Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženy A postoupily do finále o 1.ligu

02.05.2024 | Jan Zalužanský

Ve 2.kole play-off nás čekal tým BK Lvice Litoměřice, který se v základní části umístil na 2.místě. Narozdíl od našeho týmu neměl soupeř v nohách úvodní dvojzápas vyřazovacích bojů, když došlo ke kontumaci jejich úvodní série play-off proti Roudnici nad Labem.

V našich hlavách jsme však nepociťovali tento fakt jako nevýhodu, ba naopak bylo naším cílem dobře vstoupit do 1.zápasu a využít soupeřovu nerozehranost. To se nám velmi dobře podařilo, když jsme ovládli úvodní čtvrtinu v poměru 31:15 zejména díky skvělé úspěšnosti střelby. Velmi dobré procento jsme si udrželi po celou dobu prvního poločasu, kde jsme z tříbodového oblouku byli hned 9x úspěšní a navýšili náskok na poločasových 45:27.
Skvělá první půle pro nás neznamenala žádné velké uspokojení a chtěli jsme nadále navyšovat náskok do odvety, jelikož jsme věděli, že nás na hřišti soupeřek nebude v neděli čekat nic lehkého. Tento cíl do druhé půle se nám podařilo naplnit na maximum, kdy jsme vyhráli obě čtvrtiny s celkovým rozdílem 20 bodů, jež znamenaly náskok do odvety +38. 

BC Benešov vs. BK Lvice Litoměřice 86:48 (31:15, 45:27, 64:38)

Misíková 27, Fučíková 23, Hálová 13, Budilová 10, Knopová 7, Zápotocká 5, Šturmová 1


Před nedělní odvetou jsme byli díky velkému náskoku z domácího zápasu jasným favoritem na postup, i přesto pro nás nebyl 2.zápas žádnou formalitou a chtěli jsme přivézt další vítězství. Tento plán se nám rychle začal komplikovat, když domácí hráčky velmi dobře vstoupily do utkání a byly výrazně lepším týmem na hřišti. Náš nepřesvědčivý výkon v úvodní čtvrtině doplnila velmi špatná úspěšnost střelby, a tak jsme po první desetiminutovce prohrávali 16:11. V druhé čtvrtině už se nám podařilo náš výkon zlepšit, ale střelecké štěstíčko při nás oproti sobotě zkrátka nestálo. Několik nadějných trojek se nám vytočilo z obroučky ven, ale i přes pokračují střeleckou nemohoucnost, jsme zejména díky zlepšené obraně druhou čtvrtinu vyhráli a o půli ztráceli pouze jediný bod. 
Do druhé půle jsme střelecky vstoupili o poznání lépe, když jsme se dvakrát trefili z tříbodového oblouku zásluhou Fučíkové a Misíkové. Bohužel to ale byly naše poslední úspěšné trojky v zápase, a tak jsme museli bojovat za využití jiných dovedností. To zejména díky výškové převaze soupeřek nebylo vůbec snadné, a tak diváci v Litoměřicích mohli sledovat dramatické vyvrcholení tohoto zápasu, když jsme do poslední minuty vstupovali s náskokem 5 bodů, který však byl velmi rychle smazán úspěšnou tříbodovou střelou soupeřek. V dalším útoku naše hráčky prokázaly pevné nervy, když v klidu zahrály nacvičený signál, který skončil faulem na Elišku Hálovou, která proměnila oba trestné hody, jež znamenaly skóre 58:62 v náš prospěch. 4bodový náskok jsme bohužel pár vteřin před koncem opět nedokázali ubránit a soupeř opět dotahoval – skóre 60:62. Domácím hráčkám už příliš času nezbylo, a tak byly nuceny sáhnout po taktickém faulu, který nás opět poslal na trestné hody, kde byla jedenkrát úspěšná Eliška Misíková a my šli do posledních 10 vteřin zápasu bránit náskok 3 body. To se nám s lehkými nervy podařilo a k naší velké radosti jsme uhájili vítěznou sérii, která již čítá 12 zápasů. 

BK Lvice Litoměřice 60:63 (16:11, 27:26, 42:47)

Hálová 21, Fučíková 13, Budilová 11, Misíková 8, Míková 6, Knopová a Zápotocká 2


Děkujeme všem fanouškům za parádní podporu na Dukle, za výjezd do Litoměřic a budeme se na vás opět těšit na FINÁLE! 

Přijďte podpořit ŽENY A za vytouženým postupem do 1.ligy – již tuto sobotu od 14:30 FINÁLE na Dukle.  
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS