Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Soupeře z Mělníka starší minižáci U13 nepodcenili

14.11.2023 | Tomáš Filip

V neděli 12.11. zavítali na benešovskou palubovku starší minižáci Mělníka, aby poměřily síly s domácím týmem. Hráči z Mělníka jsou sice zatím na konci tabulky, ale postupně se zlepšují, a tak jsme nepočítali s lehčím průběhem zápasů. 

Úvodní hvizd odstartoval první část, kterou jsme začali opatrně a oťukávali si soupeře. Mělník ale ukazoval, že se nebojí a v úvodu byl aktivnějším týmem. Naše obrana ale až na pár drobných chyb  fungovala dobře a tak jsme postupně začali vystrkovat růžky i v útoku. Pomalu jsme si vytvořili mírný náskok a ten jsme si poklidně udržovali.

Do druhé části jsme nastupovali s vedením 14:4. Mělník cítil šanci na zvrat a začal tuto část aktivněji. Naše obrana ale soupeři moc nedovolila a postupně se na naší straně objevovali pohledné kombinace, které jsme úspěšně zakončovali. Druhá pětka dokázala náskok lehce navýšit a tak na konci druhé čtvrtiny vedl Benešov 25:12.

V třetí části jsme pokračovali v opatrném výkonu a nenechali jsme se strhnout ke hře ze strany na stranu. Naše úspěšnost střelby byla slušná a tak i třetí část dopadla mírným navýšením náskoku na 40:19 v náš prospěch.

Závěrečná část byla o důsledném bránění na obou stranách a tak jsme moc košů neviděli. Hráli jsme na jistotu a pokojně si udržovali slušný náskok. Tempo z naší strany už nebylo tak vysoké jako při zápase s Milovicemi, ale viděli jsme hezké kombinace s úspěšným koncem. Zápas jsme dovedli do vítězného konce v poměru 49:25.

Chtěl bych poděkovat divákům, kteří přišli podpořit kluky v cestě za tolik potřebným vítězstvím před kvalifikací o Národní finále U13 kde se 2.12 v Benešově utkáme s BA Nymburk. Přijďte fandit a vytvořit atmosféru která požene kluky za vítězstvím a věřím, že budete odměněni skvělým sportovním zážitkem. 
  

 
Aktuální články
Povedené ligové zápasy kadetek U17

Kadetky zahájily o víkendu druhou polovinu základní části celostátní ligy, a to proti Pardubicím a Kolínu. Sestava Benešaček byla...

 
Podzim odehrálo Áčko mužů jako na houpačce

Poslední dvojzápas letošního kalendářního roku s týmem Tigers České Budějovice přesně charakterizoval dosavadní výkony Benešova –...

 
Mladší žákyně U14 ukořistily cenný skalp na západě Čech

Poslední hrací víkend základní skupiny žákovské ligy mladších žákyň nás čekal ve Strakonicích a v Plzni.

 
Starší žáci U15 potvrdili roli favorita
 
O víkendu přijel starším minižákyním U13 jen jeden soupeř
 
Cesta starších minižáků U13 kvalifikací o MČR skončila hned v úvodu
 
Juniorky U19 překonaly sněhovou kalamitu, soupeřky už nikoliv
 
Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec
 
Dívky U10 hrály turnaj Šmoulinky v Kolíně
 
Dvojičku s Borotínem odehrály kadetky U17
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 05.11.2023
9. kolo
BK Příbram - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 18.11.2023
10. kolo
BC Benešov - BK Pelhřimov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 19.11.2023
11. kolo
BC Benešov - BC Vysočina
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
VS.
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Neděle 07.01.2024
14. kolo
VS.
BC Benešov - BK Klatovy
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
VS.
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS