Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší dorostenky čeká kvalifikace o ligu

14.06.2021 | Michal Holeš

Naše holky U17 budou hrát kvalifikaci o celostátní ligu, do této kvalifikaci o tři postupová místa se přihlásilo deset družstev, které se nalosovala do tří skupin/turnajů.
1.kolo kvalifikace (19-20.6.2021) odehrají naše hráčky na domácí půdě.

Družstvo mladších dorostenkyň (kadetek) U17G vzniklo na konci dubna letošního roku spojením družstev starších žákyň U15G „A“ a U15G „B“.

Hlavním trenérem se stal Vladimír Kavka, který působí v Benešově od letošní sezony. Asistenti trenéra jsou Jiří Mazur, Bára Hocková a Radka Šedivá, vedoucím družstva je Ondřej Zahradníček. Jako kondiční trenér s týmem spolupracuje Ríša Český.

Spojením těchto dvou družstev starších žákyň výrazně stoupla hráčská kvalita, proto se trenéři rozhodli přihlásit tým do kvalifikace o celostátní ligu, která se v rámci 1.kola bude konat i Benešově, a to v sobotu a neděli 19.-20.6.2021.

Příprava na kvalifikaci běží již od začátku května, kdy bylo vybráno 16 hráček ročníku 2007-2005 do tréninkové skupiny na kvalifikaci. V rámci neustálých omezení z důvodu Covidových opatření se tým připravuje maximálně dle možností. Tréninky začaly nejprve na venkovním hřišti ZŠ Dukelská a v parku v Konopišti, od konce května už je naštěstí k dispozici i hala. V přípravě budou mít hráčky i několik přátelských zápasů.

V pátek 4.6. hrály holky první takový zápas před kvalifikací, a to s družstvem Sokola Horní Počernice, na které narazí i v kvalifikační skupině.
Ondřej Zahradníček (vedoucí mužstva): „Trenéři dali v tomto utkání prostor všem našim hráčkám, zatímco soupeř nastoupil již v „ostré“ sestavě na kvalifikaci. Během zápasu jsme si ověřili, jak na tom jednotlivé hráčky po vynucené pauze jsou, zároveň jsme si vyzkoušeli různé herní kombinace a zjistili, na čem se bude muset ještě v trénincích zapracovat. I když přípravný zápas skončil našim vítězstvím, není to důvod k optimismu, čeká nás během následujících dvou týdnu ještě hodně tvrdé práce. Chtěl bych poděkovat jménem celého trenérského týmu všem hráčkám za jejich zodpovědný přístup k přípravě, které dávají přednost i před svými soukromými i školními volnočasovými aktivitami.“

Rozpis utkání naleznete na https://cz.basketball/soutez/3705?p=6591.

 
Aktuální články
První liga žen je rozlosována

Velkou radost měli předloni z postupu našich žen všichni, co se o benešovský basketbal zajímají. Loni se jim díky Covidu naše ženy v...

 
Starší žákyně zakončily podivný ročník na Kácově

Během předposledního červnového víkendu měly budoucí starší žákyně společné dvoudenní zakončení sezony – tzv. poslední výskok....

 
Kadetky v kvalifikaci neuspěly, i tak v Benešově liga U17 bude

Minulý víkend se v Benešově hrála kvalifikace kadetek U17 o celostátní ligu. Za soupeře nám los přisoudil družstva BŠ Tygři Praha, Sokol...

 
Hledáme parťáky ke hře pod koši
 
Dívky U15 v plné přípravě
 
Dívky z kategorie U11 tentokráte vítězně
 
Děvčata z ročníku 2010 za sebou mají první turnaj
 
#9 Timeout - Budu lepší
 
#8 Timeout - Jen hrát
 
# 7 Timeout - Nová výzva
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 16.02.2020, 11:00
20. kolo
Benešov - BK Vysoká nad Labem
 
Muži "A" | Sobota 29.02.2020, 18:00
21. kolo
BK Brandýs nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 01.03.2020, 10:30
22. kolo
TJ Sokol Kbely - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 19.09.2020
2. kolo
Benešov - BK Příbram
 
Muži "A" | Pondělí 28.09.2020
1. kolo
Sokol Kutná Hora - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 03.10.2020
4. kolo
Tigers České Budějovice - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS