Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance

19.09.2023 | Roman Beneš

První ligový zápas nové sezony v prestižní žákovské lize U14G měl čekat mladší žákyně v sobotu v Nuslích a následně v neděli na půdě více mistryň ČR, Slovanky. 
Nusle bohužel první zápas v pátek odvolali pro velkou marodku, hned s úvodem sezony se tak bude hledat náhradní termín v poměrně našlapaném kalendáři.

Na rozehrání nebyla Slovanka tedy úplně ideálním soupeřem, ale i přes jejich 3 chybějící hráčky jsme věděli, že patříme k papírově slabším a můžeme jen překvapit.
Vstoupili jsme do zápasu 2 bodovým náskokem bez bázně a hany a pohybem, nasazením i jednoduchostí se zdálo, že by mohl být tento duel vyrovnaný. Jenže jsme v dobrých příležitostech dvojtaktů i zahájených protiútoků s přečíslením paradoxně ztráceli míče, chybnou přihrávkou za hráčky nebo do obsazených pozic a tím dali šanci domácím se nadechnout, získat sebevědomí a přesnost, což se naopak od nás odklonilo.
Výsledek první čtvrtiny byl jednoznačný 13:2 a bylo tedy zřejmé, že dnes se překvapení konat nebude. V druhé a třetí čtvrtce, které jsme prohráli 17:3 resp. 15:5 jen skóre narůstalo a i místní diváci se divili, proč neproměňujeme tolik slibných příležitostí a kde se ty chyby na naší straně dějí. Dát snad jen polovinu našich šancí, tak musela být hra minimálně vyrovnaná. Herní projev se v poslední čtvrtině velmi zlepšil, konečně jsme také urvali několik balonů na doskoku a i přes opět nedané některé příležitosti jsme se již dokázali konečně prosadit a dokonce poslední dějství vyhrát 14:10. Bombonek jsme si nechali na závěrečných 6 vteřin zápasu a zahráli úspěšně po time outu předem domluvenou akci.

Basket Slovanka – BC Benešov 55:24 (13:2,30:5,45:10)

Dolejší 5, Červenková 4, Urbanová 4, Hovorková E. 3, Zatloukalová 2, Kuldová 2, Berková 2, Mrvová 2, Blechová, Hovorková M., Štětinová, Výborná, Zdražilová, Víšková, Slánská

Příští ligový výjezd nás čeká na západ Čech, Karlovy Vary, Sokolov, případně dohrávka s Nuslemi, pokud najdeme společný termín.

 
Aktuální články
Poslední utkání před MČR starší minižákyně U13 zvládly

Poslední zápas Nadstavby A středočeského krajského přeboru odehrály v odloženém čtvrtečním utkání starší minižákyně proti...

 
Play-off 2.ligy žen pokračuje již tuto sobotu na Dukle

Ženy A přešly v 1.kole play-off 2.ligy celkem lehce přes TJ Lokomotivu Liberec. 

 
Mladší minižákyně U12 uspěly v Brandýse

V neděli 14.4. se mladší minižákyně představily v Brandýse v dalších dvou utkáních krajského přeboru.

 
Starší minižákyně U13 hrály doma s HBéčkem a Kladnem
 
Poslední dva zápasy sezóny odehráli starší žáci U15
 
Starší minižákyně U13 na turnaji ve Francii
 
Starší minižáci U13 postupují na turnaj Final 4 ze 3.místa
 
Kadetky U17 si připsaly v lize pohodové výhry
 
Turnaj Šmoulinky hráli v neděli naši minižáci opět na gymplu
 
Po velikonočním turnaji byli mladší žáci U14 v lize úspěšní
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS