Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žákyně U14 ukořistily cenný skalp na západě Čech

11.12.2023 | Roman Beneš

Poslední hrací víkend základní skupiny žákovské ligy mladších žákyň nás čekal ve Strakonicích a v Plzni.

Sobotní cestu k lídriním tabulky skupiny A Strakonicím, nám zkomplikovala nehoda kamionu, ale i možná díky pozdnímu příjezdu nebyl čas si lámat hlavu nad nějakou taktikou. Holky začaly proti neporaženému týmu bez bázně a hany a skvěle přecházely presing soupeřek. V poločase to znamenalo velké překvapení a pěkné nadějné skore o pouhých -9 bodů. Naši hru na místě pochválila i legenda čekého ženského basketbalu pan Vondřička (90let), což jistě potěšilo.
Po poločasové pauze trenéři upozorňovali, že musíme zůstat ve stejné bojovnosti a nasazení, aby nám soupeřky neodskočily, ale právě drobné nepozornosti a možná jisté uspokojení z první půle dovolilo domácím vstřelit 9 zlomových bodů v řadě. Do konce čtvrty se hra opět vyrovnala a padal tzn. koš za koš a do závěrečné části jsme vstoupili s 16ti bodovým mankem. V poslední čtvrtině však soupeřky nasadily presing na půlce, s kterým jsme dosud neměli zkušenost a došlo k mnoha potrestaným ztrátám a 16ti zlomovým bodům v řadě. Ke konci utkání ještě vstřelila naše kapitánka Viky Červenková svou první zápasovou trojku v životě a byť jsme prohráli nakonec celkem vyšším bodovým rozdílem, holky si zasloží uznání trenérů a velkou pochvalu za bojovnost a především velké zlepšení oproti zápasům v první polovině soutěže. Negativním momentem bylo jen svalové zranění po pádu naší Rozky Víškové, které přejeme brzké uzdravení.

BK Strakonice – BC Benešov 81:52 (19:13, 22:19, 19:12, 22:7)

Štětinová 15, Červenková 11 (1), Zatloukalová 8, Kuldová, Slánská, Urbanová 4, Hovorková E. 2, Lazárková, Víškový, Výborná 1, Hovorková, Mrvová, Zdražilová
TH 22/8, F 25:13


Poslední zápas základní části nás čekal na DBAK v Plzni (postupující finalista z 3.místa do jarní extraligové části), které nás na začátku letošní soutěže, oproti loňsku, jasně přeskočily a v říjnovém zápase deklasovaly o 27 bodů. Kartami zamíchala ještě sobotní překvapivá výhra Nuslí v Sokolově, což by nás v tabulce, v případě prohry, posunulo o stupínek níže za Nusle, na předposlední místo. Holkám jsme to samozřejmě neříkali, nicméně nám sobotní zranění Rozky a některé další omluvenky a nemoci příliš sázkařských nadějí nedávalo. Navíc se při rozcvičení zranila naše kapitánka a museli jsme narychlo točit sestavou. Někdy ale tyto věci tým semknou a holky navázaly na sobotní výborný výkon a až překvapivě nedaly domácím tzv.čuchnout, což zastavil až timeout domácích trenérů ve 3.minutě za stavu 8:1. Hra se pak částečně vyrovnala, ale my stále i přes několik herních chyb a zbytečných ztrát byli lepší a soupeř tahal za kratší konec. V druhé čtvrtce se nám vrátila do hry kapitánka, což tým ještě více uklidnilo a do poslední čtvrtiny jsme si postupně nastřádali solidní náskok 14ti bodů. Domácí ještě zahrozily 5 min.před koncem 6ti bodovou šňůrou, ale v konci utkání jsme odpověděli stejnou mincí a právem mohli slavit. 

DBAK Plzeň – BC Benešov 49:57 (10:13, 14:19, 13:19, 12:6)

Štětinová a Urbanová 12, Červenková (TH 9/7) a Zdražilová 9, Dolejší 5, Blechová, Hovorková E. a M., Slánská, Výborná 2, Lazárková, Zatloukalová
TH 34/15, F 25:11


Základní část ligové skupiny A jsme tedy zakončili na 5.místě, což je možná trochu za původním očekáváním, nicméně nám zlepšující se hra v posledních zápasech a výhra v Plzni vlila opět pozitivní energii do žil. 
Do extraligové části tedy postupují první 3 týmy (Strakonice, Slovanka a DBAK), kterým přejeme mnoho úspěchů a my se budeme těšit v novém roce na další zápasy nadstavbové části proti týmům z dalších skupin.
 
Aktuální články
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS