Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Podzim odehrálo Áčko mužů jako na houpačce

11.12.2023 | David Kratochvíl

Poslední dvojzápas letošního kalendářního roku s týmem Tigers České Budějovice přesně charakterizoval dosavadní výkony Benešova – jako na houpačce. V sobotu poměrně poklidné vítězství o 12 bodů na domácí palubovce, v neděli naopak jasná prohra o 20 proti totožnému týmu na jejich palubovce. 

A jak se tedy našim mužům na podzim dařilo...?

Do týmu pro letošní sezonu přibyli Giulio Musil, Tomáš Bartoš, Štěpán Krška + další mladíci se zapojili do tréninkového procesu. V průběhu sezony posílili kádr Benešova kmenoví hráči Sokola Pražského Adam Galko, 205 cm vysoký reprezentant Slovenska do dvaceti let a rychlonohý Cedric Lilele. Po roční pauze se vrátil Jakub Malý. Tým naopak opustily dlouholeté opory. Jiří Šejbl přerušil ze zdravotních důvodů, Martin Ťažký přestoupil do prvoligového Radotína a Ondra Kukura odjel sbírat životní zkušenosti do USA. 

První polovinu sezony jsme zakončili snad poprvé po 10 letech s negativní bilancí 4 výher a 7 proher. Naštěstí v tom nejsme sami a liga je natolik zamotaná, že to stačí na průběžné 7.-10. místo. Pozitivní zpráva je, že se všemi našimi sousedy v tabulce nás čekají domácí zápasy a máme tak šanci jim vrátit porážky na jejich hřišti. I díky tomu tak účast v play off, která se stala za posledních pár let samozřejmostí, je v našich rukou. 
Benešov se v průběhu celé sezony prezentoval velmi nekonzistentními výkony a nutno říct, že tým zůstal za očekáváním. Na začátku sezony se projevily limity týmu, kdy utrpěl vysokou porážku v Domažlicích o propastných 41 bodů. V dalším víkendu si dokázal poradit se zkušeným týmem z Kbel, naopak nestačil na letos výborně hrající Vyšehrad. Nepříliš přesvědčivými výkony se Benešov prezentoval také proti letos průměrně hrajícím týmům z Rokycan, Plzně nebo Příbrami. Ani jeden z těchto týmů Benešov nedokázal porazit. 

V průběhu sezony dorazili talentovaní mladíci ze Sokola Pražského Galko a Lilele a čekal je hned křest ohněm – venkovní zápas proti lídrovi soutěže z Písku. I díky nim Benešov dokázal ve vyrovnané koncovce Písek přetlačit. V dalším víkendu si opět vyšlápl na velkého favorita celé soutěže a vymetl ze hřiště tým z Pelhřimova. Bohužel v zápase s Vysočinou na dobrý výkon nebyl schopný navázat vítězstvím, a naopak předvedl mdlý výkon. 

Do další části sezony vstoupíme s velkým očekáváním a budeme se chtít poprat o přední příčky v tabulce a dostat Benešov tam kam patří a patřil poslední dekádu ve II. národní lize. 

 
Aktuální články
Starší žákyně U15 ukázaly velkou houževnatost

V druhé části sezóny si naše starší žákyně zopakují souboje s týmy, které tak jako naše holky skončili v podzimní čísti...

 
Dvě těsné prohry mladších minižáků U12

V úterý 20.2. chlapci U12 dohrávali odložený zápas s obávaným soupeřem z Milovic.

 
Junioři U19 doma porazili Strakonice

K utkání se Strakonicemi nastoupili benešovští junioři ve značně oslabené sestavě.

 
Na vedoucí tým soutěže starší minižáci U13 nestačili
 
Důležitou výhru si připsaly juniorky U19
 
Starší minižákyně U13 nestačily na Slané
 
První stovku v kariéře zaznamenali nejmladší minižáci U11
 
Stovku dali v sobotu i mladší žáci U14
 
Mladší žákyně U14 daly o víkendu kilo!
 
Kadetky U17 zahájily play-out celostátní ligy
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 02.03.2024
19. kolo
VS.
BC Benešov - BK Příbram
 
2.LIGA skupina A | Neděle 03.03.2024
20. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Písek B
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.03.2024
21. kolo
VS.
BC Vysočina - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS