David Kratochvíl | | Aktuality | Články

Muži A postupují do PLAY-OFF!

Takhle se bojuje!!! Benešov ukázal vnitřní sílu a postupuje do Play off 2.ligy

V sobotu čekal Benešov klíčový zápas proti týmu z Vysočiny. Výhra znamenala jasný postup do Play off, v případě prohry by se Benešov musel spoléhat na výsledky ostatních zápasů.
Toto klíčové utkání Benešov zvládl na jedničku. První tři čtvrtiny byl jasně lepším týmem a ukázal vysokou motivaci v obraně, na doskoku a přesnou mušku zpoza tříbodového oblouku. 
V poslední čtvrtině nastalo velké drama, kdy Benešov ztratil koncentraci a prohrál tuto pasáž hry 20:6. I přesto koncovku zvládl. Důležitou roli zde odehrál žolík Tomáš Fulín, který zachoval pevné nervy a z celkových 6 bodů se zasloužil o 4 (4/4 trestné hody). V průběhu utkání trefil rovněž 4 trojky.

BC Vysočina - BC Benešov 59:63 (9:16,26:32,39:57)


V neděli přijížděl Benešov na horkou půdu do Pelhřimova k jednomu z favoritů celé soutěže.
Na úvod se sluší poděkovat domácímu realizačnímu týmu za vyhovění žádosti o přeložení zápasu z 13:00 na 11:00 i přesto, že věděl, že důvodem je (ne)účast hostujících prvoligových hráčů ze Sokola Pražského.
Do Pelhřimova přijelo Áčko v 8 hráčích a hlavním cílem bylo odehrát důstojné utkání proti ambicióznímu týmu mladých hráčů.
Zápas však vyvrátil veškeré papírové předpoklady a uvolněně hrající Benešov se držel domácího celku na dostřel celý první poločas. Ve třetí čtvrtině se Benešovu podařilo převrátit utkání na svou stranu. Největší rozdíl byl především ve střelbě za tři body, kdy zóna Benešova sice dovolila několik volných, ale domácí je nebyli schopni proměnit. Naopak Benešov se mohl po celou dobu utkání o střelbu za tři body opřít.
O nejhezčí momenty zápasu se postaral Vašek Bartoš. V prvním poločase unikl z levé strany a poster dunkem přes obránce oběma rukama zadunkoval míč tvrdě do koše. V závěru utkání velmi podobným únikem zasmečoval přes hráče tentokrát jednoruč. 

GBA Sojky Pelhřimov - BC Benešov 75:82  (22:22,44:40,54:59)

Fotogalerie