Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší minižáci U13 hráli doma s Pečkami a Kolínem

04.04.2024 | Tomáš Filip

Herní víkend na domácí palubovce jsme odstartovali v sobotu 23.3. s nepříjemným soupeřem TJ Sokol Pečky. Už při zápase v Pečkách jsme měli problém se staršími kluky, kteří za soupeře nastupují, hlavně díky jejich velikosti a nepříjemné hře do těla.

Zápas začal lépe pro nás, dostávali jsme se do velkých šancí, ale ne a ne se trefit. Pečky díky jejich vysokému procentu úspěšnosti drželi vyrovnané skóre. My jsme se na úspěšné koše strašně nadřeli a s každou neproměněnou střelou se sebevědomí pomalu ztrácelo. V samotném závěru první části se konečně podařilo odčarovat soupeřův koš a tak jsme tuto část vyhráli v poměru 12:6.
Do druhé části nastoupili Pečky se sestavou, kde hráli kluci nejen o hlavu větší ale i s větší silovou dispozicí. Chvíli nám trvalo než jsme se s touto převahou dokázali vypořádat a tak soupeř dokázal dohnat ztrátu ve skóre . I když jsme byli basketbalovější naše úspěšnost byla na nízké úrovni a tak Pečky dokázali do třetí části urvat jednobodové vedeni 18:17.
I po přestávce pokračovalo naše trápení s proměňováním šancí. Důraz a tvrdší hra soupeře nám dělala problémy hlavně v útoku a tak jsme byli svědkem spousty neúspěšných střel. Měli jsme více pohledných kombinací než soupeř, ale dostávali jsme lekci z produktivity. Tato část patřila opět  Pečkám.
Do závěrečné časti jsme sice nastupovali se ztrátou šesti bodů  (23:28) ale nechtěli jsme na domácí palubovce prohrát. Díky bojovnosti a nasazení jsme už ve třetí minutě srovnali a začala přetahovaná o vedení. Neproměňování jasných šancí se nás ale drželo a tak se z vítězství 36:32 radovali hosté. Tento zápas ukázal, že nás můžou neproměněné příležitosti v konečném zúčtování mrzet a že musíme na tréningu využít veškerý čas pro zlepšování dovedností.

Nedělní ráno k nám zavítal soupeř BC Kolín se kterým se přetahujeme o třetí místo v tabulce naší soutěže. Bylo na čase zapomenout na sobotní prohru a soustředit se na nový zápas.
Začátek byl ve znamení důsledného bránění ale Kolín byl týmem, který otevřel skóre. Benešov ale dokázal rychle odpovědět a hra se přelívala ze strany na stranu. Pozvolna jsme získávali převahu a dařilo se jí přenést i na ukazatel skóre. První dějství jsme vyhráli 17:4 a rázem se vrátilo sebevědomí.
Do druhé části ale Kolín vstoupil bojovně a jeho nasazení neslo ovoce a začal pomalu snižovat náš náskok. Naštěstí jsme se z tohoto šoku probrali včas a nedovolili Kolínu otočit zápas v jejich prospěch. Kolín tuto část vyhrál, ale skóre zůstalo díky náskoku z předchozí časti 26:18 v prospěch Benešova.  
V druhé polovině zápasu pokračoval pohledný basketbal. Díky náskoku se nám vrátil klid a pozornost, což se projevovalo i v úspěšnosti střelby. Povedenou třetí částí jsme navýšili vedení na 46:24.
Poslední dějství ale Kolín přidal na důrazu a párkrát se na jeho straně objevovalo zdvojení ,což je v této kategorii zakázané. Opět jsme začali řešit křivdy a přestali jsme hrát. Kolín ale pomalu stahoval náš náskok a my nedokázali vsítit ani jeden koš. Konec zápasu tak přinesl drama do poslední vteřiny a my se začali obávat o výsledek. Závěrečný hvizd ale přišel v době kdy na tabuli svítilo skóre 46:42 pro Benešov a my si mohli oddechnout a radovat se z vítězství.
Už 6.4. jedeme opět na utkání do Kolína a doufám, že udržíme koncentraci celý zápas a ukážeme že jsme se poučili a nedopustíme drama jako v Benešově.  

 
Aktuální články
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS