Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

12.06.2024 | Adam Slánský

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár, kde letos obhajovaly stříbrné medaile z loňského ročníku. 

Na turnaj jsme vyrazily s méně zkušenou sestavou, kdy se z různých důvodů nezúčastnily naše opory Kačka Zemanová, Eliška Rathouská, Kačka Jursíková a i mladá Terka Bártlová. Očekávání tak byla střízlivá. Po pátečním vítězství na Sokolem Kladno A naše hráčky v sobotu ráno podlehly týmu z Hradce Králové a po obědě pak přehrály tým Varnsdorfu. V sobotu v podvečer je tak čekalo semifinále proti vítězi druhé skupiny, domácímu BK Brandýs. Utkání přineslo vyrovnanou první čtvrtinu, kdy se naše hráčky soupeřek s vypětím všech sil držely a neumožnily jim vytvořit si náskok. Ve druhé čtvrtce však naše hráčky převzaly taktovku utkání a odskočily o devět bodů. Náskok i v druhé půlce narůstal v náš prospěch a tak utkání skončilo velmi překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím našeho týmu v poměru 52:24. 

Naše hráčky se tak mohly těšit na nedělní finálové utkání proti týmu Tygřic z Prahy, které v druhém semifinále porazily Hradec Králové. Utkání samotné přineslo od počátku vyrovnanou bitvu, kdy poločasový stav byl 20:20. Po třetí čtvrtině jsme však již prohrávali o 3 body a nakonec ve finálovém utkání podlehli soupeřkám o bodů sedm,  40:47.

Při absenci dalších zkušených hráček roli opory našeho týmu zvládla Ema Popová, která byla vyhlášena do turnajové pětky All Stars. Zdárně jí sekundovala mladičká Amélie Macková, která byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou družstva. Velmi dobře se turnaj také povedl Nikče Pivoňkové a Magdě Brdkové, které za pouhý rok co hrají basketbal udělaly velký pokrok. Pochvalu však zaslouží všechny hráčky našeho týmu a to především za příkladnou bojovnost a nasazení. 

Naše hráčky tak skončily na Brandýském poháru na druhém místě a završily tak důstojně velmi úspěšnou letošní sezónu, kdy kromě vítězství v krajském přeboru a v kvalifikaci o MČR, vyhrály několik nadregionálních turnajů a skočily na čtvrtém místě na MČR v Plzni. Tyto pěkné letošní týmové výsledky by tak měly být pro naše hráčky povzbuzením do dalšího úsilí k osobnímu i týmovému basketbalovém rozvoji.

 
Aktuální články
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS