Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žákyně U14 ukořistily cenný skalp na západě Čech

11.12.2023 | Roman Beneš

Poslední hrací víkend základní skupiny žákovské ligy mladších žákyň nás čekal ve Strakonicích a v Plzni.

Sobotní cestu k lídriním tabulky skupiny A Strakonicím, nám zkomplikovala nehoda kamionu, ale i možná díky pozdnímu příjezdu nebyl čas si lámat hlavu nad nějakou taktikou. Holky začaly proti neporaženému týmu bez bázně a hany a skvěle přecházely presing soupeřek. V poločase to znamenalo velké překvapení a pěkné nadějné skore o pouhých -9 bodů. Naši hru na místě pochválila i legenda čekého ženského basketbalu pan Vondřička (90let), což jistě potěšilo.
Po poločasové pauze trenéři upozorňovali, že musíme zůstat ve stejné bojovnosti a nasazení, aby nám soupeřky neodskočily, ale právě drobné nepozornosti a možná jisté uspokojení z první půle dovolilo domácím vstřelit 9 zlomových bodů v řadě. Do konce čtvrty se hra opět vyrovnala a padal tzn. koš za koš a do závěrečné části jsme vstoupili s 16ti bodovým mankem. V poslední čtvrtině však soupeřky nasadily presing na půlce, s kterým jsme dosud neměli zkušenost a došlo k mnoha potrestaným ztrátám a 16ti zlomovým bodům v řadě. Ke konci utkání ještě vstřelila naše kapitánka Viky Červenková svou první zápasovou trojku v životě a byť jsme prohráli nakonec celkem vyšším bodovým rozdílem, holky si zasloží uznání trenérů a velkou pochvalu za bojovnost a především velké zlepšení oproti zápasům v první polovině soutěže. Negativním momentem bylo jen svalové zranění po pádu naší Rozky Víškové, které přejeme brzké uzdravení.

BK Strakonice – BC Benešov 81:52 (19:13, 22:19, 19:12, 22:7)

Štětinová 15, Červenková 11 (1), Zatloukalová 8, Kuldová, Slánská, Urbanová 4, Hovorková E. 2, Lazárková, Víškový, Výborná 1, Hovorková, Mrvová, Zdražilová
TH 22/8, F 25:13


Poslední zápas základní části nás čekal na DBAK v Plzni (postupující finalista z 3.místa do jarní extraligové části), které nás na začátku letošní soutěže, oproti loňsku, jasně přeskočily a v říjnovém zápase deklasovaly o 27 bodů. Kartami zamíchala ještě sobotní překvapivá výhra Nuslí v Sokolově, což by nás v tabulce, v případě prohry, posunulo o stupínek níže za Nusle, na předposlední místo. Holkám jsme to samozřejmě neříkali, nicméně nám sobotní zranění Rozky a některé další omluvenky a nemoci příliš sázkařských nadějí nedávalo. Navíc se při rozcvičení zranila naše kapitánka a museli jsme narychlo točit sestavou. Někdy ale tyto věci tým semknou a holky navázaly na sobotní výborný výkon a až překvapivě nedaly domácím tzv.čuchnout, což zastavil až timeout domácích trenérů ve 3.minutě za stavu 8:1. Hra se pak částečně vyrovnala, ale my stále i přes několik herních chyb a zbytečných ztrát byli lepší a soupeř tahal za kratší konec. V druhé čtvrtce se nám vrátila do hry kapitánka, což tým ještě více uklidnilo a do poslední čtvrtiny jsme si postupně nastřádali solidní náskok 14ti bodů. Domácí ještě zahrozily 5 min.před koncem 6ti bodovou šňůrou, ale v konci utkání jsme odpověděli stejnou mincí a právem mohli slavit. 

DBAK Plzeň – BC Benešov 49:57 (10:13, 14:19, 13:19, 12:6)

Štětinová a Urbanová 12, Červenková (TH 9/7) a Zdražilová 9, Dolejší 5, Blechová, Hovorková E. a M., Slánská, Výborná 2, Lazárková, Zatloukalová
TH 34/15, F 25:11


Základní část ligové skupiny A jsme tedy zakončili na 5.místě, což je možná trochu za původním očekáváním, nicméně nám zlepšující se hra v posledních zápasech a výhra v Plzni vlila opět pozitivní energii do žil. 
Do extraligové části tedy postupují první 3 týmy (Strakonice, Slovanka a DBAK), kterým přejeme mnoho úspěchů a my se budeme těšit v novém roce na další zápasy nadstavbové části proti týmům z dalších skupin.
 
Aktuální články
Starší žákyně U15 ukázaly velkou houževnatost

V druhé části sezóny si naše starší žákyně zopakují souboje s týmy, které tak jako naše holky skončili v podzimní čísti...

 
Dvě těsné prohry mladších minižáků U12

V úterý 20.2. chlapci U12 dohrávali odložený zápas s obávaným soupeřem z Milovic.

 
Junioři U19 doma porazili Strakonice

K utkání se Strakonicemi nastoupili benešovští junioři ve značně oslabené sestavě.

 
Na vedoucí tým soutěže starší minižáci U13 nestačili
 
Důležitou výhru si připsaly juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 nestačily na Slané
 
První stovku v kariéře zaznamenali nejmladší minižáci U11
 
Stovku dali v sobotu i mladší žáci U14
 
Mladší žákyně U14 daly o víkendu kilo!
 
Kadetky U17 zahájily play-out celostátní ligy
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 02.03.2024
19. kolo
VS.
BC Benešov - BK Příbram
 
2.LIGA skupina A | Neděle 03.03.2024
20. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Písek B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.03.2024
21. kolo
VS.
BC Vysočina - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS