Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší minižáci U13 zahájili sezonu proti Českému Brodu

25.09.2023 | Tomáš Filip

V sobotu 23.9. zahájili starší minižáci U13 sezónu na domácí palubovce v Benešově proti soupeři BK Český Brod. Na klucích byla vidět mírná nervozita, ale i chuť se poprat o vítězství. Tento tým spolu ještě nehrál jinde než na tréningu a vzhledem k začátku sezóny těch příležitostí se sehrát bylo opravdu málo.

Postavili jsme silnou první pětku, protože soupeř poslal na úvod vysoké kluky, kteří budili respekt a vnášeli obavy zda půjdou ubránit. 
Soupeř začal lépe a vstřelil první koš. Po rychlém vyrovnání bylo potřeba důsledně bránit a nenechat BROD snadno skórovat. Dobrá obrana nesla své ovoce a tak jsme mohli vyrážet do rychlých protiútoků z kterých se nám dařilo trestat. První část tak dopadla zaslouženě v náš prospěch 23:4.
V druhé čtvrtině nechtěl Brod pokračovat v dosavadním výkonu a přidal na obrátkách. Z počátku se mu tato část hry dařila ovládnout, ale s přibývajícím časem se kluci uklidnili a začali hrát svojí hru. Viděli jsme vyrovnanou hru s pěknými okamžiky na obou stranách, díky které se podařilo udržet náskok z prvního dějství.
V třetí části opět dominovala naše první pětka, jejíž výkon měl vzestupnou tendenci. Brod se snažil o zvrat ale naše organizovaná obrana ho nepouštěla do vyložených šancí a tak na konci předposlední čtvrtiny svítilo skóre 54:20 pro Benešov.
Poslední část se podařilo Brodu vyhrát, ale na celkové vítězství to nestačilo. Benešov dokázal vyhrát svůj první zápas sezóny 60:34 a ukázal, že tento nově postavený tým může pomýšlet na přední příčky v tabulce. Chtěl bych všechny pochválit za předvedený týmový výkon a poctivou práci v obraně. Věřím ,že tento tým ještě dokáže připravit mnoho úžasných sportovních zážitků pro fanoušky v hledišti.

 
Aktuální články
Povedené ligové zápasy kadetek U17

Kadetky zahájily o víkendu druhou polovinu základní části celostátní ligy, a to proti Pardubicím a Kolínu. Sestava Benešaček byla...

 
Podzim odehrálo Áčko mužů jako na houpačce

Poslední dvojzápas letošního kalendářního roku s týmem Tigers České Budějovice přesně charakterizoval dosavadní výkony Benešova –...

 
Mladší žákyně U14 ukořistily cenný skalp na západě Čech

Poslední hrací víkend základní skupiny žákovské ligy mladších žákyň nás čekal ve Strakonicích a v Plzni.

 
Starší žáci U15 potvrdili roli favorita
 
O víkendu přijel starším minižákyním U13 jen jeden soupeř
 
Cesta starších minižáků U13 kvalifikací o MČR skončila hned v úvodu
 
Juniorky U19 překonaly sněhovou kalamitu, soupeřky už nikoliv
 
Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec
 
Dívky U10 hrály turnaj Šmoulinky v Kolíně
 
Dvojičku s Borotínem odehrály kadetky U17
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 05.11.2023
9. kolo
BK Příbram - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 18.11.2023
10. kolo
BC Benešov - BK Pelhřimov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 19.11.2023
11. kolo
BC Benešov - BC Vysočina
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
VS.
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Neděle 07.01.2024
14. kolo
VS.
BC Benešov - BK Klatovy
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
VS.
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS