Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žákyně U14 hrály před ligovou sezonou přípravný turnaj na Kladně

13.09.2023 | Roman Beneš

První zkušenosti s ligovou sezonou U14G jsme jeli čerpat na přátelský turnaj do Kladna, kterému předcházela příprava ve formě dobrovolných atletických tréninků, týdenního soustředění v Neveklově a dvou běžných tréninků, kde jsme se ovšem ke hře 5 na 5 téměř nedostali a ladili spíše herní činnosti jednotlivce a střelbu.

Podle toho tedy vypadaly i úvodní minuty prvního zápasu, s pro nás jindy vyrovnaným soupeřem DBAK Plzeň, který ovšem vlétl do zápasu v mnohem lepší sehranosti, díky již absolvovaným dvěma náročným turnajům.

Úvodní poločas jsme tedy zcela jasně prohráli 22:11 a herní projev nebyl příliš dobrý, ale v druhém poločase jsme si již trochu rozpomněli, jak se tento kolektivní sport vlastně hraje a obě dašlí čtvrtky, jsem dokázali, byť těsně, vyhrát. I přes tento relativní neúspěch se ukázalo, že proti pozdějšímu vítězi celého turnaje jsme dokázali uhrát nejtěsnější výsledek ze všech ostatních týmů.

Bylo ale třeba sbírat další zápasové zkušenosti a naším následujícím soupeřem skupiny B byla Mladá Boleslav, kterým jsme v sezoně nasázeli přes 100bodů. Ale jak to tak bývá, zřejmě podcenění soupeře a jistá nerozehranost na začátku sezony nás stáhla do nezcela kvalitní hry soupeřek a my se s nimi paradoxně tahali o výsledek až do konce. Nakonec jsme si zápas vybojovali a urvali vítězství o 8 bodů.

Posledním soupeřem byl pro nás neznámý soupeř Sojky z Pelhřimova, který budil respekt, jelikož s Boleslaví zvítězil jednoznačně 47:10. I to asi přispělo k tentokrát naší lepší koncentorvanosti do zápasu a naprosto skvělým vstupem a vlastně celým prvním poločasem, kde jsme jž vedli 15:8. Po poločasové pouze jsme ale totálně zaspali a nechali soupeře srovnat a dokonce šly Sojky do jednobodového vedení, kdy 3.čtvrtku jasně ovládly 11:1. Naše holky to ale nevzdaly a otočily opět zápas na naší stranu a zj.vybojovanými balony v soubojích i na doskoku jsme nedovolili soupeřkám další atak a tedy možnost zvratu. Tento zápas byl skvělým zakončením bojů ve skupině a mohli jsme si zajít na večerní poslech skupiny Kabát a oslavy města Kladna, které ten víkend probíhaly.

Systém turnaje v nedělním programu byl víceméně osvědčenou kopíí našeho Bystřického turnaje, tak jsme se utkali bez klasického pavouka play off, rovnou v souboji o 3. místo s Kladnem, které dopadlo v druhé skupině A také na 2.místě jako my.
Vstup jsme měli poměrně jendnoznačný a navázali pozitivně na předchozí povedený zápas. Ale jak to tak s Kladnem už bývá, zase začali „kousat“ a druhá a třetí čtvrtka byla vyrovnaná a nám aktivita Kladenských příliš nevoněla. Bylo třeba obět šlápnout do pedálů na vyšší obrátky. To se podařilo a poslední čtvrtou 7:2 jsme završili zápas o bronz vítězně 27:18 a mohli oslavit konec doby bramborové, která nás koncem loňské sezony provázela????.

Tento velmi vyrovnaný turnaj byl skvělo přípravou před ligovou soutěží, která startuje již tento víkend, pro nás v sobotu na půdě Nuslí a v něděli na palubovce vícemistra republiky Slovanky Praha. 

Pořadí turnaje:
1. DBAK Plzeň
2. HB Basket Praha
3. BC Benešov
4. TJ Sokol Kladno
5. BK Lokomotiva K.Vary
6. Sojky Pelhřimov
7. Fastav Zlín
8. AŠ Mladá Boleslav

Pochvalu za nasazení a bojovnost zaslouží všechny naše hráčky. Nejlepší hráčkou turnaje za BC Benešov byla vyhlášená Šárka Štětinová, které se vydařila všechna utkání. 

 
Aktuální články
Ligovou premiéru měli mladší žáci U14 na Vysočině

O víkendu se mladší žáci poprvé představili v zápasech žákovské ligy. Po 2 výhrách v přípravném turnaji nad Českými Budějovicemi,...

 
Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz

V pátek 15.9.23 jsme vyrazili na silně obsazený turnaj mladších minižákyň v Kožlanech. 

 
Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance

První ligový zápas nové sezony v prestižní žákovské lize U14G měl čekat mladší žákyně v sobotu v Nuslích a následně v neděli na...

 
Muži A zahájili sezónu na západě Čech
 
Z Labského poháru přivezli nejmladší minižáci U11 bronzové medaile
 
V pražských Nuslích měly turnaj juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 úspěšně zahájily sezónu na turnaji v Jičíně
 
Na turnaji v Klatovech čekali na starší žákyně U15 těžcí soupeři
 
Áčko kadetek U17 jelo na turnaj do Liberce
 
Nábor do přípravek a minižákovských družstev běží!
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS