Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žákyně U15 na konečném druhém místě

02.05.2024 | Tomáš Urban

Poslední hrací víkend už neměl vliv na naše vybojované konečné druhé místo v nadregionální soutěži. I proto jsme chtěli obě utkání odehrát v pohodě a dát prostor i novým hráčkám.

Sobotní zápas v Příbrami se nám příliš nevyvedl. Jeho začátek místo výkonnostního basketbalu připomínal spíše amatérský volejbal. Nedokázali jsme se v útoku dostat do kontaktu s obránkyněmi, což nám neumožňovalo dostávat se k přesným zakončením. Zároveň se nám nedařilo napadat útok příbramských, které zakončovaly jednoduché akce. Od třetí čtvrtiny jsme zahodili ostych, vytáhli obranu a úspěšně narušovali rozehrávku soupeřek. Následné protiútoky nám umožnily nastřílet hezké bodíky dívat se na zápas celkově pozitivně.

ŠSK Příbram - BC Benešov 91:66

Body: Urbanová 16, Štětinová 15, Kuldová 11, Kůstková 8, Jajčišinová 8, Kalousová 7, Šašková 1, Víšková, Pupkova, Štěpánová


V neděli jsme se postavili proti plzeňskému týmu, který zároveň hraje extraligovou část U14. Rozhodčí zde neodpískáváním faulů při přechodu na útočnou polovinu nesmyslně nastavili velmi tvrdou hru. Pokud jsou zákroky obránkyň tak bolestivé, že berou holkám chuť do hry, není to vůbec dobré, protože na rozdíl od vyšších soutěží v nadregionální lize má radost ze hry velkou prioritu. Proto musíme před našimi holkami smeknout, že v sobě našly ohromný kus odvahy nenechat si nic líbit a tvrdé hře se dokázaly bezvadně přizpůsobit. Nad snahu dotahovat se soupeřkám ve skóre jsme postavili spravedlivější rotaci lavičky, kterou jsme měli jako vždy daleko lepší než soupeř. Poslední soutěžní zápas jsme dohráli ve větší pohodě, než se díky nesmyslné tvrdosti hry mohlo zdát.

DBaK „B“ - BC Benešov 72:32

Body: Hovorková M. 8, Jajčišinová 7, Suková 6, Kalousová 5, Šašková 4, Blechová 2, Kůstková, Pupkova, Štěpánová, Vobořilová


Náš tým U15G, tvořený v jádru z holek ročníku 2009, doplňovaný holkami 2010 a během sezóny dalšími třemi novými kamarádkami, prodělal během sezóny velikou změnu. V zápasech se slabšími soupeři hrály holky sebevědomě, se silnějšími týmy srdnatě bojovaly se soupeřkami, z nichž mnohé současně nastupovaly i ve vyšších soutěžích. V minulých sezónách holky nemusely plnit vůdčí role a mohly se spolehnout na starší a zkušenější spoluhráčky. Letos se naučily brát odpovědnost na sebe a tím rostly i mentálně. Holky hodně prožívaly herní situace a popasovávaly se s nimi na palubovce i mimo ni. Někdy to šlo složitěji, ale právě veliké zaujetí pro hru a tým mnohé z nich posunulo o veliký krok dopředu. Myslím, že tato sezóna holky myšlením hodně posunula do dospěláckého basketbalu.

 
Aktuální články
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
2.LIGA skupina A | Sobota 20.01.2024
15. kolo
Sokol Vyšehrad - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 21.01.2024
16. kolo
TJ Sokol Kbely - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 10.02.2024
17. kolo
BC Benešov - SKB Rokycany
 
2.LIGA skupina A | Neděle 11.02.2024
18. kolo
BC Benešov - BK Plzeň B
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS