Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší minižákyně U13 obsadily na domácím Mistrovství ČR 6.místo

16.05.2024 | Roman Beneš

Poslední MČR v kategorii minižákyň si mohl užít ročník hráček 2011 a mladších, tentokrát však na domácí půdě v Benešově a Bystřici.

Už tím, že jsme se kvalifikovali na turnaj z pozice pořadatele, tedy z 2.místa Stč.kraje a do skupiny byli nasazení společně s favoritem na titul Hradcem Králové (mistrem ČR 2022 a loňským vícemistrem), tak jsme velká očekávání v týmu neměli a stanovili si dílčí cíle, zj.postup ze skupiny D, což znamenalo porazit tým DBAK Plzeň.
 
Úvodní utkání s Hradcem jsme brali tedy spíše na rozehrání před odpoledním postupovým kláním, jak z důvodu vysoké kvality soupeře, tak absenci našich zraněných 2 klíčových podkošových hráček, které nám před turnajem vypadly.
Nicméně holky minimálně do poločasu hrály naprosto vyrovnanou partii a k překvapení všech, byl naší hrou favorit na celkové prvenství lehce zaskočen. V druhém poločase se již projevila větší zkušenost Hradeckých Lvic, kterým se podařilo odskočit, svou hru uklidnit a po zásluze vyšším rozdílem nakonec zvítězit.
Se ctí jsme tedy vstoupily očekávanou prohrou do turnaje.

Sokol Hradec Králové – BC Benešov 77:36

 
Pro nás důležitý zápas byl hlavně proti DBAK (zastupující Západočeský kraj), s kterými jsme společně odehráli turnaj ve Francii a při poslední vzájemné konfrontaci na NRT turnaji ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězili. 
Díky absenci našich podkošových hráček, měl však tentokrát soupeř evidentní výškovou převahu. S tím však bojujeme většinu sezony, a tak se holky ničeho nezalekly a bojovaly od první minuty. Celý zápas byl vyrovnaný s drobným náskokem na naší straně, ale ke konci 3.čtvrtiny jsme si vypracovali slibný náskok 8mi bodů, který jsme již nepustili a zaslouženě zvítězili.

BC Benešov – DBAK Plzeň 45:34
 

Postupem do vyřazovacích bojů play off o 1.-8. místo jsme vlastně mohli herně považovat turnaj za úspěšný. Ve čtvrtfinále nás čekal další favorit na celkové vítězství a pozdější finalista, Tygři Praha.
 
V sobotní utkání proti Tygrům, jsme opět nepatřili k favoritům a tak dali odpočinout některým hráčkám a naopak dali šanci na větší minutáž většině ostatním. Čtvrtfinále dopadlo tedy jasným a očekávaným vítězstvím pražského celku. Díky tvrdosti a náročnosti tohoto zápasu se nám ale bohužel zranily 2 další hráčky a většina ostatních také pocítila, jak dokáže být tato hra opravdu tvrdá. Během sezony takových zápasů odehrajeme opravdu minimálně.

BŠ Tygři Praha – BC Benešov 62:18

 
V boji o 5.-8.místo a další postup nás čekal, tentokrát v Bystřické hale, soupeř z Jižní Moravy KP Brno, který zde odehrál celou základní skupinu, a tak byla na straně tohoto celku drobná výhoda.
Zápas to byl velmi vyrovnaný a střídaly se skvělé momenty s těmi horšími. Opakovaně se nám povedlo bodově lehce odskočit, ale Brňanky to nevzdávaly a vždy se dokázaly vrátit do zápasu. V nervy drásajícím zápase se nám nakonec lépe podařil závěr a zaslouženě jsme postoupili do boje o konečné 5.-6.místo. 

KP Brno – BC Benešov 37:43

 
O konečné 5.místo jsme měli svézt souboj, s námi dobře známou, Studánku Pardubice, tedy soupeřem, s kterým jsme vloni padli v boji o 3.místo a také na nedávném NRT turnaji. Větší naději nám ale tentokrát dávala absence jejích nejlepší hráčky. Bohužel možná snad až zbytečný respekt znamenal, že jsme první poločas vůbec nezachytili hru soupeřek a v poločase prohrávali o propastných 22 bodů. Cílem druhého poločasu bylo, se soupeřkám ve hře alespoň vyrovnat, což se v obou dalších čtvrtinách víceméně podařilo a celkově již Východočešky nijak výrazně svůj náskok nenavýšily.

BC Benešov – BK Studánka Pardubice 25:54

 
Dramatické chvíle přineslo během turnaje mnoho zápasů včetně bojů o 3. místo mezi nakonec vítězným USK Praha a poraženou SBŠ Ostrava o jediný bod, kdy vrcholem celého turnaje byla odveta loňského finále mezi Basketbalovou Školou Tygrů Praha a Sokolem Hradcem Králové, kdy až v prodloužení byl tentokrát šťastnější Hradec a své role Mistra ČR si pro letošek vyměnili.
 

Naše celkové 6. místo v ČR je skvělým pokračováním předešlých úspěchů této party a držet se opakovaně v top ten v České Republice je pro naše okresní město, oproti většině Krajských měst s daleko širší základnou, skvělá vizitka klubu.
Stejně tak jsme si vědomi skvělých výsledků našich U11G (9.místo na MČR Ostrava), U12G (4.místo na MČR v Plzni) a také chlapci U11B na Festivalu dosáhli krásného 6. místa v turnaji v Plzni.
 
Obrovské poděkování patří všem hráčkám za skvělou reprezentaci klubu, jejich rodičům, přátelům a všem fanouškům. Zapomenout nesmíme ani na rozhodčí, bez kterých by to určitě nešlo a většina z nich také reprezentovala náš Středočeský kraj.

Největší díky však letos věnujeme všem organizátorům a dobrovolníkům, v čele s ředitelem turnaje Ondřejem Zahradníčkem a jednotlivým vedoucím sportovních hal Jakubu Malému a Josefu Hovorkovi. Komentované přenosy zdárně v benešovské hale komentoval Václav Bartoš a vnesl tak do turnaje další emoce.

Letošní turnaj hodnotíme jako velmi úspěšný a pozitivní ohlasy putují ze všech stran. Snad se někdy v budoucnu opět podaří podobný turnaj v Benešově a Bystřici uspořádat.
 

 
Aktuální články
Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár,...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15 - 2.kolo

Letošní mladší žáci U14, nyní už starší žáci U15, se probojovali do 2.kola kvalifikace o žákovskou ligu U15, kde nám pavouk...

 
Turnaj O pohár starosty města Bystřice měl již třetí ročník

Třetí ročník dnes již tradičního turnaje O pohár starosty města Bystřice jsme pořádali s podporou Města Bystřice a jejího starosty...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15
 
Mladší minižákyně U12 obhájily na Mistrovství ČR v Plzni 4.místo
 
MISTROVSTVÍ ČR dívek U13 Benešov - INFORMACE
 
Kadetky U17 zakončily ligovou sezonu výhrou v Nuslích
 
6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni
 
Nejmladší minižákyně U11 se představily na Mistrovství ČR v Ostravě
 
Ženy A postoupily do finále o 1.ligu
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS