Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší minižákyně U13 byly suverénní na turnaji v Plzni

17.04.2023 | Roman Beneš

4.kolo nadregionálního turnaje nás čekalo v DBAK Plzeň se slibným obsazením vyrovnaných týmů, což je pro všechny zúčastněné obvykle velkým přínosem.

Úvodní zápas zahajovalo domácí DBAK proti 4.týmu pražské soutěže HB Basket. Přestože HB vstoupilo do zápasu výrazně lépe, co do rychlosti a úspěšnosti v zakončení, bohužel asi doplatilo na prořídlou lavičku bez možnosti střídání, což se pravděpodobně projevilo v závěru zápasu, kde i trochu se štěstím domácí uhájily jednobodový náskok 32:31. 

Hned druhý zápas mělo „HBčko“ nastoupit proti našim hráčkám, což byla naše předpokládaná výhoda proti jen 10ti člennému týmu. Navíc trenérka HB za předchozí prohru nastavila trochu nesmyslný „trest“ pro své hráčky a rozdělila tým na poloviny podle věkových kategorií. Naše nažhavené holky toho perfektně využily a v první čtvrtce nedaly svým mladším sokyním téměř žádnou šanci. Druhá čtvrtka se trochu srovnala, díky zkušenějšímu obsazení na straně soupeřek a v třetí části již proti nám postavili asi nejsilnější pětku, což zbrzdilo naši mašinu, nicméně v poslední fázi jsme zpečetili nad očekávání jasné vítězství 32:14.

BC Benešov – HB Basket 32:14


Následovaly zápasy DBAK Plzeň – Sokolov (43:30) a HB Basket - Sokolov (45:22), což rozdalo karty tak, že v případě vítězství proti Plzni bychom mohli pomýšlet na vítězství v celém turnaji.

A s jakou lehkostí a pohlednými akcemi naše dívky vstoupily do turnaje, tak pokračovaly i proti Plzeňačkám a až na pár drobných výpadků, které soupeřky hned trestaly a my je nechali zbytečně tyto fáze zdramatizovat, jsme s převahou zvítězili 33:22.

DBAK Plzeň – BC Benešov 22:33


Poslední utkání proti opět lehce vyčerpanému soupeři, který dorazil jen v 11ti, jsme si dovolili prohodit pětky, což bylo náročné zj. pro náš vstup ihned po dohrání předchozího zápasu, nicméně se širší lavičkou 15ti hráček jsme rychleji střídali a síly rozložili. Další odpočatá pětka měla tedy práci o mnoho jednodušší a zápas se již dohrával plně pod naší taktovkou, kdy trenéři korigovali již pouze střídání a nebylo třeba jinak do naší precizní hry zasahovat.

BC Benešov – Sokolov 42:6


Po odehraném turnaji ve Francii a v opět plné sestavě jsme dokázali perfektně naladit formu a všechno šlapalo jak mělo. Holky zasloží pochvalu za skvělý přístup a předvedenou kolektivní hru v celému turnaji, kde jsme si prvenství jasně zasloužili a kromě bombonů jsme dostali i pochvalu od domácí trenérky.


 
Aktuální články
Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár,...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15 - 2.kolo

Letošní mladší žáci U14, nyní už starší žáci U15, se probojovali do 2.kola kvalifikace o žákovskou ligu U15, kde nám pavouk...

 
Turnaj O pohár starosty města Bystřice měl již třetí ročník

Třetí ročník dnes již tradičního turnaje O pohár starosty města Bystřice jsme pořádali s podporou Města Bystřice a jejího starosty...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15
 
Starší minižákyně U13 obsadily na domácím Mistrovství ČR 6.místo
 
Mladší minižákyně U12 obhájily na Mistrovství ČR v Plzni 4.místo
 
MISTROVSTVÍ ČR dívek U13 Benešov - INFORMACE
 
Kadetky U17 zakončily ligovou sezonu výhrou v Nuslích
 
6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni
 
Nejmladší minižákyně U11 se představily na Mistrovství ČR v Ostravě
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS