Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší minižákyně U13 tentokrát bez vítězství

06.11.2022 | Roman Beneš

V Mladé Boleslavi prohra o bod, v Brandýse zlepšený výkon starších minižákyň nestačil.

Do Mladé Boleslavi jsme vyjížděli v sobotu s pocitem jasného vítězství, proti papírově slabšímu soupeři a k tomu přizpůsobili opět sestavy tak, aby zápas byl více vyrovnaný a pro oba týmy prospěšný. 

Soupeř na nás však vlétl zřejmě v nejsilnější sestavě, jakou mohl poskládat a na naší první pětku, která však běžně nastupuje spíše až v druhé čtvrtce, nastoupil velmi přesvědčivou hrou, což nás poměrně zaskočilo. Prosadili jsme se až za stavu 11:0, pouze jedním košem v závěru první čtvrtky!

Naději nám dala v další fázi naše elitní formace Urbanová (v zápase dala úctyhodných 22 bodů), Červenková (7) , Kuldová (9), která skvělo hrou, šňůrou 15ti bodů během 4 minut, otočila skóre na naší stranu. K nim se danou čtvrtinu přidala ještě Eliška Hovorková a v poločase nás hřálo přesvědčivé vítězství 19:29.

Bohužel se nám ve třetím dějství opět vytratila střelecká muška, kdy jsme nedokázali vstřelit jediný koš a soupeř srovnal na 29:29.

Začínalo se tedy tzv.od nuly a počítali jsme s tím, že na soupeře vlétneme opět v gardu 2.čtvrtiny a zápas si v klidu pohlídáme. Opak byl ale pravdou, soupeř prohodil do závěrečné fáze jejich nejlepší hráčku, která táhla boleslavské k vyšší bojovnosti jak v útoku, tak v obraně a na našich hráčkách byla vidět nervozita ve vyrovnaném a vypjatém závěru, kdy se bojovalo o každý míč a skóre se přelévalo jak na houpačce. 3 min.před koncem jsme ale tahali za kratší konec a prohrávali o 4 body. Dalším košem jsem ukrojili ještě 2 body a asi minutu před koncem stříleli 2 trestné hody. Ovšem úspěšný byl pouze jeden a tedy skóre záporné o jediný bod. Následně jsme ještě neproměnili 2 velké šance a několik sekund před koncem, po jasném doteku boleslavské hráčky oběma rukama do autu pod jejich košem, kdy jsme si již chystali nacvičenou akci, podal rozhodčí míč překvapivě do rukou domácích. Ti rychle  rozehráli a míč si již pohlídali ve svých rukou.

I když nás tato překvapivá prohra mrzí, tak takto vyrovnané zápasy nám přinášejí další zkušenosti. K vítězství stačilo opravdu málo a každá chyba se v takovém utkání počítá dvojnásob. My jsme jich bohužel udělali v tomto utkání mnoho. Stejně tak rozhodčí věnovali v závěru utkání soupeři několik velmi sporných balonů, ale boleslavští si za větší bojovnost vítězství zasloužili.

AŠ Mladá Boleslav - BC Benešov  43:42 (11:2, 8:27, 10:0, 13:14)

Urbanová 22, Kuldová 9, Červenková 7, Berková a Hovorková E. 2 

TH: 14/4!; Fauly: 12:10


V neděli jsme chtěli zapomenout na sobotní prohru a především zlepšit bojovnost a nasazení. Nicméně nám stál v cestě velmi kvalitní soupeř v plné sestavě i s novým profi trenérem. Nečekalo nás tedy nic lehkého. Bohužel nám do plné sestavy chyběly 2 hráčky po zranění a marodce (Vendy Zatloukalová a Lucka Lazárková, které jsme z toho důvodu nasadili pouze do sobotního zápasu).

Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý a rychlým přechodem vedli po 7.min. 8:11. Soupeř ale přidal ještě 6 bodů a čtvrtka končila 14:11. V dalším dějství nás brandýské holky zaskočily rychlostí a agresivitou a navýšily své vedení na poločasových 22:14, přestože se nám v tu chvíli začal dařit postupný útok tak, jak jsme chtěli a potřebovali hrát.

V druhém poločase nám nepadlo několik vyložených šancí, zatímco soupeř se prosazoval zj.rychlými  a úspěšnými protiútoky. Na zvrat jsme již díky tomu neměli sil a tak utkání skončilo naší prohrou 38:20.

Holky jsme však pochválili, za mnohem lepší nasazení a bojovnost než o den dříve a posbírali další cenné zkušenost, které se nám budou na příště hodit. Budeme totiž hostit dalšího silného soupeře, Slovanku Praha. 

BK Brandýs - BC Benešov 38:20 (14:11, 8:3, 8:5, 8:1)

Urbanová 10, Hovorková E. 4, Kuldová a Červenková 2, Dolejší a Mrvová 1; 

TH: 15/7; Fauly 13:6

 
Aktuální články
Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár,...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15 - 2.kolo

Letošní mladší žáci U14, nyní už starší žáci U15, se probojovali do 2.kola kvalifikace o žákovskou ligu U15, kde nám pavouk...

 
Turnaj O pohár starosty města Bystřice měl již třetí ročník

Třetí ročník dnes již tradičního turnaje O pohár starosty města Bystřice jsme pořádali s podporou Města Bystřice a jejího starosty...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15
 
Starší minižákyně U13 obsadily na domácím Mistrovství ČR 6.místo
 
Mladší minižákyně U12 obhájily na Mistrovství ČR v Plzni 4.místo
 
MISTROVSTVÍ ČR dívek U13 Benešov - INFORMACE
 
Kadetky U17 zakončily ligovou sezonu výhrou v Nuslích
 
6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni
 
Nejmladší minižákyně U11 se představily na Mistrovství ČR v Ostravě
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS