Odveta proti Nuslím se mladším žákyním U14 povedla
O uplynulém víkendu přivítaly mladší minižákyně na domácí palubovce pražské celky Slovanky a Nuslí.
K sobotnímu utkání dorazila Slovanka, vícemistr ČR loňské sezony U13G, v plné sestavě a tak naše vyhlídky na vyrovnaný zápas nebyly příliš velké. Po sympatickém úvodu první čtvrtky jsme ještě opticky drželi s favoritem krok 8:16, nicméně jsme neproměnili mnoho slibných šancí, podobně jako v předchozích zápasech a tím odšpuntovali počáteční nervozitu hostujících hráček. Od druhé čtvrtky pražský celek na hřišti naprosto dominoval, zatímco pro nás zůstaly koše zcela zakleté a dokázali jsme vsítit pouze 1 koš v každé čtvrtce.
BC Benešov – Basket Slovanka 14:75 (8:16, 2:24, 2:21, 2:14)
Červenková 3, Hovorková M., Mrvová, Slánská, Štětinová a Zdražilová 2, Urbanová 1, Berková, Blechová, Dolejší, Hovorková E., Kuldová, Lazárková, Zatloukalová, Výborná
TH 8/2, F 7:10
Nejtěžší letošní porážku jsme však museli rychle hodit za hlavu a bylo třeba se soustředit na nedělní odvetu nedávného duelu s Nuslemi Praha. Jak se dalo očekávat, nikdo nedal nikomu nic zadarmo a tři čtvrtiny bylo utkání vyrovnané. My se bohužel neustále potýkáme s nízkou produktivitou v zakončení, přestože šance si dokážeme vytvořit, naopak soupeř trestal téměř každé naše zaváhání a tak se nám dlouho nedařilo bodově odskočit. Klíčový moment přišel zřejmě v 3.čtvrtině, kdy se vyfaulovala kapitánka a tvůrkyně hry pražanek. Bohužel i na naší straně se v poslední části vyfaulovala Eliška Urbanová, takže v tomto směru zůstal poměr sil vyrovnaný. V celém druhém poločase jsme ale výrazně zlepšili obranu a v poslední části již unavený soupeř podlehl našemu zvýšenému tlaku, my přidali konečně několik jednoduchých košů z rychlých protiútoků a závěr utkání jsme si mohli plně vychutnat, přidat ještě pár bodíků a slavit kýžené vítězství. Konečný celkový rozdíl 22 bodů zdaleka neodpovídá vyrovnanosti celého utkání a je velkým pozitivem pro celý tým, že se povedlo si takto zápas vybojovat a zlepšit se v mnoha herních činnostech, které nám poslední dobou vázly.
Velkou pochvalu za bojovnost zaslouží tentokrát celý tým!
BC Benešov – TJ Sokol Nusle 70:48 (12:9, 15:17, 19:14, 24:8)
Červenková 13, Hovorková E. 11, Štětinová 8, Hovorková M. a Urbanová 7, Zatloukalová a Zdražilová 6, Dolejší 5, Mrvová 4, Berková 2, Kuldová 1, Výborná, Lazárková, Víšková, Blechová
TH 25/6, F 19:24
Neméně těžký zápas nás čeká v domácí hale opět za 2 týdny proti Sokolovu a v nedělním utkání přivítáme outsidera této skupiny, Karlovy Vary.