Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší minižákyně U13 úspěšně zahájily sezónu na turnaji v Jičíně

11.09.2023 | Adam Slánský

V sobotu 9.9.2023 zahájily starší minižákyně sezónu na memoriálu Karolíny Dlouhé v Jičíně. Z původně plánovaného dvoudenního turnaje se po nepřihlášení dostatečného počtu týmu stal turnaj jednodenní a to za účasti naších děvčat, domácího týmu BSK TJ Jičín a mix týmu z Jablonce nad Nisou. 

V prvním utkání náš nově složený tým nastoupil proti mix týmu z Jablonce nad Nisou. Do utkání jsme vstoupili snahou o agresivní obranu, která přinesla kýžený poločasový výsledek 25:13 v náš prospěch. Soupeř však nesložil zbraně a ke konci třetí čtvrtiny se dotáhl na pouhých 6 bodů. Zareagovali jsme však několika zisky v obraně, které jsme dokázali potrestat na druhé straně hřiště a tak bylo nakonec utkání ukončeno za stavu 50:36 v náš prospěch.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti domácím BSK TJ Jičín. Soupeř se proti nám prezentoval rychlou hrou, která nám nebyla příliš po chuti a tak bylo poločasové skóre 38:15 v náš neprospěch. Po půlce však naše hráčky se soupeřkami vyrovnaly hru a několika pěknými akcemi potěšily po letní pauze po basketbalu hladové fanoušky v hledišti. Na vítězi utkání se však již nepodařilo nic změnit a utkání tedy skončilo 63:39 v náš neprospěch. 

Turnaj se nám velmi líbil a s chutí bychom zůstali do druhého dne a zahráli si třeba další dva zápasy. Každopádně konfrontace se soupeřkami, které jsme doposud nepotkali, nás moc potěšila. 

Tým vedly opory z mladších minižákyň U12 Kačka Zemanová, Eli Rathouská a Ema Popová, avšak zahanbit se nenechaly ani další. Z trestného hodu např. zaznamenala svůj první bod v životě Áďa Pánková. Mimořádně se však dvojutkání podařilo Madlen Jurkové, která byla soupeři podezřívána, že posnídala syrové maso a po zásluze si převzala cenu za nejlepší hráčku našeho týmu v turnaji.

Rumcajse jsme tentokrát nepotkali, ale do Jičína se zase někdy rádi vrátíme, třeba za rok? 

Konečné pořadí:
1. BSK TJ Jičín
2. BC Benešov
3. Jablonec nad Nisou mix

 
Aktuální články
Mladší minižákyně U12 skončily na Brandýském poháru druhé

V termínu 7.-9.6.24 se mladší minižákyně zúčastnily tradičního posezónního turnaje v Brandýse nad Labem nazvaném Brandýský pohár,...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15 - 2.kolo

Letošní mladší žáci U14, nyní už starší žáci U15, se probojovali do 2.kola kvalifikace o žákovskou ligu U15, kde nám pavouk...

 
Turnaj O pohár starosty města Bystřice měl již třetí ročník

Třetí ročník dnes již tradičního turnaje O pohár starosty města Bystřice jsme pořádali s podporou Města Bystřice a jejího starosty...

 
Ligová kvalifikace starších žáků U15
 
Starší minižákyně U13 obsadily na domácím Mistrovství ČR 6.místo
 
Mladší minižákyně U12 obhájily na Mistrovství ČR v Plzni 4.místo
 
MISTROVSTVÍ ČR dívek U13 Benešov - INFORMACE
 
Kadetky U17 zakončily ligovou sezonu výhrou v Nuslích
 
6.místo přivezli nejmladší minižáci U11 z Festivalu v Plzni
 
Nejmladší minižákyně U11 se představily na Mistrovství ČR v Ostravě
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS