Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vysoká výhra po nevydařené odvetě mladší žákyně U14 potěšila

20.11.2023 | Roman Beneš

V odvětě proti Sokolovu, kdy na jejich palubovce, tehdy bez našich opor Elišky Urbanové a kapitánky týmu Viky Červenkové, jsme prohráli venkoví zápas až v závěrečných minutách, jsme cítili šanci v téměř kompletní sestavě dotahnout manko a posunout se v tabulce žákovské ligy do jejího středu.

Bohužel se hned od začátku opět projevila naše dlouhodobá bolest v podobě neproměňování slibných příležitostí, kterých si vždy vytvoříme hodně, ale díky nízké úspěšnosti se ochuzujeme o možnost jasného vedení v zápase a místo toho musíme opět rychle do obrany, což nám ubírá sil. Místo toho, abychom tedy po první čtvrtce v klidu vedli, svítilo na tabuli záporné skore 9:14. V další fázi zápasu už alespoň naše slibné šance byly soupeřkami zastaveny jen za cenu faulů při střelbě.  Jenže ani trestné hody se nám příliš nedařily a dokázali jsme proměnit jen 4 ze 16tis v druhé čtvrtině a poločas končil 6ti bodovým mankem, které jsme v druhém poločase dokázali opakovaně stahnout i na rozdíl jediného koše. Na zvrat v utkání to ale bohužel nestačilo. 
Celkově holky musíme pochválit za nepolevující snahu vývoj zápasu otočit, nicméně již zméněná nižší produktivita v zakončení pod tlakem soupeřek a nedaných 21 trestných hodů v celém utkání nám obrat nedovolilo a zápas proti hratelnému soupeři jsme si prohráli spíše sami. Vyšší úspěšnost TH předvedly v tomto utkání Viky Červenková 10/5 a Klára Kuldová 2/2.

BC Benešov-BCM Sokolov 41:47 (9:14, 8:9, 12:10, 12:14)
Červenková 9, Urbanová 7, Kuldová a Štětinová 6, Dolejší 3, Hovorková E. a M., Berková, Lazárková a Mrvová 2, Výborná, Zatloukalová, Slánská, Víšková
TH 30/9, F 12:19


Poslední tým tabulky, který ještě na první letošní výhru čeká, dorazil z Karlových Varů brzy ráno v 8:00 po 2,5h jízdy, jen v počtu 10ti hráček. Všechny trumfy vč.domácí palubovky jsme tedy drželi v rukou my. Ovšem ty se nám ze sobotního zápasu ještě asi nepřestaly třást a i soupeř vypadal živěji než domácí tým. V prvním poločase jsme chtěli na soupeřky vlétnout a tréninkově nasadili zdvojování vyhazující hráčky. Částečně se nám to i první čtvrtku dařilo a vyhráli jsme jí 21:9, ale proměňování příležitostí znovu vázlo. Toho soupeř využil a druhou čtvrtku prohrál pouze o 2 body a naše zdvojování celkem hravě začal překonávat a vyrážel do rychlých protiútoků. V druhém poločase jsme od zdvojování ustoupili a ve hře 1 na 1 dovolili hostujícím skorovat pouze jednou v každé čtvrtině a zaslouženě zvítezili vyšším bodovým rozdílem. Pozitivní ze zápasu bylo, že za domácí, kromě 3 hráček, skorovaly všechny a také bylo tentokrát střídání rovnoměrněji rozložené.

BC Benešov-BK Karlovy Vary 64:21 (21:9, 10:8, 16:2, 17:2)
Štětinová 10, Urbanová 9, Červenková, Hovorková E., Mrvová, Kuldová a Slánská 6, Zatloukalová 5, Lazárková a Hovorková M.4, Zdražolová 2, Berková, Výborná, Víšková
TH 19:4, F 9:11


Bude nutné nyní více potrénovat zakončení pod tlakem, trestné hody (celkem za víkend 49:13; 36 nedaných) a těsnější a agresivnější obranu, o čemž svědčí i opakovaně méně faulů oproti soupeřům.

Poslední dvojkolo základní ligové části nás čeká ve Strakonicích a v Plzni 9.-12.12.

 
Aktuální články
Povedené ligové zápasy kadetek U17

Kadetky zahájily o víkendu druhou polovinu základní části celostátní ligy, a to proti Pardubicím a Kolínu. Sestava Benešaček byla...

 
Podzim odehrálo Áčko mužů jako na houpačce

Poslední dvojzápas letošního kalendářního roku s týmem Tigers České Budějovice přesně charakterizoval dosavadní výkony Benešova –...

 
Mladší žákyně U14 ukořistily cenný skalp na západě Čech

Poslední hrací víkend základní skupiny žákovské ligy mladších žákyň nás čekal ve Strakonicích a v Plzni.

 
Starší žáci U15 potvrdili roli favorita
 
O víkendu přijel starším minižákyním U13 jen jeden soupeř
 
Cesta starších minižáků U13 kvalifikací o MČR skončila hned v úvodu
 
Juniorky U19 překonaly sněhovou kalamitu, soupeřky už nikoliv
 
Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec
 
Dívky U10 hrály turnaj Šmoulinky v Kolíně
 
Dvojičku s Borotínem odehrály kadetky U17
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 05.11.2023
9. kolo
BK Příbram - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 18.11.2023
10. kolo
BC Benešov - BK Pelhřimov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 19.11.2023
11. kolo
BC Benešov - BC Vysočina
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
VS.
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Neděle 07.01.2024
14. kolo
VS.
BC Benešov - BK Klatovy
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
VS.
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS