Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší minižákyně U12 úspěšně zvládly nabitý víkend

20.11.2023 | Adam Slánský

Bohatě si o víkendu 18.-19.11. užily mladší minižákyně basketbalových zápasů.

Nejprve nás v sobotu čekalo dvojutkání s týmem Sokola Pečky. Hned od začátku utkání vítězily obrany nad útokem a až ve čtvrté minutě utkání zaznamenala hráčka soupeře první bod z trestného hodu. Poté se již střelecky prosadily i naše hráčky, konkrétně Kačka Chobotská zaznamenala tři koše a po první čtvrtině jsme vedli 6:2. Ve druhé čtvrtině si vzala hlavní slovo Nikča Žajglová, která svoji produktivitou vedla svou pětku. Soupeř se však držel a tak bylo k vidění zajímavé dramatické utkání, které vyvrcholilo 90 vteřin před koncem, kdy se soupeř dotáhl na jediný koš. Koncovku utkání naše hráčky zvládly na výbornou, když zaznamenaly 6 bodů, zatímco soupeřky již neskórovaly. Cenná je i skutečnost, že jsme dokázali zvítězit, přestože jsme si ve vyrovnané koncovce dokázali vstřelit dva vlastní koše. Toto se však v minižákovské kategorii stává a o to větší pochvalu si děvčata zasloužila, že je toto nezlomilo. V utkání tým bodově vedla Nikča Žajglová s 22 body, sekundovaly jí Kačka Chobotská s Anetou Daškovou a Terkou Radochlibovou. Velmi pěkně zahrála v prvním utkání za starší kategorii i Terka Bártlová. 

BC Benešov – Sokol Pečky 44:36 (6:2, 23:18, 29:28)
Body: Žajglová 22, Chobotská 6, Dašková a Radochlibová po 4, Kolbabová, Brdková, Bělůnková a Vaněčková po 2, Vysoudilová, Hedvíková, Bártlová, Janovská, Ivánková a Čermochová po 0


Ve druhém utkání jsme hráčky podělili o herní vytížení, kdy soupeř po zásluze zvítězil. Bodově se dařilo Anetě Daškové s 6 body a parádních 5 bodů ve svém druhém utkání za starší kategorii zaznamenala Terka Bártlová.

BC Benešov – Sokol Pečky 26:47 (8:17, 11:32, 20:37) 
Body: Dašková 6, Bártlová 5, Žajglová a Chobotká po 4, Radochlibová, Kolbabová a Vaněčková po 2, Brdková 1, Hedvíková, Vysoudilová, Janovská, Ivánková, Bělunková, Čermochová po 0Tím však ještě basketbalový víkend pro naše hráčky neskončil. V neděli tým vyrazil pod vedením Petra Macka do Rokycan na nadregionální turnaj. V prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu z Rokycan. Po první čtvrtině, kdy jsme soupeřkám odskočili 30:8, se již utkání vyrovnalo a skončilo výsledkem 75:44 v náš prospěch.

Ve druhém utkání s týmem Strakonic bylo v poločase na ukazateli skóre 54:19 v náš prospěch a utkání nakonec skončilo „řízkovým“ výsledkem 101:42 pro náš tým. Tímto si naše hráčky zajistily první místo v turnaji. Zajímavostí je, že poprvé v oficiálních utkáních nastoupily hráčky Lea Mašková a Áďa Hajdová, které určitě nezklamaly a vítězství si určitě moc užily.

Na celém víkendu nejvíce potěší, že se nám podařilo ve čtyřech víkendových utkáních na hřišti protočit 23 hráček, což dokazuje, že je v Benešově o basket zájem.

Další dvojutkání v krajském přeboru čeká naše hráčky 9.12. na hřišti AŠ Mladá Boleslav.

 
Aktuální články
Povedené ligové zápasy kadetek U17

Kadetky zahájily o víkendu druhou polovinu základní části celostátní ligy, a to proti Pardubicím a Kolínu. Sestava Benešaček byla...

 
Podzim odehrálo Áčko mužů jako na houpačce

Poslední dvojzápas letošního kalendářního roku s týmem Tigers České Budějovice přesně charakterizoval dosavadní výkony Benešova –...

 
Mladší žákyně U14 ukořistily cenný skalp na západě Čech

Poslední hrací víkend základní skupiny žákovské ligy mladších žákyň nás čekal ve Strakonicích a v Plzni.

 
Starší žáci U15 potvrdili roli favorita
 
O víkendu přijel starším minižákyním U13 jen jeden soupeř
 
Cesta starších minižáků U13 kvalifikací o MČR skončila hned v úvodu
 
Juniorky U19 překonaly sněhovou kalamitu, soupeřky už nikoliv
 
Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec
 
Dívky U10 hrály turnaj Šmoulinky v Kolíně
 
Dvojičku s Borotínem odehrály kadetky U17
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 05.11.2023
9. kolo
BK Příbram - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 18.11.2023
10. kolo
BC Benešov - BK Pelhřimov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 19.11.2023
11. kolo
BC Benešov - BC Vysočina
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
VS.
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Neděle 07.01.2024
14. kolo
VS.
BC Benešov - BK Klatovy
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
VS.
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS