Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nejmladší minižáci U11 na domácí palubovce váleli!

27.09.2023 | Tereza Nováková

V sobotu 23.9. nastoupili kluci kategorie U11 ke svým prvním soutěžním zápasům nové sezóny. Několik zkušených hráčů, kteří už mají bohaté zápasové zkušenosti, doplnili kluci z přípravky i úplní nováčci. Soupeřem nám bylo družstvo Basketbal Kunratice MIX, složené z kluků a holek, se kterým jsme doposud nehráli.

První zápas začal celkem opatrně, po prvních třech minutách svítilo skóre 6:0. I když soupeři nebyli tolik technicky zdatní, rychlost a bojovnost jim nechyběla. Pak už se ale naši kluci rozjeli, vybojovali hodně míčů a dávali „lehké“ koše. První čtvrtina skončila 30:0 a na úspěch bylo zaděláno. I v dalších dvou čtvrtinách zápasu přibývalo skóre hlavně na naší straně. Klukům se dařilo skákat do soupeřových přihrávek a dobře přihrávat do rychlých protiútoků. I v postupném útoku už si kluci počínali často zkušeně a byly vidět krásné přihrávky na naše podkošové hráče, kteří měli vůči soupeři výškovou převahu. Mírnou krizi přinesla až poslední čtvrtina, kdy se kluci asi zbytečně upnuli na dosažení stobodové hranice, hráli nervózně, produktivita střelby klesla a celkově se trápili. To už ale na celkovém výsledku nic moc nezměnilo a utkání jsme vyhráli 95:19.

Druhý zápas (se stejným soupeřem) hraný na kratší čas jsme rovněž vyhráli, tentokrát 62:5
Naše družstvo složené z kluků ročníků 2013 a 2014 čeká samozřejmě ještě mnoho práce v tréninku - je třeba zlepšit obranné činnosti, driblink, při driblinku více sledovat hru a zlepšit přihrávky. Myslím si ale, že kluci tvoří dobrou partu, která se díky své bojovnosti nezalekne žádného soupeře.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli tým podpořit a těšíme se na další soutěžní dvojzápas, tentokrát 7.10. s Příbramí, opět na Dukle.

 
Aktuální články
Povedené ligové zápasy kadetek U17

Kadetky zahájily o víkendu druhou polovinu základní části celostátní ligy, a to proti Pardubicím a Kolínu. Sestava Benešaček byla...

 
Podzim odehrálo Áčko mužů jako na houpačce

Poslední dvojzápas letošního kalendářního roku s týmem Tigers České Budějovice přesně charakterizoval dosavadní výkony Benešova –...

 
Mladší žákyně U14 ukořistily cenný skalp na západě Čech

Poslední hrací víkend základní skupiny žákovské ligy mladších žákyň nás čekal ve Strakonicích a v Plzni.

 
Starší žáci U15 potvrdili roli favorita
 
O víkendu přijel starším minižákyním U13 jen jeden soupeř
 
Cesta starších minižáků U13 kvalifikací o MČR skončila hned v úvodu
 
Juniorky U19 překonaly sněhovou kalamitu, soupeřky už nikoliv
 
Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec
 
Dívky U10 hrály turnaj Šmoulinky v Kolíně
 
Dvojičku s Borotínem odehrály kadetky U17
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 05.11.2023
9. kolo
BK Příbram - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 18.11.2023
10. kolo
BC Benešov - BK Pelhřimov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 19.11.2023
11. kolo
BC Benešov - BC Vysočina
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
VS.
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Neděle 07.01.2024
14. kolo
VS.
BC Benešov - BK Klatovy
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
VS.
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS