Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz

19.09.2023 | Adam Slánský

V pátek 15.9.23 jsme vyrazili na silně obsazený turnaj mladších minižákyň v Kožlanech. 

V prvním utkání jsme narazili na Tygřice z Prahy. Do utkání naše hráčky vlétly jak uragán a poločasový výsledek 21:5 v náš prospěch nadzvedl nejedno obočí.  Soupeř však po poločase zařadil na vyšší rychlostní stupeň a dotáhl se až na rozdíl šesti bodů. Několika povedenými akcemi však naše hráčky tento krizový okamžik zvládly a utkání tak nakonec skončilo v poměru 41:26 v náš prospěch. 

V sobotu ráno jsme nastoupili proti mix týmu z Rokycan. Jak dobře jsme vstoupili do utkání v pátek, tak o to hůř jsme vstoupili do utkání v sobotu, kdy nás obzvláště někteří chlapci ze soupeřova týmu překvapili svou rychlostí. První čtvrtina tak skončila 4:13 v náš neprospěch. Ve druhé čtvrtině však přišla náprava a po výhře 18:0 jsme již o poločase vedli. Zbytek utkání byl již vyrovnaný a tak jsme zvítězili 39:28.

V posledním utkání skupiny naše hráčky nastoupily proti týmu z Klatov a zvítězily 53:7.

V základní skupině jsme tedy skončili první a v sobotu večer nastoupili proti čtvrtému týmu z druhé skupiny a to Sokolu Kladno. Soupeř se nás nezalekl a bez ohledu na prognózy od počátku utkání podával srdnatý výkon, který po první čtvrtině znamenal vyrovnané skóre 10:10. V dalším průběhu utkání se již však projevila zejména naše výšková převaha a utkání skončilo naší výhrou 62:16.

V nedělním semifinále jsme se potkali s tradičním soupeřem HB z Prahy. Do utkání jsme vstoupili s odhodláním a vedli 7:1. V průběhu utkání se však hra i skóre vyrovnaly a tak o každý koš byl tuhý boj. V závěru utkání se však opět projevila větší zkušenost soupeře z náročných bitev s dalšími pražskými soupeři, kdy i přes narůstající únavu dokázali své střely proměňovat s vyšší úspěšností než náš tým. Konečné výsledek byl tedy 27:28 v náš neprospěch.

V utkání o třetí místo jsme potkali naše staré známé ze skupiny a to mix tým z Rokycan. Naše touha po bedně byla tak velká, že jsme i přes bolestnou prohru ze semifinále vstoupili do utkání bojovně, což nám vydrželo po celý zápas a zaslouženě jsme zvítězili 41:20.

Co říci na závěr? Naše hráčky určitě zaslouží pochvalu. Pět výher a jedna prohra o bod je určitě solidní vysvědčení i když výsledky nejsou to nejdůležitější. Na hřišti nechaly všechno a to nám dokazuje, že mají chuť se zlepšovat a pracovat na sobě. Určitě nás také potěšilo, že přestože jsme na turnaj přijeli se sedmnácti hráčkami, z nichž dvě byly na svých prvních zápasech, tak se podařilo herní vytížení rozložit, aby byla většina spokojena.
 
Na úplný závěr velké poděkování všem, kdo se podíleli na hladkém a hlavně přátelském průběhu turnaje, samozřejmě v čele s hlavním pořadatelem p. Buňkou. Moc se nám u vás líbilo. 

Konečné pořadí turnaje:

1. USK Praha
2. HB Praha
3. BC Benešov
4. SKB Rokycany
5. Tygři Praha
6. DBAK Plzeň
7. Sokol Kladno
8. BK Klatovy

 
Aktuální články
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS