly v 1.kole play-off 2.ligy celkem lehce přes TJ Lokomotivu Liberec. 

 
Mladší minižákyně U12 uspěly v Brandýse

V neděli 14.4. se mladší minižákyně představily v Brandýse v dalších dvou utkáních krajského přeboru.

 
Starší minižákyně U13 hrály doma s HBéčkem a Kladnem
 
Poslední dva zápasy sezóny odehráli starší žáci U15
 
Starší minižákyně U13 na turnaji ve Francii
 
Starší minižáci U13 postupují na turnaj Final 4 ze 3.místa
 
Kadetky U17 si připsaly v lize pohodové výhry
 
Turnaj Šmoulinky hráli v neděli naši minižáci opět na gymplu
 
Po velikonočním turnaji byli mladší žáci U14 v lize úspěšní
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS