Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žákyně U14 hrály před ligovou sezonou přípravný turnaj na Kladně

13.09.2023 | Roman Beneš

První zkušenosti s ligovou sezonou U14G jsme jeli čerpat na přátelský turnaj do Kladna, kterému předcházela příprava ve formě dobrovolných atletických tréninků, týdenního soustředění v Neveklově a dvou běžných tréninků, kde jsme se ovšem ke hře 5 na 5 téměř nedostali a ladili spíše herní činnosti jednotlivce a střelbu.

Podle toho tedy vypadaly i úvodní minuty prvního zápasu, s pro nás jindy vyrovnaným soupeřem DBAK Plzeň, který ovšem vlétl do zápasu v mnohem lepší sehranosti, díky již absolvovaným dvěma náročným turnajům.

Úvodní poločas jsme tedy zcela jasně prohráli 22:11 a herní projev nebyl příliš dobrý, ale v druhém poločase jsme si již trochu rozpomněli, jak se tento kolektivní sport vlastně hraje a obě dašlí čtvrtky, jsem dokázali, byť těsně, vyhrát. I přes tento relativní neúspěch se ukázalo, že proti pozdějšímu vítězi celého turnaje jsme dokázali uhrát nejtěsnější výsledek ze všech ostatních týmů.

Bylo ale třeba sbírat další zápasové zkušenosti a naším následujícím soupeřem skupiny B byla Mladá Boleslav, kterým jsme v sezoně nasázeli přes 100bodů. Ale jak to tak bývá, zřejmě podcenění soupeře a jistá nerozehranost na začátku sezony nás stáhla do nezcela kvalitní hry soupeřek a my se s nimi paradoxně tahali o výsledek až do konce. Nakonec jsme si zápas vybojovali a urvali vítězství o 8 bodů.

Posledním soupeřem byl pro nás neznámý soupeř Sojky z Pelhřimova, který budil respekt, jelikož s Boleslaví zvítězil jednoznačně 47:10. I to asi přispělo k tentokrát naší lepší koncentorvanosti do zápasu a naprosto skvělým vstupem a vlastně celým prvním poločasem, kde jsme jž vedli 15:8. Po poločasové pouze jsme ale totálně zaspali a nechali soupeře srovnat a dokonce šly Sojky do jednobodového vedení, kdy 3.čtvrtku jasně ovládly 11:1. Naše holky to ale nevzdaly a otočily opět zápas na naší stranu a zj.vybojovanými balony v soubojích i na doskoku jsme nedovolili soupeřkám další atak a tedy možnost zvratu. Tento zápas byl skvělým zakončením bojů ve skupině a mohli jsme si zajít na večerní poslech skupiny Kabát a oslavy města Kladna, které ten víkend probíhaly.

Systém turnaje v nedělním programu byl víceméně osvědčenou kopíí našeho Bystřického turnaje, tak jsme se utkali bez klasického pavouka play off, rovnou v souboji o 3. místo s Kladnem, které dopadlo v druhé skupině A také na 2.místě jako my.
Vstup jsme měli poměrně jendnoznačný a navázali pozitivně na předchozí povedený zápas. Ale jak to tak s Kladnem už bývá, zase začali „kousat“ a druhá a třetí čtvrtka byla vyrovnaná a nám aktivita Kladenských příliš nevoněla. Bylo třeba obět šlápnout do pedálů na vyšší obrátky. To se podařilo a poslední čtvrtou 7:2 jsme završili zápas o bronz vítězně 27:18 a mohli oslavit konec doby bramborové, která nás koncem loňské sezony provázela????.

Tento velmi vyrovnaný turnaj byl skvělo přípravou před ligovou soutěží, která startuje již tento víkend, pro nás v sobotu na půdě Nuslí a v něděli na palubovce vícemistra republiky Slovanky Praha. 

Pořadí turnaje:
1. DBAK Plzeň
2. HB Basket Praha
3. BC Benešov
4. TJ Sokol Kladno
5. BK Lokomotiva K.Vary
6. Sojky Pelhřimov
7. Fastav Zlín
8. AŠ Mladá Boleslav

Pochvalu za nasazení a bojovnost zaslouží všechny naše hráčky. Nejlepší hráčkou turnaje za BC Benešov byla vyhlášená Šárka Štětinová, které se vydařila všechna utkání. 

 
Aktuální články
Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár,...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15 - 2.kolo

Letošní mladší žáci U14, nyní už starší žáci U15, se probojovali do 2.kola kvalifikace o žákovskou ligu U15, kde nám pavouk...

 
Turnaj O pohár starosty města Bystřice měl již třetí ročník

Třetí ročník dnes již tradičního turnaje O pohár starosty města Bystřice jsme pořádali s podporou Města Bystřice a jejího starosty...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15
 
Starší minižákyně U13 obsadily na domácím Mistrovství ČR 6.místo
 
Mladší minižákyně U12 obhájily na Mistrovství ČR v Plzni 4.místo
 
MISTROVSTVÍ ČR dívek U13 Benešov - INFORMACE
 
Kadetky U17 zakončily ligovou sezonu výhrou v Nuslích
 
6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni
 
Nejmladší minižákyně U11 se představily na Mistrovství ČR v Ostravě
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS